طراحی سایت

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟ چرا باید وردپرس را بهینه کرد؟ داشتن درک خوب از بهینه سازی وردپرس بسیار مهم است.

وردپرس یکی از بهترین سیستم مدیریت محتوای توسعه وب‌سایت و CMS است. اغلب اوقات، این اولین انتخاب برای صاحبان و توسعه دهندگان وب سایت است، زیرا استفاده از آن آسان، پایدار، بدون هزینه است و تعداد زیادی پلاگین و تم را ارائه می دهد تا وب سایت شما دقیقاً به همان شکل ظاهر و کار کند.

شما آن را تصور کنید در نتیجه، وردپرس تقریباً 31٪ از سهم بازار CMS را در اختیار دارد و می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این آمار در اینجا بخوانید. با چنین سهم عظیمی از بازار، به راحتی می توان تصور کرد که تعداد زیادی وب سایت وردپرسی وجود دارد و تعداد زیادی دیگر که قصد دارند از وردپرس برای وب سایت های آینده خود استفاده کنند.

فهرست مطالب:


بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟
بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟

بهینه سازی سایت وردپرس را می توان به طور خلاصه به عنوان بهبود همه جنبه ها، به ویژه تسریع در سایت های مبتنی بر وردپرس تعریف کرد.

به عنوان مثال، بهینه سازی قالب وردپرس یا بهینه سازی پایگاه داده…


دلیل بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟

همانطور که کار سئو در وب سایت ها انجام می شود، اطمینان حاصل می شود که سایت ها سریعتر هستند و به بالاترین سطح می رسند، به همین دلیل، فرآیندهای بهینه سازی سایت وردپرس انجام می شود.

هدف در اینجا بهتر کردن وب سایت ها، به روز رسانی مداوم و افزایش تعداد بازدیدکنندگان است.

سرعت وردپرس یکی از کارهایی است که برای بهینه سازی باید انجام شود. زیرا ورود بازدیدکنندگان به سایت هایی که بیش از 5 ثانیه باز می شوند دشوار است. به عبارت دقیق تر، بازدیدکنندگان وب سایت بی حوصله هستند. آنها برای ورود به وب سایت آنقدر منتظر نمی مانند. در عوض، آنها به دنبال جایگزین هایی هستند که سریعتر باز شوند. این وضعیت باعث می شود تعداد بازدیدکنندگان کاهش یابد و پس از مدتی سایت بیکار شود.


برای بهینه سازی سایت وردپرس به چه چیزهایی نیاز دارید؟

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟برای بهینه سازی سایت وردپرس به چه چیزهایی نیاز دارید؟
بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟برای بهینه سازی سایت وردپرس به چه چیزهایی نیاز دارید؟

در پاسخ به این سوال که بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟ می توان گفت: فرآیند بهبود، تغییر و سفارشی‌سازی راه‌اندازی سایت وردپرس به منظور بهبود عملکرد، سریع‌تر کردن و شناسایی آسان‌تر آن است. این شامل موارد زیادی است، از جمله، داشتن مشخصات مناسب، به‌روزرسانی وردپرس، بهینه‌سازی پایگاه‌های داده، مدیریت افزونه‌ها و غیره. همه این موارد برای کارآمدتر کردن وب‌سایت وردپرس طراحی شده‌اند. که شامل موارد زیر می باشد:


داشتن مشخصات سیستمی مناسب

وردپرس مانند هر نرم افزار دیگری نیازمندی های خاص خود را از نظر سخت افزار و ابزارهای کاربردی برای اجرای روان دارد. برای وردپرس به موارد زیر نیاز دارید:

  • PHP نسخه 7.2 یا بالاتر
  • MySQL نسخه 5.6 یا بالاتر یا MariaDB نسخه 10.0 یا بالاتر
  • پشتیبانی از HTTPS اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید سرور شما این مشخصات را به صورت مربع دارد. یک جایگزین ساده‌تر، انتخاب میزبانی وردپرس است، زیرا قبلاً از الزامات و مشخصات سیستم مراقبت می‌کند. اجرا نکردن وردپرس با مشخصات ایده آل آن، این خطر را دارد که وب سایت شما را کند کند.
  • همچنین مشکل از کار افتادن وب سایت نیز وجود دارد. حل این مسائل باید اولین کاری باشد که باید در فرآیند بهینه سازی وردپرس انجام دهید. ما در ResellerClub مجموعه ای از گزینه ها را در میزبانی وردپرس ارائه می دهیم که می توانید اینجا را بررسی کنید .

به روز نگه داشتن وردپرس و افزونه های خود

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟به روز نگه داشتن وردپرس و افزونه های خود
بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟به روز نگه داشتن وردپرس و افزونه های خود

بدترین کاری که می توانید برای طراحی وب سایت خود انجام دهید این است که آن را بر روی نسخه قدیمی وردپرس اجرا کنید. نه تنها بر عملکرد وب سایت تأثیر منفی می گذارد، بلکه بر امنیت وب سایت نیز تأثیر می گذارد. مشاهده می شود که نفوذ هکرها به سایت وردپرسی که روی نسخه های قدیمی وردپرس اجرا می شود آسان تر است. حقیقت موضوع این است که با هر به‌روزرسانی که وردپرس منتشر می‌کند، رفع اشکالات و بهبودهای زیادی در رفع امنیتی سیستم‌ها وجود دارد. به شدت توصیه می شود که وب سایت شما از این جنبه ها به بهترین شکل استفاده کند.


یکی دیگر از جنبه های به روز نگه داشتن وردپرس این است که افزونه ها و تم های خود را به روز نگه دارید. این اطمینان حاصل می کند که همه چیز با پتانسیل کامل خود کار می کند و هیچ مشکل سازگاری با عقب یا جلو وجود ندارد. همچنین، توصیه می‌شود فقط افزونه‌هایی را که استفاده می‌کنید نگه دارید و افزونه‌هایی را که استفاده نمی‌کنید حذف کنید. این امر نیاز به به روز نگه داشتن افزونه هایی را که نیازی به آن ندارید از بین می برد و همچنین اکوسیستم کلی وردپرس را بسیار سبک تر و سریع تر می کند.

اگر افزونه هایی را که مرتباً یا مرتب استفاده نمی کنید یا افزونه هایی را که واقعاً کار شما را آسان نمی کند نگه دارید، در این صورت اتلاف غیرضروری فضا و نیاز به نگهداری برای این افزونه ها وجود دارد. بهتر است آنچه را که استفاده می کنید و برای سایت شما مفید است حفظ کنید.


بهینه سازی WP-Database

پایگاه داده WP هر چیزی را که برای وب سایت شما مهم و ضروری است را در خود جای می دهد. این شامل تمام صفحات، پست‌ها، فرم‌ها، ورودی‌های فرم، تنظیمات پلاگین، تنظیمات تم و غیره می‌شود. با بهتر شدن وب‌سایت شما، داده‌های بیشتر و بیشتری در پایگاه داده WP ذخیره می‌شود. در طول دوره، پایگاه داده WP سنگین و کند می شود.

به همین دلیل سرعت کلی وب سایت کاهش می یابد. برای جلوگیری از این امر، بسیار مهم است که پایگاه داده WP به طور دوره ای بهینه شود تا ناب و سریع بماند.


بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟ بهینه سازی سرعت

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟بهینه سازی سرعت
بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟بهینه سازی سرعت

سرعت برای یک تجربه کاربری خوب مهم است. علاوه بر این، داشتن یک وب سایت سریع به دیده شدن جستجوی ارگانیک کمک می کند. برای اینکه بفهمید در مقابل سرعت در کجا ایستاده اید، از ابزارهایی مانند Light house و Google Page Speed ​​Insights استفاده کنید . این ابزارها نه تنها به شما کمک می‌کنند تا بفهمید از نظر سرعت وب‌سایت در چه جایگاهی قرار دارید، بلکه یک برنامه عمل واضح برای بهبود آن ارائه می‌دهند. برخی از موارد اساسی که باید از آنها مراقبت کنید عبارتند از:

  • فعال کردن Gzip روی سرور
  • اطمینان از فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر
  • از sprites برای ارائه کارآمدتر تصاویر استفاده کنید و سعی کنید از کش سمت سرور و مرورگر بهترین استفاده را ببرید. همچنین پلاگین های وردپرس بسیار خوبی وجود دارد که می تواند به شما در بهبود سرعت وب سایت کمک کند. آنها را اینجا بررسی کنید .

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟ امنیت

بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟ امنیت
بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟ امنیت

امنیت قطعاً باید به لیست موارد بهینه‌سازی شما برسد. هیچ صاحب وب‌سایتی نمی‌خواهد روند دردناک بازیابی پس از نقض وب‌سایت یا از دست دادن اطلاعات را طی کند. همانطور که گفته شد، راه هایی برای بهینه سازی امنیت وب سایت وردپرس شما نیز وجود دارد. اولین چیزی که باید اطمینان حاصل کنید این است که وردپرس شما به روز شده است، و ما در مورد قبل به این موضوع پرداختیم.

یکی دیگر از جنبه هایی که می تواند در درک بهتر بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟ به شما کمک کند و باید به آن توجه کنید این است که مطمئن شوید که SSL را در وب سایت خود تنظیم کرده اید. علاوه بر این، مطمئن شوید که دایرکتوری هایی مانند WP-Content و WP-Upload هیچ کدام را مجاز نمی دانند، کد PHP روی آنها اجرا شود. علاوه بر این، داشتن ابزارهای پیچیده شخص ثالث برای افزایش امنیت ایده خوبی خواهد بود.

این 5 مرحله باید نقطه شروع بهینه سازی وردپرس باشد و زمانی که وارد شیار انجام این کارها شدید می توانید در طول زمان تکامل پیدا کنید.

امیدواریم این به شما کمک کند تا بفهمید بهینه سازی سایت وردپرس چیست؟ و چگونه آن را انجام دهید. لطفا نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

در ضمن اگرعلاقمند باشید مقاله ما درمورد طراحی سایت با php چیست را مظالعه فرمایید.

فهرست مطالبی که شاید بپسندید:


بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *