طراحی سایت

تفاوت دامنه و هاست

نام دامنه با سایت و هاست چه تفاوتی دارد؟

تفاوت دامنه و هاست

یک سایت از پرونده هایی مانند صفحات HTML، نرم افزار سازنده سایت، تصاویر و موارد دیگر تشکیل شده است. اگر نام دامنه آدرس سایت شما باشد، میزبانی وب یا هاست خانه ای است که سایت شما در آن زندگی می کند. این رایانه واقعی است که پرونده های سایت شما در آن ذخیره می شود. ( هاست ) به چنین رایانه هایی سرور گفته می شود و توسط شرکت های میزبان به عنوان سرویس ارائه می شوند. ( شکل روبرو )

همانطور که در بالا اشاره شد نام سایت در واقع همان دامنه یا دومین است که یک اسم منحصر بفرد می باشد و ثبت کننده آن صاحب آن می‌باشد و با نوشتن نام دامنه سایت در قسمت آدرس مرورگر خود، ما به هاست آن سایت یعنی همان فضایی که تهیه شده و صفحات و مطالب سایت در آن بارگذاری شده، هدایت می‌شویم. صفحات سایت همان برگه‌هایی از سایت است که توسط طراحان سایت نوشته و آماده می‌شوند، مانند برگه درباره ما، تماس با ما و … .

برای ایجاد سایت خود، هم به نام دامنه و هم به هاست ( میزبانی سایت ) نیاز دارید.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که آنها دو سرویس جداگانه هستند و می توانید آنها را از دو شرکت مختلف خریداری کنید.

حال ممکن است از خود بپرسید که اگر آنها را از دو شرکت جداگانه بخرید چگونه کار می کند؟

شما فقط باید تنظیمات نام دامنه خود را ویرایش کرده و اطلاعات Name Server را که توسط شرکت میزبان شما ارائه شده وارد کنید. اطلاعات سرور Name مشخص می کند که برای چه نام دامنه ای درخواست های کاربر ارسال شود.

ما توصیه می کنیم هم نام دامنه و هم هاست خود را از یک شرکت دریافت کنید. به شما این امکان را می دهد تا به راحتی در همان حساب مدیریت کنید.

قیمت انواع دامنه و هاست ثبت نام دامنه و هاست

اگر سوالات اضافی در رابطه با انتخاب نام دامنه و یا ثبت دامنه و هاست خود دارید، در صورت تمایل، آنها را در نظرات زیر برای ما ارسال کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *