طراحی سایت

دامنه چیست ؟

دامنه چیست و دامنه ها چگونه کار می کنند؟

دامنه چیست

دوستان اغلب از ما می پرسند: نام دامنه چیست و دامنه ها چگونه کار می کنند؟ اگر مبتدی هستید، ممکن است شنیده باشید که برای ساخت سایت به دامنه نیاز دارید.
با این حال، بسیاری از مبتدیان نام دامنه را با یک سایت یا سرویس میزبانی سایت اشتباه می گیرند. اگر تازه کار خود را شروع کرده اید، تمام این اصطلاحات مختلف ممکن است خیلی فنی به نظر برسند.

در این راهنمای ساده، ما به نام دامنه و نحوه کار دامنه پاسخ خواهیم داد. هدف کمک به شما در درک و انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت خودتان است.

نام دامنه چیست؟

نام دامنه آدرس سایت شماست که افراد برای دیدن سایت شما در نوار آدرس مرورگر تایپ می کنند.

به زبان ساده ، اگر سایت شما یک خانه بود، نام دامنه شما آدرس آن خواهد بود.

توضیح دقیق تر:

اینترنت یک شبکه عظیم رایانه است که از طریق شبکه جهانی کابل به یکدیگر متصل می شوند. هر رایانه ای در این شبکه می تواند با رایانه های دیگر ارتباط برقرار کند. برای شناسایی آنها، به هر رایانه یک آدرس IP اختصاص داده شده است. این یک سری اعداد است که یک رایانه خاص را در اینترنت شناسایی می کند. یک آدرس IP معمولی به این شکل است:

66.249.66.1

اکنون به خاطر سپردن یک آدرس IP مانند این بسیار دشوار است. تصور کنید اگر مجبور شده اید از چنین شماره هایی برای بازدید از سایت های مورد علاقه خود استفاده کنید.

نام دامنه ها برای حل این مشکل اختراع شد.

اکنون اگر می خواهید از یک سایت بازدید کنید، دیگر نیازی به وارد کردن یک رشته طولانی از اعداد نیست. در عوض، می توانید با تایپ یک نام دامنه به راحتی به خاطر سپرده شده در نوار آدرس مرورگر خود، از آن دیدن کنید. به عنوان مثال، alsanweb.com.

از من بپرس چگونه سایت ایجاد کنم و از کجا شروع کنم

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *