طراحی سایت

طراحی وب سایت

طراحی سایت به طراحی وب سایت هایی گفته می شود که در اینترنت نمایش داده می شوند. معمولاً به جنبه های تجربه کاربر در توسعه وب سایت اشاره دارد تا توسعه نرم افزار. طراحی سایت در گذشته بر طراحی وب سایت برای مرورگرهای دسکتاپ متمرکز بود. با این حال، از اواسط دهه 2010، طراحی برای مرورگرهای موبایل و تبلت اهمیت روزافزونی پیدا کرده است. یک طراح وب روی ظاهر، چیدمان و در برخی موارد محتوای یک وب سایت کار می کند. به عنوان مثال، ظاهر به رنگ ها، فونت ها و تصاویر استفاده شده مربوط می شود. Layout به چگونگی ساختار و طبقه بندی اطلاعات اشاره دارد. یک طراحی وب خوب برای استفاده آسان، از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است و با گروه کاربری و برند وب سایت مناسب است. بسیاری از صفحات وب با تمرکز بر سادگی طراحی شده اند، به طوری که هیچ اطلاعات و عملکرد اضافی که ممکن است حواس کاربران را پرت یا گیج کند ظاهر نشود. از آنجایی که سنگ اصلی خروجی یک طراح وب سایتی است که برنده و اعتماد مخاطبان هدف را تقویت می کند، حذف تا حد امکان نقاط بالقوه ناامیدی کاربر یک ملاحظه حیاتی است.

طراحی وب سایت
طراحی فروشگاه اینترنتی

انواع طراحی وب سایت

دو تا از متداول‌ترین روش‌ها برای طراحی وب‌سایت‌هایی که هم در دسکتاپ و هم در موبایل به خوبی کار می‌کنند، طراحی واکنش‌گرا و تطبیقی ​​است. در طراحی واکنشگرا، محتوا بسته به اندازه صفحه نمایش به صورت پویا حرکت می کند. در طراحی تطبیقی، محتوای وب‌سایت در اندازه‌های طرح‌بندی ثابت می‌شود کصورت پویا حرکت می کند. در طراحی تطبیقی، محتوای وب‌سایت در اندازه‌های طرح‌بندی ثابت می‌شود که با اندازه‌های رایج صفحه نمایش مطابقت دارد. حفظ یک چیدمان که تا حد امکان هماهنگ بین دستگاه ها باشد برای حفظ اعتماد و تعامل کاربر بسیار مهم است. از آنجایی که طراحی پاسخگو می تواند مشکلاتی ر در این زمینه ایجاد کند، طراحان باید در کنار گذاشتن کنترل نحوه ظاهر شدن کار خود دقت کنند. اگر آنها مسئول محتوا نیز باشند، در حالی که ممکن است نیاز به گسترش مهارت خود داشته باشند، از مزیت کنترل کامل محصول نهایی لذت خواهند برد.

9 سوال ضروری که باید قبل از شروع یک پروژه طراحی سایت از مشتریان بپرسید

  1. کسب و کار خود را در چند جمله توصیف کنید.
  2. آیا در حال حاضر وب سایت دارید؟ اگر چنین است، چه چیزی برای شما کار نمی کند؟
  3. اهداف شما برای این پروژه چیست؟
  4. مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
  5. چه ویژگی های خاصی در سایت می خواهید؟
  6. چگونه می توانیم از شکست جلوگیری کنیم؟
  7. رقبای اصلی شما چه کسانی هستند؟
  8. چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می کند؟
  9. محدوده پروژه چیست ؟

1. در طراحی وب سایت،کسب و کار خود را در چند جمله توصیف کنید.

در برخی موارد، کسب و کار مشتری شما ممکن است به طرز چشمگیری آشکار به نظر برسد، اما شما هرگز نباید چیزی را فرض کنید. از آنها بخواهید که کار خود را در چند جمله کوتاه خلاصه کنند. این ماهیتی است که باید بلافاصله هنگام ورود بازدیدکنندگان به وب سایت جدید خود آشکار شود. عمیق تر نیز حفاری کنید. سعی کنید ارزش های کلیدی آنها، سطح تجربه آنها در صنعت و چشم انداز آنها از آینده، و همچنین اندازه، موقعیت و پیشینه آنها را دریابید

2.آیا درحال حاضر وب سایت دارید؟ اگر چنین است، چه چیزی برای شما کار نمی کند؟

مگر اینکه از ابتدا شروع کنید، وب سایت فعلی مشتری شما معدن اطلاعات است. دریابید که آنها از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده می کنند، چه مدت از آن استفاد18ه کرده اند و به روز رسانی آن چقدر آسان است. چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را نمی توانند برای دیدن پشت آن صبر کنند؟ آیا آنها می توانند گزارش گوگل آنالیتیکس را به شما ارائه دهند؟ با صرف مدتی برای بررسی وب‌سایت فعلی، می‌توانید در مورد علاقه‌مندی‌ها و دوست نداشتن‌های مشتری‌تان اطلاعات بیشتری کسب کنید، و همچنین از اشتباهاتی که دفعه قبل مرتکب شده‌اند، درس بگیرید. پروژه چیست؟

3. درطراحی سایت، اهداف شما برای این پروژه چیست؟

بدون شک شما باید کمی بیشتر بدانید تا بتوانید سایتی را تولید کنید که واقعاً مؤثر باشد. در این مرحله، شما باید یک قدم به عقب بردارید و از تخصص خود برای تحریک انگیزه های مشتری خود استفاده کنید. تعریف مشتری از موفقیت را بخواهید. آیا آنها می خواهند تعداد بازدیدکنندگان را افزایش دهند، اندازه متوسط ​​سفارش را افزایش دهند یا کاربران را در انجمن وب خود تقویت کنند؟ شاید آنها بخواهند از طریق وبلاگ خود تعامل بیشتری را تشویق کنند، دیده شدن نام تجاری خود را افزایش دهند، یا مردم را تشویق کنند تا در خبرنامه ایمیلی / آزمایشی رایگان / کاغذ سفید و غیره ثبت نام کنند. با تعیین نقاط درد مشتری و تعیین مسائلی که آنها سعی در حل آنها دارند، شانس بیشتری برای ارائه راه حل کارآمد دارید

4. در طراحی وب سابت، مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟


طراحی ذهنی است و زیبایی بسیار در چشم بیننده است. شما این وب سایت را صرفاً برای مشتری خود طراحی نمی کنید. باید به شدت با کاربران و مخاطبان هدف آنها طنین انداز شود، در غیر این صورت، آنها به سادگی از آن استفاده نخواهند کرد – امروزه به دلیل بازار بسیار رقابتی، مخاطبان آنلاین به شدت بی ثبات هستند. دموگرافیک و روانشناختی کاربران، مانند عادات مصرف رسانه، کلمات عامیانه، و انتخاب های سبک زندگی را بررسی کنید. عادات خرید آنها چیست؟ آیا باید شکافی بین مخاطب فعلی و بازار هدف ایجاد کنید؟ هرچه اطلاعات بیشتری در مورد کاربران نهایی داشته باشید، بهتر می توانید ظاهر، چیدمان و پیمایش وب سایت را تعیین کنید

5 چه ویژگی های خاصی را در سایت می خواهید؟

وب سایت جدید آنها برخی چیزها ممکن است آشکار باشد. برای مثال، اگر مشتری شما رستورانی را اداره می‌کند، به ساعت کاری و منوی غذا نیاز دارد، در حالی که اگر هتلی را اداره می‌کند، ممکن است یک فرم رزرو آنلاین بخواهد.وب سایت جدید آنها برخی چیزها ممکن است آشکار باشد. برای مثال، اگر مشتری شما رستورانی را اداره می‌کند، به ساعت کاری و منوی غذا نیاز دارد، در حالی که اگر هتلی را اداره می‌کند، ممکن است یک فرم رزرو آنلاین بخواهد.سایر امکانات عبارتند از وبلاگ، چت وب سایت، ادغام رسانه های اجتماعی، گالری عکس، یک سایت جداگانه تلفن همراه یا پاسخگو، ادغام ویدیو، یا فرم تماس. همیشه در ابتدا توضیح دهید تا از اضافه شدن های دیرهنگام که ممکن است برای ازدواج در سایت هزینه و زمان صرف کند، جلوگیری کنید.همچنین این نکته ای است که باید بپرسید آیا مشتری شما مواد برندینگ یا راهنمای سبکی دارد که باید در طراحی سایت گنجانده شود.

6. چگونه می توانیم از شکست جلوگیری کنیم؟

انستن علاقه های مشتری شما به همان اندازه مهم است. حذف چیزی که در یک وب سایت یکپارچه شده است، هنگامی که در نیمه راه یک پروژه هستید، به همان اندازه آزاردهنده، پرهزینه و وقت گیر است که چیزی به آن اضافه کنید.

از آنها بخواهید تا وب سایت های کمتر مورد علاقه خود را به شما نشان دهند و به عناصر طراحی، ویژگی ها و سبک هایی که آنها را به لرزه در می آورد اشاره کنند. به این ترتیب، می توانید قبل از اینکه وارد پروژه شوید، شکست های احتمالی را برطرف کنید.

7. درطراحی وب سایت، رقبای اصلی شما چه کسانی هستند؟

کشف رقبای اصلی مشتری شما منبع مفید دیگری از اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد. هنگامی که آنها رقبای اصلی خود را مشخص کردند، می توانید اطلاعاتی را جمع آوری کنید که به طراحی وب شما کمک می کند. به عناصری که در سایت‌هایشان به خوبی کار می‌کنند نگاه کنید، و ببینید آیا چیزهایی وجود دارند که از بین می‌روند. هدف شما در اینجا کپی کردن کارهای قبلی نیست، بلکه درس گرفتن از موفقیت ها و شکست های آنهاست. درخواست از مشتری برای اشاره به کارهایی که انجام می‌دهند و دوست ندارند در وب‌سایت‌های رقبا، یکی دیگر از شاخص‌های مفیدی است که نشان می‌دهد دوست‌داشتن و دوست نداشتن مشتری شما دارد.

8. درطراحی سایت، چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می کند؟

دانستن نقطه فروش منحصر به فرد مشتری به شما کمک می کند تا سایتی را طراحی کنید که از رقبای آنها متمایز باشد. در دنیای آنلاین پرمشغله، پر سر و صدا و رقابتی، کسب و کارها برای موفقیت باید واقعاً قابل توجه باشند. پس چگونه می توانید توجه افراد را هنگام فرود در سایت جلب کنید؟ چگونه می‌توانید این اولین تاثیر پیچیده را به حساب بیاورید؟

این نباید چیز مهمی باشد. می تواند به سادگی یک مشاوره رایگان یا خدمات مشتری عالی باشد. سایر مواردی که کسب و کارها را متمایز می کند عبارتند از تحویل سریع یا رایگان محصولات، انبار کردن ارزان ترین یا با کیفیت ترین محصولات در منطقه خود، داشتن گارانتی شگفت انگیز یا روش بازگشت، یا ارائه بسته های منحصر به فرد. با یادگیری تفاوت مشتری شما با رقبای خود، می توانید سایتی را ارائه دهید که همین کار را انجام می دهد.

9. در طراحی سایت، محدوده پروژه چیست؟

در نهایت، محدوده پروژه را روشن کنید. شما نیاز به درک روشنی از مهلت نهایی مشتری خود و همچنین هر نقطه عطف کلیدی دارید که آنها می خواهند در طول مسیر به آنها برسند – این برای حفظ پروژه در مسیر و حصول اطمینان از برآورده کردن انتظارات بسیار مهم است. شما همچنین باید بودجه را بدانید و مهمتر از آن، مشخص کنید که آیا در جدول زمانی و بودجه انعطاف پذیری وجود دارد یا خیر.

این زمان همچنین زمانی است که مشخص کنید مخاطبین اصلی شما برای پروژه چه کسانی هستند و همچنین چه کسی محتوای وب را ارائه می دهد تا بتوانید خطوط ارتباطی واضحی ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *