طراحی سایت

آموزش بخش تنظیمات وردپرس

آموزش بخش تنظیمات وردپرس


هدف از آموزش بخش تنظیمات وردپرس : یادگیری کامل تر، برای پیکربندی تنظیمات برای بخش های مختلف یک وب سایت وردپرس است. این شامل چندین پنل فرعی است و بسیاری از افزونه های وردپرس نیز صفحه تنظیمات خود را به عنوان منو در زیر تب تنظیمات اضافه می کنند. با کلیک بر روی آن، کاربران به صفحه تنظیمات » عمومی هدایت می شوند. 
در این مقاله با اولین مراحل راه اندازی ساختار اولیه طراحی وب سایت وردپرسی خود آشنا خواهید شد.

فهرست مطالب:

از داشبورد وردپرس، منوی تنظیمات را پیدا کنید. هنگامی که ماوس را روی این مورد می‌برید، گزینه‌های زیر را مشاهده خواهید کرد: عمومی، نوشتن، خواندن، بحث، رسانه، پیوندهای ثابت.

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات عمومی

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات عمومی
آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات عمومی

عنوان سایت: اگر هنگام نصب وردپرس این موارد را تنظیم نکرده اید، یا اگر می خواهید این موارد را تغییر دهید یا دوباره تعریف کنید، آنها را در اینجا تغییر دهید. 

معرفی کوتاه: در این قسمت شما یه توضیح مختصر از سایتتان را بنویسید که تاثیری در سئو سایت ندارد مثلا به‌طور پیش‌فرض «فقط یک سایت وردپرس دیگر» را به عنوان معرفی کوتاه سایت شما درج می شود. در اینجا از زبان توصیفی برای وب سایت خود استفاده کنید، زیرا موتورهای جستجو این اطلاعات را به طور برجسته نشان می دهند. 

نشانی وردپرس (URL) : تنظیمات URL برای وب سایت شما، آدرس وردپرس و آدرس سایت شما باید به طور خودکار با نصب وردپرس تنظیم شوند و به ندرت در این قسمت تنظیمات تغییر می کنند. تغییر تنظیمات URL می تواند سایت شما را از جلو یا پشت غیر قابل دسترس کند و برای بازیابی، تعمیر این تنظیمات نیاز به دسترسی به پایگاه داده دارد. با این اوصاف، مواردی وجود دارد که ممکن است لازم باشد این تنظیمات را تغییر دهید، مانند اگر SSL را پیاده سازی می کنید و نیاز به تغییر پروتکل به https://; فقط مراقب باش! ممکن است عجیب باشد که دو تنظیمات URL متفاوت داشته باشید، اما آنها اهداف متفاوتی دارند. کدکس وردپرس آنها را اینگونه توصیف می کند:

نشانی سایت (URL): آدرسی است که می خواهید افراد در مرورگر خود تایپ کنند تا به وب سایت وردپرس شما برسند و آدرسی است که فایل‌های اصلی وردپرس شما در آن قرار دارند.

اکثر اوقات دو تنظیمات URL یکسان هستند، اما مواردی وجود دارد که ممکن است متفاوت باشند، مانند زمانی که وردپرس در یک زیر شاخه نصب شده است. در این صورت آدرس سایت شامل مسیر می شود.

آدرس ایمیل:  این باید از طریق نصب وردپرس پر شود. با این حال باید آن را بررسی کنید و یا آن را در اینجا تغییر دهید تا نشانی ایمیلی را که ایمیل‌های اداری مربوط به فعالیت در سایت شما و همچنین ایمیل‌های بازنشانی گذرواژه گم‌شده باید به آن ارسال شود، نشان دهد.

عضویت: با وردپرس، شما این امکان را دارید که به هر کسی اجازه دهید در سایت شما ثبت نام کند یا خیر. اگر این گزینه را انتخاب کنید، پیش‌فرض New User Default Role روی subscriber تنظیم می‌شود تا کاربران جدید دسترسی محدودی به داشبورد وردپرس شما داشته باشند. شما می توانید این را تغییر دهید؛ با این حال سطح مشترک توصیه می شود. همیشه می توانید پس از ثبت نام، نقش کاربر را تغییر دهید تا دسترسی، قابلیت های بیشتری به آنها بدهید.

منطقه زمانی، شروع روز هفته و زبان: شهر را برای منطقه زمانی دلخواه خود انتخاب کنید و سپس قالب تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید. این قالبی است که در قسمت جلویی وب سایت شما نشان داده می شود که متا پست (نویسنده، تاریخ، زمان) با پست های وب سایت جدید منتشر شود. در مرحله بعد انتخاب کنید که می خواهید هفته تقویمی از کدام روز شروع شود. پیش فرض دوشنبه است. (وردپرس دارای یک ویجت تقویم است که اگر از آن ویجت در وب سایت خود استفاده کنید، به این تنظیمات اشاره می کند.) در نهایت، زبان مورد نظر خود را از لیست کشویی انتخاب کنید. پس از به‌روزرسانی یا تغییر این تنظیمات، روی ذخیره تغییرات کلیک کنید .

چرا شما باید با ما کار کنید

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات نوشتن

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات نوشتن
آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات نوشتن

تنظیمات نوشتن به پست های وب سایت اشاره دارد.

تنظیمات پیش‌فرض پست جدید : پس از ایجاد چند دسته پست ، دسته‌ای را که می‌خواهید پیش‌فرض باشد را در اینجا انتخاب کنید. اگر هنوز هیچ دسته‌ای ایجاد نکرده‌اید، «دسته‌بندی نشده» پیش‌فرض است. هر زمان که یک پست جدید ایجاد می کنید، این دسته به طور خودکار اختصاص داده می شود.

قالب‌های پست:  می‌توانید با انتخاب یک قالب پست از این لیست کشویی، قالب پیش‌فرض پست‌های جدید را تغییر دهید. بسته به موضوعی که نصب کرده اید، ممکن است قالب های مختلفی برای پست های شما موجود باشد.

ارسال از طریق ایمیل یک ویژگی پیشرفته است که معمولاً مستلزم ایجاد یک حساب ایمیل ویژه است که پست وبلاگ خود را برای انتشار به آن ارسال کنید. این یک روش اختیاری است که بسیار کمتر رایج و پیچیده‌تر از ایجاد، ارسال پست‌های وبلاگ خود از طریق صفحه افزودن پست جدید است.

سرویس‌های به‌روزرسانی:  این به خدمات وبلاگ‌نویسی مانند ping-o-matic اشاره دارد که به دیگران اجازه می‌دهد بدانند وبلاگ خود را به‌روزرسانی کرده‌اید. این به سایت‌هایی مانند Technorati یا Sphere اجازه می‌دهد تا جدیدترین پست‌های شما را پیدا کنند. برای فعال کردن تنظیمات به‌روزرسانی سرویس‌ها، باید تنظیمات قابلیت مشاهده موتور جستجو را در تنظیمات خواندن (به زیر مراجعه کنید) روشن کنید. پس از به‌روزرسانی یا تغییر این تنظیمات، روی ذخیره تغییرات کلیک کنید .

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات خواندن

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات خواندن
آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات خواندن

این تنظیمات نحوه نمایش پست ها و صفحات در سایت شما را کنترل می کند.

گزینه های صفحه اول وب سایت:  وردپرس به شما این امکان را می دهد که از تنظیمات پیش فرض برای صفحه اصلی (صفحه اول) وب سایت خود استفاده کنید، که می تواند جدیدترین پست های وبلاگ یا یک صفحه ثابت را نشان دهد یا صفحات خاصی را برای صفحه اصلی انتخاب کنید. و صفحه وبلاگ وب سایت شما اگر می‌خواهید صفحات خاصی را برای آن‌ها تنظیم کنید، ابتدا این صفحات را ایجاد و ذخیره کنید، سپس به صفحه تنظیمات بازگردید تا آنها را از منوی کشویی انتخاب کنید.

گزینه‌های محتوای فید پست وبلاگ: می‌توانید تعداد پست‌های وبلاگی را که در صفحه وبلاگ شما نشان داده می‌شوند، محدود کنید، و همچنین تعداد ورودی‌ها به فید RSS وبلاگتان را محدود کنید. پیش فرض هر کدام 10 است. همچنین می توانید مشخص کنید که فید شامل خلاصه یا محتوای کامل این پست ها باشد. این خلاصه متاباکس Post Excerpt در صفحات ایجاد یا ویرایش پست است که می توانید آن را در ویرایشگر پست ایجاد کنید.

مشاهده موتورهای جستجو: اگر وب سایت شما در مرحله توسعه است، می توانید این کادر را علامت بزنید تا شانس انتخاب آن توسط موتورهای جستجو به حداقل برسد. وقتی سایت شما وارد مرحله تولید شد و برای جستجو آماده شد، حتما تیک این کادر را بردارید.

پس از به‌روزرسانی یا تغییر این تنظیمات، روی ذخیره تغییرات کلیک کنید .

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات گفتگو

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات گفتگو
آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات گفتگو

تنظیمات گفتگو، اظهار نظر و پیوند در وب سایت شما را کنترل می کند.

تنظیمات پیش فرض مقاله  را می توان به صورت سراسری در اینجا و همچنین به صورت جداگانه در هر پست وب سایت تنظیم کرد. اگر می‌خواهید از ارسال نظرات روی همه یا بیشتر پست‌ها جلوگیری کنید، می‌توانید آن را در اینجا تنظیم کنید، و همچنین اجازه یا غیرمجاز ردیابی و پینگ‌بک (زمانی که وبسایت های دیگر به پست شما پیوند می‌دهند) را تنظیم کنید. اولین تنظیم در این لیست، که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید وردپرس سعی کند هنگام پیوند دادن به مقاله‌ها، وب‌سایت‌های مرتبط، به آنها اطلاع دهد، به طور پیش‌فرض خاموش است.

سایر تنظیمات دیدگاه  تعیین می کند که وردپرس چگونه دیدگاه ها را هنگام ارسال آنها مدیریت می کند. این موارد بیشتر در دیدگاه ها در وردپرس تعریف شده است.

 هر زمان که به شما اجازه داد وقتی کسی نظری را ارسال می کند به من ایمیل بزنید . اگر تنظیم تعدیل را در قسمت گزینه بعدی ( قبل از ظاهر شدن نظر ) انتخاب کنید، می‌توانید تنظیمات را در اینجا انتخاب کنید تا زمانی که نظری در انتظار تأیید شما است مطلع شوید. این از آدرس ایمیلی که در صفحه تنظیمات عمومی تنظیم کرده اید استفاده می کند.

قبل از اینکه نظر ظاهر شود: اگر می خواهید دیدگاه ها را قبل از ظاهر شدن در وب سایت خود تعدیل یا تأیید کنید، این گزینه را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید نظرات افرادی را که قبلاً نظرات تأیید شده‌ای در وب‌سایت شما داشته‌اند تأیید شوند.

تعدیل نظر و لیست سیاه نظر به شما امکان می دهد کلمات، اصطلاحات و پیوندهای خاصی را در نظرات هدف قرار دهید. هنگامی که این موارد هدفمند در یک نظر یافت می شوند، می توانید نظر را روی تعدیل اجباری یا قرار گرفتن در لیست سیاه تنظیم کنید. این می تواند به شناسایی و کنترل هرزنامه کمک کند.

آواتارها : می‌توانید انتخاب کنید که آیا آواتار یک نظردهنده هنگام نظر دادن روی یک پست نشان داده شود یا خیر. اگر انتخاب کنید که آواتارها نمایش داده شوند، همچنین می توانید نوع آواتار نمایش داده شده را کنترل کنید. پس از به‌روزرسانی یا تغییر این تنظیمات، روی ذخیره تغییرات کلیک کنید .

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات رسانه

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات رسانه
آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات رسانه

وردپرس دارای اندازه های پیش فرض تصویر است که قبلاً در وب سایت های جدید تنظیم شده است. شما می توانید این پیش فرض های جهانی را در این صفحه تنظیمات تغییر دهید. همچنین می توانید از سیستم فایل تصویری وردپرس استفاده کنید، که تصاویر را بر اساس ماه و سالی که در سایت آپلود شده اند در پوشه ها سازماندهی می کند.

پس از به‌روزرسانی یا تغییر این تنظیمات، روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات پیوند یکتا

آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات پیوند یکتا
آموزش بخش تنظیمات وردپرس و تنظیمات پیوند یکتا

پیوندهای ثابت URL هر صفحه و پست در وب سایت شما و همچنین آرشیو دسته و برچسب شما را تعیین می کند. ساختار پیوند دائمی توصیه شده در بیشتر موارد “نام پست” است که گاهی اوقات به عنوان “پیوندهای دائمی زیبا” شناخته می شود. این می تواند زیبایی شناسی، قابلیت استفاده و سازگاری لینک های شما را بهبود بخشد و همچنین رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. پس از تنظیم، برای جلوگیری از پیوندهای شکسته، اینها نباید تغییر کنند. شما همچنین می توانید یک ساختار URL سفارشی را در اینجا تنظیم کنید. پس از به‌روزرسانی یا تغییر این تنظیمات، روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

منبع

نتیجه گیری

وردپرس یکی از بهترین سیستم مدیریت محتوا است هرچه درک شما عمیق تر باشد، نتایج شما بیشتر خواهد بود. ما بهترین دوره‌های توسعه وب و آموزش طراحی سایت را ارائه می‌دهیم. برنامه ریزی انعطاف پذیر است، بنابراین از همین امروز شروع به رشد حرفه ای خود کنید!

مطالبی که شاید مورد پسندتان باشد:

  1.  مدیریت نوشته ها در وردپرس
  2. آموزش کار با رسانه در وردپرس
  3. بخش نمایش در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *