طراحی سایت

 مدیریت نوشته ها در وردپرس

برای مدیریت نوشته ها در وردپرس در قدم اول

وردپرس یکی از بهترین سیستم مدیریت محتوا است که به دلیل متن باز بودنش بهترین کارائی را به شما در طراحی سایت ارائه میدهد که برای دریافت آگاهی بیشتر میتوانید مقاله وردپرس را مطالعه فرمایید

بعد از سفارشی سازی تنظیمات مورد نظر، اولین اقدام در راه اندازی کسب کار اینترنتی که مناسب شغلتان طراحی کرده اید، تولید محتوای ارزشمند است که مطابق نیازهای مردم نوشته شود تا مشتری جذب سایت شما شوند> بنابراین ابتدا باید برای تولید محتوا،شما به عنوان یک محتوا نویس باید اصول محتوانویسی وسئوسازی محتوا را بلد باشید که با توجه به الگوریتم های به روزرسانی شده توسط گوگل وتمرکز بر اصولی که این الگوریتم ها ارايه داده اند میتوانید بهترین محتوا را تولید کنید.

برای این کار ما در این مقاله با آموزش قدم به قدم شما را در یادگیری افزودن نوشته در وردپرس که با به روز رسانی نسخه جدید که گوتنبرگ نام دارد، کمک کرده باشیم.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند عبارتند از:

 1. نحوه ورود به پیشخوان وردپرس
 2. سیستم مدیریت نوشته و تنظیمات آن در وردپرس
 3. افزودن نوشته در وردپرس
 4. افزودن عنوان درنوشته وردپرس
 5. افزودن بلوک درنوشته وردپرس
 6. افزودن تصویر درنوشته ورد پرس
 7. نحوه لینک سازی درنوشته ورد پرس
 8. قرار دادن پیوند یکتا در نوشته وردپرس
 9. قرار دادن دسته ها در نوشته وردپرس
 10. نحوه برچسب ها درنوشته وردپرس
 11. افزودن تصویر شاخص در نوشته وردپرس
 12. نحوه پیش نمایش و ذخیره و انتشار نوشته در وردپرس
 13. نحوه ایجاد حالت تمام صفحه و نورافکن در ویرایشگر گوتنبرگ

نحوه ورود به پیشخوان وردپرس

درسیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس هر کاریری بخواهد به پیشخوان وردپرس وارد شود ابتدا باید یک نام کاربری و رمز عبور داشته باشد بنابراین با ثبت نام در پنل کاریری وردپرس و ثبت اطلاعات خود به راحتی میتوانند وارد پیشخوان شوند، لازم به ذکر است که نام و پسورد شما در حافظه باقی میماند مجبور به وارد کردن اطلاعاتتان برای هربار ورود به پیشخوان نیستید!

پنل کاربری در وردپرس
پنل کاربری در وردپرس

منبع: www.wordpress.org

سیستم مدیریت نوشته و تنظیمات آن در وردپرس

صفحه نوشته ها این امکان را برای مدیریت نوشته ها در وردپرس یک وب سایت فراهم می کند. از طریق این صفحه، پست ها را می توان ویرایش، حذف و مشاهده کرد. فیلتر کردن، و جستجو، یافتن سریع پست هایی که با معیارهای خاصی مطابقت دارند را آسان می کند

پیشخوان وردپرس
پیشخوان وردپرس

افزودن نوشته در وردپرس

در سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس رای افزودن نوشته در پیشخوان روی گزینه نوشته ها کلیک کنید سپس روی گزینه افزودن نوشته کلیک کنید و مانند تصویر زیر شروع به نوشتن مطلب مورد نظر کنید.

افززودن نوشته در وردپرس
افززودن نوشته در وردپرس

ویرایش نوشته ها در وردپرس

در سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس یک جدول تمام پست های شما را بر اساس ردیف فهرست می کند. پست‌ها ابتدا با جدیدترین پست فهرست می‌شوند.

جدول پست ها شامل تنظیمات زیر است:

نوشته ها در وردپرس
نوشته ها در وردپرس
 1. عنوان
 2. نویسنده
 3. دسته ها
 4. برچسب ها
 5. دیدگاه
 6. تاریخ

عنوان: کلمه کلیدی که در نوشته خود استفاده کردید نمایش داده میشود.

نویسنده: که نام کاربری که محتوا را نوشته است درج میشود.

دسته ها: دسته ها موضوعات کلی وسلسه مراتبی هستند که با ایجاد زیر مجموعه های مناسب با آن می توانید محتواهای سایتتان را سازماندهی کنید تا نظم بهتری به آنها بخشیده باشید.

برچسب ها: چکیده ای از مطالب ومحتوای شما را نشان میدهند، درواقع برچسب ها به شما این امکان را میدهند تا مطالب موجود در سایتتون را بر اساس کلمات اصلی موجود در مطالب سایت دسته بندی کنید که باعث می شود تا کاربران به نوشته های شما دسترسی سریع تری داشته باشند.

نکته:در سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس لازم به ذکر است هر عنوان در زیر مجموعه خود دارای ویرایش، ویرایش سریع،زباله دان می باشد که با استفاده از این ابزار ها میتوانبد نوشته خود را ویرایش کنید یا به زباله دان انتقال دهید یا به عنوان پیش نویس ذخیره کنید.

همچنین در بالای این صفحه یک منوی مخفی به نام تنظیمات صفحه وجود دارد که فیلتر کردن مینامند که از آن برای نمایش یا عدم نمیش موارد مورد نظر استفاده میتوانید بکنید طوری که در تصویر زیر مشاهده میکنید با برداشتن یا گذاشتن تیک در هر یک از گزینه های مورد نظر میتوانید آن را در صفحه نوشته ها آن را قابل مشاهده یا عدم مشاهده کنید.

سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس
سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس

افزودن عنوان در نوشته وردپرس

برا ی افزودن عنوان کافیست در پیشخوان گزینه افزون نوشته را کلیک کنید و وارد صفحه ای که در تصویر زیر مشاهده میکنید خواهید شد و با کلیک بر روی افزودن عنوان، عنوان مورد نظرتان را تایپ کنید.

افزودن عنوان درمدیریت نوشته ها در وردپرس
افزودن عنوان درمدیریت نوشته ها در وردپرس

افزودن بلوک در نوشته وردپرس

در سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس برای افزودن هر بلوک در وردپرس طبق تصویر با کلیک بر روی گزینه ای که علامت + در گوشه تصویر دیده می شود می‌توانید یک بلوک اضافه کنید.

افزودن بلوک در وردپرس
افزودن بلوک در وردپرس

لازم به ذکر است که با کلیک بر روی آن گزینه شما می توانید نوع بلوک مورد نظرتان را انتخاب کنید که بلوک موردنظرتصویر، پاراگراف، تیتر، فهرست، ستون، رسانه ومتن ویا

افزودن بلوک در وردپرس

لازم به ذکر است که با کلیک بر روی گزینه + شما می توانید نوع بلوک مورد نظرتان را انتخاب کنید که بلوک موردنظرتصویر، پاراگراف، تیتر، فهرست، ستون، رسانه ومتن ویا با کلیک بر روی گزینه مرور کردن همه، گزینه های بیشتری را انتخاب کنید.

افزودن تصویر در نوشته وردپرس

برای افزودن تصویر می توانید با کلیک بر روی گزینه افزودن بلوک که در بالا اشاره کردیم تصویر را اضافه کنید که مانند تصویر مورد نظر در زیر مواجه می شوید که با کلیک بر روی گزینه بازگذاری، تصاویری که در کامپیوترتان ذخیره کرده اید را از آنجا بارگذاری کنید همچنین میتوانید با کلیک کتابخانه پرونده های چند رسانه ای تصاویری که در سایتتان ذخیره کرده اید را انتخاب کنید یا با انتخاب گزینه گذاشتن از نشانی و وارد کردن نشانی ULR تصویر مورد نظر را انتخاب کنید.

افزودن تصویر در وردپرس
افزودن تصویر در وردپرس

نحوه لینک سازی درنوشته وردپرس

وردپرس به شما این امکان را می دهد که با پیوند دادن به سایرصفحات سایت میتوانید کابری که روی کلمه ای که لینک داده اید به صفحه مرتبط با آن کلمه دسترسی پیدا کند که برا ی این کار می توانید بر روی گزینه (-) و افزودن نشانی اینترنتی و کلیک روی فلش مورد نظر پیوند را ثبت کنید

نکته اینجاست : برای پیوند های ورودی بعد از وارد کردن نشانی و کلیک بر روی فلش نشان داده شده در تصویر، دیگر نیازی نیست گزینه بازکزدن در زبانه جدید را فعال کنید ولی برای لینک های خارجی یا لینک های داخلی حتما گزینه باز کردن در زبانه جدید را باید تیکش را بزنید فعال شود تا، کاربر با کلیک بر روی کلمه یا مطلب مورد نظر به آدرس دقیق مرتبط با آن دسترسی پیدا کند.

لینک سازی در وردپرس
لینک سازی در وردپرس

قرار دادن تصویر شاخص در نوشته وردپرس

تدر سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس تصویر شاخص برای سایت شما جلوه ای زیبا می دهد و درواقع برای نمایش تصویری مرتبط با مقاله شما استفاده می شود طوری که برای اعمال آن در قسمت بالا سمت چپ یک گزینه ⚙️ است که با کلیک بر روی آن و سپس در قسمت پایینی آن گزینه نوشته را کلیک کنید تا تنظیمات مورد نظر نمایان می شوند که در قسمت پایین با کلیک بر روی گزینه تصویر شاخص میتوانید تصویر دلخواهتان را قرار دهید.

افزودن تصویر شاخص در وردپرس
افزودن تصویر شاخص در وردپرس

افزودن پیوند یکتا در نوشته وردپرس

وقتی وارد سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس می شوید که در پیشخوان قرار دارد، می توانید برای افزودن پیوند یکتا روی گزینه ⚙️ کلیک کنید و سپس روی گزینه نوشته کلیک کنید و در قسمت پایین آن روی گزینه پیوند یکتا که در تصویر هم مشاهده میکنید کلیک کنید و نامک نشانی اینترنتی خود را در آیکون مورد نظر ثبت کنید.

افزودن پیوند یکتا در نوشته وردپرس
افزودن پیوند یکتا در نوشته وردپرس

قرار دادن دسته بندی در نوشته وردپرس

در سیستم مدیریت نوشته ها در ورد پرس، برای افزودن دسته بندی رو گزینه⚙️ که در بالا ذکر شد کلیک کنید ودر پایین با کلیک بر روی کزینه دسته مشحص کنید محتوایتان در کدام دسته بندی قرار گیرد.

افزودن دسته ها در نوشته وردپرس
افزودن دسته ها در نوشته وردپرس

قرار دادن برچسب درنوشته وردپرس

بدر سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس رای افزودن برچسب همان طور که در بالا ذکر شد در قسمت بالایی پیشخوان وردپرس روی گزینه ⚙️ کلیک کنید وسپس درپایین روی گزینه برچسب ها کلیک کنید و برچسب مورد نظر را بیفزایید

افزودن برچسب در نوشته وردپرس
افزودن برچسب در نوشته وردپرس

نکته:در سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس برچسب ها همان کلماتی هستند که شما می خواهید محتوای شما با آن کلمات در گوگل سرچ شوند.

نحوه پیش نمایش و ذخیره و انتشاردر نوشته در وردپرس

برای انتشار محتوا در اینترنت روی گزینه انتشار که در بالای صفحه پیشخوان سمت چپ کلیک کنید، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

پیش نمایش و ذخیره و انتشاردر نوشته در وردپرس

در سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس برای اینکه مطالب مورد نظر را برای ویرایش یا وقتی که شما کار می کنید برق به طور ناگهانی قطع می شود یا اتصال اینترنتتان قطع می شود با کلیک بر روی گزینه ذخیره پیش نویس این کار را انجام دهید.

گزینه پیش نمایش برای این است که کاربری که مطلب خود را نوشته است برای اینکه نوشته هایتان در موبایل، تبلت یا کامپیوتر چگونه نمایش دیده می شوند، استفاده می شود برای همین روی گزینه پیش نمایش کلیک کرده ومشاهده نمایید.

ذخیره نوشته در ورد پرس

نحوه ایجاد حالت تمام صفحه و نورافکن در ویرایشگر گوتنبرگ

در سیستم مدیریت نوشته ها در وردپرس در قسمت بالا سمت چپ صفحه یک گزینه که سه نقطه روی هم قرار دارند دیده می شود که با کلیک بر روی ان گزینه هایی مانند شکل زیر نمایان می شود که می توانید حالت تمام صفحه را در نوشتن مطلب انتخاب کنید تا نوار ابزار پیشخوان و بالایی نمایش داده نشوند وحالت نورافکن هم برای این است که با فعال کردن آن تمرکزتان فقط روی یک بلوک باشد تا چشمتان خسته نشود

حالت تمام صفحه ونور افکن در نوشته وردپرس
حالت تمام صفحه ونور افکن در نوشته وردپرس

نتیجه گیری

در دنیای امروز می توان گفت در بین سیستم مدیریت محتواها وردپرس به عنوان بهترین سیستم مدیریت محتوا (cms) برای سایت می باشد. همان طور که از نام وردپرس پیداست بهترین ابزار برای وبلاگ نویسی ومقاله نویسی برای سایت می باشد که در ابتدا نیز وردپرس به همین منظور ایجاد شد و بهترین ابزار برای نوشتن در وردپرس ویرایشگر گوتنبرک می باشد که بعدها افزونه هایی برای تبدیل به فروشگاه اینترنتی …. به وردپرس ایجاد شد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *