سئو سایت

الگوریتم موش کور

گوگل انواع مختلف الگوریتم ها به روزرسانی کرده است از جمله الگوریتم پاندا، گورخر، پنگوئن و… که یکی از مهمترین های آنها الگوریتم موش کور می باشد.

الگوریتم موش کور (Possum) گوگل چیست؟ ممکن است متوجه شده باشید که نتایج جستجوی محلی گوگل اخیراً متفاوت به نظر می رسد. گوگل الگوریتم جستجوی محلی خود را در تغییری با نام مستعار الگوریتم موش کورگوگل “Possum” به روز کرده است که نوع پیشرفته الگوریتم کبوتراست. برای اطلاع از این به روز رسانی مقاله ما را بخوانید.اخیراً متوجه تغییر عظیمی در نتایج جستجوی محلی شده اید.

 در چیزی که “بزرگترین تغییر در الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی گوگل از سال 2014” نامیده می شود، گوگل واقعاً بسته و یاب محلی را متزلزل کرده است. این به‌روزرسانی با نام مستعار الگوریتم موش‌ کور (Possum) شناخته می‌شود، زیرا کسب‌وکارها اغلب از نتایج جستجو فیلتر می‌شوند. این باعث می‌شود که صاحب کسب‌ وکار فکر کند فهرستش حذف شده است، حتی اگر فقط در حال فیلتر کردن الگوریتم موش کور باشد.

الگوریتم موش کور گوگل
الگوریتم موش کور گوگل

الگوریتم موش‌ کور گوگل براین نوع مشاغل تأثیر می گذارد:

به روز رسانی الگوریتم موش‌ کور (Possum) چیست؟

همانطور که اشاره کردم، الگوریتم موش کور« Possum » به‌روزرسانی الگوریتم رتبه‌بندی جستجوی محلی Google است و تصمیم می‌گیرد چه زمانی کسب‌وکارها در نتایج جستجوی محلی نشان داده شوند، گاهی اوقات فهرست‌های کسب‌وکار را از نتایج جستجو فیلتر می‌کند. این بدان معنی است که برخی از مشاغل محلی ممکن است همیشه برای جستجوی یکسان ظاهر نشوند. به‌روزرسانی فهرست‌های مشابه را برای یک صنعت و مکان فیلتر می‌کند، به همان روشی که معمولاً فهرست دوم یک کسب‌وکار را فیلتر می‌کند. اگر بیش از یک صفحه «Google برای کسب‌وکار من» داشته باشید، یا اگر فهرست شما به دلیل تغییر NAP (نام، آدرس و شماره تلفن) تکراری شده باشد، این اتفاق می‌افتد. با این حال، گوگل این کار را یک قدم فراتر می برد. 

1. مشاغل خارج از محدوده شهر


در گذشته، در میان متخصصان سئوی محلی که در رتبه‌بندی مشتریان برای یک شهر خاص مشکل داشتند، در صورتی که آدرس کسب‌وکارشان خارج از محدوده شهر بود، ناله‌های زیادی وجود داشت.برای کسب‌وکارهای محلی اگر کلمات کلیدی مبتنی بر مکان نباشند، ظاهر شدن برای کسب‌وکارهای محلی دشوار بود. به عنوان مثال، اگر یک پیتزا فروشی درست خارج ازتجریش تهران قرار داشت، نشان دادن آن کسب و کار در جستجوی “پیتزا در تجریش دشوار بود. به‌روزرسانی الگوریتم موش کور«Possum» این موضوع را تغییر داده است. اکنون، کسب‌وکارها می‌توانند برای آن نوع جستجوها نشان داده شوند، حتی اگر کمی خارج از شهر یا شهری باشند که می‌خواهند در آن ظاهر شوند.

این برای بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک درست به نظر نمی رسید، زیرا به هر حال، مشاغلی که در مجاورت یک شهر هستند اغلب مشتریانی دارند که در شهر زندگی می کنند. منطقی است که آنها بتوانند از طریق نتایج جستجوی محلی به آنها دسترسی پیدا کنند.

اما، به هر حال، برای مدتی، گوگل تکان نمی خورد. اگر آدرس آنها در محدوده شهر نبود، کسب و کارها به سادگی نمی توانستند در نتایج محلی رتبه بندی کنند.

با تشکر از الگوریتم موش‌ کور گوگل، همه چیز تغییر کرد.

چرا؟ زیرا اکنون الگوریتم از تست مجاورت برای تعیین اینکه آیا کسب و کار واجد شرایط رتبه بندی است یا خیر استفاده می کند. بنابراین اگر یک کسب و کار نزدیک به یک شهر باشد، می تواند با نام آن شهر رتبه بندی کند.

به عبارت دیگر، به‌روزرسانی در واقع رتبه‌بندی مشاغل را آسان‌تر می‌کند. این تغییری است از بسیاری از به‌روزرسانی‌های الگوریتمی که در گذشته دیده‌ایم که تمایل دارند فهرست‌ها را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) پایین‌تر بیاورند.


2. مشاغلی که در همان آدرس (یا در یک ساختمان) با یک تجارت مشابه واقع شده اند.

اگر دو کسب و کار مشابه در یک ساختمان واقع شده باشند، احتمالاً در جستجوی یکسان نشان داده نخواهند شد. به عنوان مثال، اگر دو دندانپزشک در یک ساختمان اداری قرار داشته باشند (حتی اگر به یکدیگر یا در یک مطب وابسته نباشند) احتمالاً برای جستجوی یکسان ظاهر نخواهند شد. گوگل همیشه سعی کرده است لیست های تکراری را فیلتر کند (اگر کسب و کار شما بیش از یک لیست در Google My Business دارد یا اگر سه پزشک در یک مطب کار می کنند، هر پزشک لیست مخصوص به خود را دارد و مطب لیست خاص خود را دارد). با این حال، اکنون آنها یک قدم فراتر می روند.

گوگل دوست ندارد در نتایج جستجو، به کاربران خود همان فهرست را بارها و بارها نشان دهد. این به ویژه در جستجوی محلی صادق است.

با این حال، برخی از کسب و کارها، چندین فهرست برای یک سایت دارند.

در گذشته، گوگل ورودی های تکراری مانند آن را بر اساس شماره تلفن یا نام دامنه فیلتر می کرد. اکنون الگوریتم موش‌ کور گوگل همه چیز را یک قدم جلوتر می‌برد و آنها را بر اساس آدرس فیزیکی فهرست فیلتر می‌کند.

بنابراین، برای مثال‌های بالا، یک جستجوگر محلی فقط نام یک پزشک را از آن مطب و یک بخش حقوقی فهرست شده از آن مطب را می‌بیند.

البته لازم به ذکر است که سایر لیست ها به طور کامل حذف نشده اند. آنها فقط در رتبه بندی پایین تر هستند.


3. مشاغل متعلق به همان شرکت مادر

ما مطمئن نیستیم که آیا این مورد برای هر کسب و کاری صدق می کند یا خیر، اما یک متخصص سئو محلی دریافت که دندانپزشکی که دو مطب در همان شهر داشت، هر بار که جستجو می کرد، یکی از مطب هایش از نتایج جستجو حذف می شود. آنها این احتمالاً به این دلیل است که، اگرچه این دو دفتر دارای NAP ها و وب سایت های متفاوتی بودند، اما آنها متعلق به یک شرکت مادر بودند. آخرین نکته ای که باید در مورد این تغییرات ذکر شود این است که اگر کسب و کار شما فیلتر شده است، اغلب می توانید با بزرگنمایی روی نقشه این مشکل را برطرف کنید. آن را امتحان کنید! 

به‌روزرسانی جدید الگوریتم موش کور گوگل نتایج جستجوی محلی را به مکان جستجوگر وابسته می‌کند

در گذشته، نتایج جستجو نسبت به عبارات جستجو وزن بیشتری داشت. اکنون، گوگل از آدرس IP شخصی که جستجو را انجام می دهد استفاده می کند تا نتایج دقیق تری را در بسته 3 محلی ارائه دهد.

درک این نکته مهم است که اگر در حال انجام هر نوع سئوی محلی برای کسب و کار دیگری هستید. تیم QA شما باید کار شما را به عنوان یک کاربر در منطقه کسب و کار آزمایش کند و آن را به سادگی با جستجوی نام کسب و کار و مکان آن در گوگل آزمایش نکند.

همچنین، هر چه کاربر بیشتر از یک مکان خاص دور شود، نقشه گوگل بیشتر کوچک‌نمایی می‌شود. با بزرگ‌نمایی نقشه، فهرست‌های کسب‌وکار واقع در نسخه بزرگ‌نمایی شده نقشه احتمالاً کاهش می‌یابد. این درست است حتی اگر نام موقعیت مکانی در عبارت جستجو درج شده باشد.

چرا مکان به طور ناگهانی اینقدر اهمیت دارد؟ یک کلمه: موبایل.

به یاد داشته باشید، گوگل تمام تلاش خود را می کند تا تجربه ای برجسته را برای جامعه تلفن همراه ارائه دهد. به نظر می رسد بخش حساس به مکان بروز رسانی با این استراتژی مطابقت دارد.

با الگوریتم موش‌ کور چه چیزی برای نتایج جستجوی محلی تغییر کرده است؟

از آنجایی که به نظر می‌رسد گوگل همچنان در حال آزمایش الگوریتم و نحوه نمایش (یا عدم نمایش) کسب‌وکارهای محلی در نتایج جستجو است، واقعاً هیچ راهی وجود ندارد که با اطمینان بگوییم که می‌دانیم نتایج جستجو برای همیشه اینگونه خواهد بود. گوگل دوست دارد هر از چند گاهی چیزهایی را روی ما تغییر دهد، بنابراین ممکن است تغییر کند، یا گوگل می تواند الگوریتم را در حین آزمایش آن تغییر دهد.

الگوریتم موش‌ کور گوگل برای مشاغل محلی به چه معناست؟

در حالی که به‌روزرسانی الگوریتم موش‌ کور گوگل ممکن است کسب‌وکارها را از نتایج جستجوی محلی حذف کند، به نظر می‌رسد که گوگل هنوز در حال آزمایش و اصلاح الگوریتم است. با این حال، اکنون زمان آن است که روی استراتژی بازاریابی جستجوی محلی خود کار کنید. ممکن است گوگل کسب‌ وکارها را از برخی جستجوها حذف کند، اما می‌توانید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید که کسب‌وکارتان توسط مصرف‌کنندگان پیدا می‌شود.

الگوریتم موش کور گوگل
مثال الگوریتم موش کور

چگونه استراتژی سئوی خود را با رعایت الگوریتم موش‌ کور گوگل تنظیم کنیم

حتی یک کسب و کار کوچک محلی باید رتبه خود را جدی بگیرد. از آنجا که مشتریان بالقوه شما به صورت آنلاین و احتمالاً از طریق یک دستگاه تلفن همراه به دنبال شما هستند، نمی توانید از پیامدها و اثرات الگوریتم موش کورچشم پوشی کنید. در اینجا چند مرحله ساده و عملی وجود دارد که می توانید برای تنظیم سئوی خود انجام دهید تا بتوانید از نزول رتبه خود بازیابی کنید یا از وقوع آن در آینده جلوگیری کنید.

سئوی سایت خود را با الگوریتم موش‌ کور گوگل بهینه کنید

هنگامی که می‌خواهید برای فهرست‌های محلی رتبه‌بندی کنید، اولین راه برای کارکرد سیستم به نفع شما، تمرین سئوی خوب است. از آنجایی که گوگل قصد دارد مرتبط ترین جستجوها را به کاربران خود ارائه دهد، شما باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا در وهله اول توسط گوگل انتخاب شود و به خزنده های وب نشان دهید که شما پاسخگوی درخواست آن کاربر هستید.

الگوریتم موش کور (Possum)
مثال الگوریتم موش کور

با Google برای کسب و کار من آزمایش کنید

اگر شما یکی از معدود یا بسیاری از کسب‌وکارهای هم‌ رده در «Google برای کسب‌وکار من» هستید و مکان‌های شما تقریباً نزدیک هستند، ممکن است دلیل رتبه‌بندی پایین شما همین باشد. سعی کنید با دسته‌های خود در صفحه گوگل برای کسب و کار من بازی کنید. یک دسته بندی خاص تر را انتخاب کنید، یا در صورت امکان، یک دسته دیگر را به طور کلی امتحان کنید.

این نکته با یک هشدار همراه است. اگر این تغییرات را به طور سرسام آوری انجام دهید، می توانید به سئو سایت خود آسیب جدی وارد کنید. از آنجایی که ترافیک وب شما به شدت به استراتژی سئوی شما بستگی دارد، توصیه می کنیم قبل از ایجاد هرگونه تغییر دسته بندی شدید در صفحه Google برای کسب و کار من ، با اصول الگوریتم موش‌ کور گوگل را رعایت فرمایید.

اصولی که در الگوریتم موش‌ کور گوگل باید رعایت شود:

افزایش اهمیت کلمات کلیدی

سفارش یا کلمات کلیدی شما اهمیت زیادی در الگوریتم موش کوردارد. تکرارهای مختلف کلمات کلیدی و عبارات کلیدی، نتایج متفاوتی را به همراه خواهد داشت، حتی اگر ایده مشابهی را بیان کنید.  کلمات کلیدی را که می خواهید رتبه بندی کنید وارد کنید. سپس ترتیب همان کلمات را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید. نتایج متفاوت این خواهد بود که الگوریتم موش کوربا کلمات کلیدی و ترتیب کلمات کلیدی خاص است، به این معنی است که استراتژی کلمات کلیدی شما باید دائماً در حال تکامل باشد تا بتوانید در صدر قرار بگیرید. 

تغییر دیگری در الگوریتم موش کور وجود دارد که بر نحوه آزمایش تلاش‌های سئوی محلی شما تأثیر می‌گذارد. در حال حاضر، حتی کوچکترین تغییرات در کلمات کلیدی می تواند نتایج جستجوی متفاوتی ایجاد کند.

مشخص نیست که الگوریتم موش کور با سخت‌گیری در مورد عبارات جستجو چه کاری را انجام می‌دهد، اما درک این نکته مهم است که هنگام آزمایش سئوی محلی باید طیف گسترده‌ای از تغییرات کلمات را آزمایش کنید، حتی اگر بسیار شبیه به نظر برسند

اطلاعات نقل قول محلی خود را پاک کنید.

مطمئن شوید که کسب و کار شما دارای لیست های تکراری یا اطلاعات نادرست آنلاین نیست. اگر این کار را انجام دهید، به احتمال زیاد گوگل و سایر موتورهای جستجو را گیج خواهید کرد. اگر اطلاعات شما دقیق باشد، ممکن است شانس بیشتری نسبت به رقیب خود برای حضور داشته باشید، به خصوص اگر اطلاعات آنها دقیق نباشد. 

به‌ نظر می‌رسد به‌روزرسانی الگوریتم موش‌ کور اهمیت بیشتری به ارتباط داده است. اگر Google کسب‌وکارهای خاصی را از نتایج جستجو حذف کند، کسب‌وکارهایی که نشان داده می‌شوند احتمالاً مرتبط‌تر هستند. یکی از راه‌های اثبات ارتباط این است که مطمئن شوید اطلاعات استناد محلی و دسته‌بندی‌ها در صفحات فهرست (مانند: Google My Business، Yelp، Yahoo! Local و Bing Local) صحیح و مرتبط هستند.

 نقل قول های محلی جدید بسازید و فهرست های موجود را پاکسازی کنید، موارد تکراری و اطلاعات نادرست را حذف کنید.

درخواست بررسی کنید

راه دیگر برای به دست آوردن ارتباط بیشتر در بررسی آنلاین است. به عنوان مثال، اگر نظرات بیشتری با کلمات کلیدی مرتبط با تجارت داشته باشید (به نظراتی فکر کنید که می‌گویند «بهترین شرکت طراحی سایت در شهرتبریز» یا «محل شرکت طراحی سایت مورد علاقه من»)، احتمالاً برای جستجوهای مرتبط نشان داده می‌شوید. چگونه می توانید نظرات بیشتری دریافت کنید؟ آنها را بخواهید! کسب‌وکارهای محلی به یک استراتژی بازاریابی جستجوی محلی جامع نیاز دارند که شامل ایجاد استناد ، دریافت نظرات جدید، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا باشد. هرچه اطلاعات (دقیق) بیشتری درباره کاری که کسب و کارتان انجام می دهد به موتورهای جستجو بدهید، شانس بیشتری برای نمایش در جستجوهای محلی مرتبط خواهید داشت.

نتیجه گیری

وقتی کاربران راه‌حل‌های محلی میخوان، Google تمام تلاششو میکنه تا گزینه‌های نزدیک به مجاورت فیزیکی رو در اختیاراونا بزاره و پاسخ یا محصولی را که به دنبال اون هستن رو دقیقاً به اونا بدن و خبر خوب برای کسب‌وکارهای محلی اینه که به‌روزرسانی الگوریتم موش‌ کورواقعاً میتونه به نفع اونا باشه، اگر یه استراتژی سئو مؤثر داشته باشن. اکنون که میدونین چه چیزی باعث به روز رسانی میشه و چه کاری میتونین انجام بدین تا از رتبه های برتر خارج نشین، تغییرات مناسب را اعمال کنین و از مزایای ترافیک محلی بهره مند بشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *