سئو سایت

الگوریتم دزد دریایی گوگل چیست

الگوریتم دزد دریایی (pirate) در سال 2012 به عنوان یک سیگنال جدید در الگوریتم رتبه‌بندی گوگل با هدف کاهش رتبه سایت‌ها در نتایجی که تعداد زیادی محتوای کپی شده دارند، اعلام شد.الگوریتم دزدان دریایی یا «مجازات DMCA» به تغییر الگوریتم جستجوی Google اشاره دارد که عمدتاً علیه وب‌سایت‌هایی است که حق کپی کردن را نقض می‌کنند.

الگوریتم دزد‌ دریایی گوگل
الگوریتم دزد‌ دریایی گوگل

هر زمان که گوگل به‌روزرسانی الگوریتم دیگری را ارائه می‌کند، دنیای سئو دچاراسترس می‌شود. با اکثر به روز رسانی ها، ما می دانیم که چه کاری باید انجام دهیم: محتوای بهتر، کلمات کلیدی کمتر، لینک های با کیفیت بالاتر، متن لنگر بهینه نشده و غیره.

با این حال، وقتی صحبت ازالگوریتم دزد دریایی گوگل در سال 2012 شد، که برای جریمه کردن سایت‌های دزدان دریایی طراحی شده بود، ما کاملاً مطمئن نبودیم که چه کنیم. آیا این فقط یک سیلی بر مچ سایت های دزدان دریایی بود، یا درس هایی وجود دارد که همه سئوکاران و بازاریابان می توانند بیاموزند؟

اکنون، چند ماه از آخرین به‌روزرسانی الگوریتم دزد دریایی گوگل باقی مانده است ، می‌خواهم به تأثیر آن نگاهی بیندازم و مطمئن شوم که متوجه می‌شویم چه خبر است.

تاریخچه الگوریتم دزد دریایی گوگل به عنوان یک مسئله جستجو

اغلب الگوریتم های گوگل با حرف پ(p) شروع می شود. برخلاف پنگوئن‌، پاندا و کبوتر اصطلاح دزدی دریایی بیشترعمدی و کمتر انتزاعی است.

کپی محتوا یک مشکل بزرگ است. اگرچه شرکت‌هایی مانند وارنر، سونی و دیزنی به شدت با دزد محتوا مبارزه می‌کنند، اما موفقیت چندانی در شکست دادن بزرگ‌ترین مقصرالگوریتم گوگل نداشته‌اند. بدیهی است که گوگل محتوای غیرقانونی را تولید نمی کند ، اما آنها آن را توزیع می کنند

اینفلوئنسرهای هالیوود مانند آری امانوئل علیه تسهیل محتوای دزدی توسط گوگل صحبت کرده اند. نتیجه نهایی امانوئل مطرح کرد: “دزدی چیز بدی است.” بنابراین، گوگل باید از شر آن خلاص شود.

1. به‌روزرسانی الگوریتم دزد دریایی گوگل، وب‌سایت‌هایی را که حجم بالایی از گزارش‌های کپی رایت دریافت کرده‌اند جریمه کرد.

آیا می خواهید به روز رسانی را در یک عبارت قانع کننده خلاصه کنید؟ عنوان بالا را بخوانید. به نظر می رسید این الگوریتم یک هدف بسیار ساده و دوگانه دارد:

  1. سایت هایی را پیدا کنید که موارد نقض حق چاپ زیادی دارند.
  2. رتبه آنها را پایین بیاورید.

2.الگوریتم دزد دریایی گوگل (pirate) چیست؟ و به تقویت DMCA کمک می کند

اگر “الگوریتم دزد دریایی” خیلی عجیب به نظر می رسد، می توانید این به روز رسانی را “مجازات DMCA” بنامید. DMCA مخفف Digital Millennium Copyright Act می باشد.

قانون حق نسخه‌برداری هزاره دیجیتال در اکتبر 1998 توسط بیل کلینتون، رئیس‌جمهور وقت آمریکا امضا شد. این قانون، تولید و توزیع هر چیزی را که توسط مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) محافظت می‌شود، جرم کیفری می‌داند.

مدیریت حقوق دیجیتال فناوری است که سعی می کند از سرقت محتوای دیجیتال توسط افراد جلوگیری کند. بدیهی است که این بی‌خطا نیست – بنابراین، تلاش برای توزیع محتوایی که توسط حقوق دیجیتال محافظت می‌شود، مجرمانه است.

3. الگوریتم دزد‌ دریایی هنوزخارج از کنترل است

بدیهی است که الگوریتم گوگل بی خطا نیست. بسیاری از سایت‌های دزدی دریایی کوچکتر وجود دارند که مسئولیت الگوریتمی درخواست‌های حذف DMCA را ندارند. آنها در نتایج بسیار خوب عمل می کنند.

4. گوگل دو به روزرسانی الگوریتم دزد دریایی گوگل داشته است

اکتبر 2014 اولین باری نیست که الگوریتم دزد‌ دریایی pirate را ملاقات می کنیم. مدتی می گذرد، اما اولین به روز رسانی Pirate در 10 آگوست 2012 منتشر شد. هدف از به‌روزرسانی جریمه کردن وب‌سایت‌هایی بود که «تعداد بالای محتوای کپی شده» داشتند.

گوگل به‌عنوان بزرگ‌ترین شاخص اطلاعات جهان، شکایات زیادی دریافت می‌کند. بسیاری از این شکایات باید قوانین کپی رایت را رعایت کنند. قوانین حق چاپ پیچیده هستند، اما ایده اصلی ساده است: اگر چیزی را ایجاد کرده اید، نمی خواهید دیگران آن را بدون اجازه شما توزیع کنند.

الگوریتم دزد‌ دریایی
الگوریتم دزد‌ دریایی

5.الگوریتم دزد‌ دریایی (pirate) چیست؟ و چگونه یک پیروزی برای رسانه ها و هنرمندان است

دزدی دریایی تقریباً به قدمت خود اینترنت است. از زمانی که راهی برای توزیع محتوا وجود داشت، سایت‌هایی وجود داشتند که مایل بودند این کار را به روش‌های کمتر صادقانه انجام دهند.

الگوریتم دزد دریایی به تولیدکنندگان محتوا مانند استودیوهای فیلمسازی، مؤسسات انتشاراتی، موسیقیدانان و هنرمندان آسیب می رساند. وقتی محتوای آنها به طور غیرقانونی گرو گذاشته شود، درآمد خود را از دست می دهند.

هرچقدر با محتواهای کپی شده مقابله شود، جهان برای همه بهتر می شود.

6. حذف یک صفحه از فهرست به اسناد معتبر نیاز دارد

به‌روزرسانی الگوریتم دزد دریایی گوگل برای جریمه کردن سایت‌هایی با رتبه‌های پایین‌تر طراحی شده است، نه حذف کامل آنها از فهرست.

 به گفته گوگل: فقط دارندگان حق کپی رایت می دانند که آیا چیزی مجاز است یا نه، و فقط گوگل می تواند تصمیم بگیرد که آیا حق کپی برداری نقض شده است. Google نمی تواند تعیین کند که آیا یک صفحه وب خاص قانون حق کپی برداری را نقض می کند یا نه. بنابراین در حالی که این سیگنال جدید بر رتبه‌بندی برخی از نتایج جستجو تأثیر می‌گذارد، ما هیچ صفحه‌ای را از نتایج جستجو حذف نمی‌کنیم مگر اینکه اخطار حذف معتبر حق کپی برداری را از صاحب حقوق دریافت کنیم.

گوگل در مورد حذف جدی است. بدیهی است که آنها خودشان محتوای دزدی را منتشر نمی کنند، بنابراین اینطور نیست که بتوانند آن را از وب پاک کنند. کاری که آنها می توانند انجام دهند این است که وقتی قانون تشخیص داد که تخلف رخ داده است، آن محتوا را از فهرست خود حذف کنند (که عملاً همان چیزی است).

شما می توانید طیف گسترده ای از درخواست های مربوط به درخواست های حذف اینترنتی را گزارش دهید:

  • DMCA
  • علامت تجاری
  • افترا
  • حکم دادگاه
  • درخواست اجرای قانون
  • اطلاعات خصوصی
  • حفاظت اطلاعات

نتیجه گیری

الگوریتم دزد دریایی صفحات رو به جای دامنه ها مورد هدف قرار میده و همچنین محتواهایی رو که کپی شدن رو ار صفحه گوگل حذف میکنه و همچنین منابعی که منبع نامشخصی دارند.در ننیجه ما میتونیم یا رعایت این اصول در رتبه گیری سایتمون وقرارگیری اون در صفحه اول گوگل کمک کنیم.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *