سئو سایت

الگوریتم پاندا گوگل چیست

الگوریتم پاندا (panda) گوگل در اوایل سال 2011، گوگل پاندا را راه اندازی کرد، یک الگوریتم نتایج جستجو که وب سایت هایی با محتوای نازک و با کیفیت پایین را فیلتر می کرد. این شروع یک سری بررسی های کنترل کیفیت عمده بود. Google Panda صفحات نتایج جستجو (SERP) را از محتوای ناقص و هرزنامه حذف کرد و به وب‌سایت‌های با کیفیت بالاتر اجازه داد تا به بالاترین سطح برسند.

یکی از اهداف اصلی گوگل با الگوریتم پاندا (panda) “مزرعه های محتوا” بود. اینها سایت‌هایی هستند که محتوای با کیفیت پایین تولید می‌کنند که صرفاً به دلیل تعداد زیاد کپی رتبه‌بندی می‌شوند. برای گوگل که همیشه در تلاش برای ارائه نتایج با کیفیت بالا برای تجربه کاربری مطلوب است، این یک نگرانی بزرگ بود. از طریق الگوریتم پاندا، گوگل دو چشم سیاه به ارسال‌کنندگان هرزنامه داشت و مزارع محتوا را به طور موثر حذف کرد.

از زمان راه اندازی،الگوریتم پاندا گوگل، به یکی از سیگنال های اصلی رتبه بندی گوگل تبدیل شده است. این در حال توسعه دائمی است تا در ارزیابی خود از آنچه به عنوان محتوای با کیفیت پایین تعریف می شود، پیچیده تر شود و سطح مورد نیاز وب سایت هایی را که مایل به رتبه بندی خوب هستند بالا می برد.

الگوریتم پاندا گوگل
الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پاندا گوگل چگونه کار می کند؟

تشخیص محتوای کم عمق و وب سایت های با کیفیت پایین ممکن است برای کاربر آسان باشد، اما برای موتورهای جستجو فرآیند بسیار دشواری است، به خصوص در وب گسترده و متنوع. آمیت سینگال، معاون جستجو در گوگل، به مجله Wired گفت که برای حل این مشکل پیچیده، این فرآیند باید تا حد امکان علمی و ریاضی باشد. سپس محققان Google مجموعه‌ای دقیق از سؤالات (که برخی از آنها در اینجا ذکر شده‌اند ) برای آزمایش‌کنندگان وب‌سایت ابداع کردند تا مجموعه‌ای از دامنه‌ها را بررسی کنند. از این پرسش‌ها و بررسی‌ها، تیم Google مجموعه‌ای از سیگنال‌های رتبه‌بندی را ابداع کرد که تعریف محتوایی با کیفیت پایین را تشکیل می‌دهد،که بهترین جواب در سوال الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

گوگل به طور مداوم سیگنال‌ها و معیارهایی را که برای تعیین ارزش وب‌سایت استفاده می‌کند تغییر می‌دهد و پیشرفت می‌دهد. این امر به گوگل امکان می‌دهد تا از محتوای خوب و بد در نظر گرفته شود و به طور مداوم تجربه کاربری عالی را ارائه دهد.

الگوریتم پاندا (panda) چیست؟ وچه وظایفی دارند؟

به روز رسانی الگوریتم پاندا گوگل وظیفه دارد وب سایت هایی را با موارد زیر هدف قرار می دهد:

  • محتوای «نازک» در سایت : دامنه‌هایی که محتوای باکیفیت ندارند در بسیاری از صفحات، تجربه کاربری ارزشمندی را ارائه نمی‌کنند. این می تواند به معنای صفحاتی با چند جمله یا صفحاتی با انبوه کلمات نامفهوم باشد. املا و دستور زبان مهم است!
  • محتوای تکراری : اگر حجم بالایی از محتوای تکراری وجود داشته باشد – صفحاتی با محتوای بسیار مشابه یا دقیقاً یکسان – ممکن است سیگنالی از دستکاری موتور جستجو باشد. در گذشته، دامنه‌ها ممکن است صفحات تکراری را امتحان کرده باشند که یک کلمه کلیدی خاص را هدف قرار می‌دهند تا شانس خود را برای رتبه‌بندی برای این عبارت افزایش دهند.
  • محتوای تولید شده توسط ماشین : همچنین به عنوان “محتوای چرخشی” شناخته می شود، این کپی به طور خودکار توسط نرم افزار تولید می شود تا صفحات وب را با اطلاعات غنی از کلمات کلیدی، اما در نهایت با کیفیت پایین پر کند.
  • تبلیغات بیش از حد در محل : صفحاتی که غرق در تبلیغات هستند، تجربه کاربر را به خطر می اندازند.

الگوریتم پاندا گوگل پنالتی نیست

در حالی که مطمئناً مواردی از کاهش شدید رتبه بندی کل دامنه ها در نتیجه به روز رسانی پاندا وجود داشته است، این الگوریتم جریمه نیست. هنوز هم ممکن است سایت هایی که توسط پاندا هدف قرار گرفته اند به طور کلی رتبه خوبی داشته باشند. این به این دلیل است که به جای کاهش ارزش دامنه‌های دارای محتوای هرزنامه، به سادگی صفحات جداگانه را به سمت پایین آوردن موقعیت SERP کاهش می‌دهد.

پیشگیری ورفع جریمه از الگوریتم پاندا گوگل

جلوگیری از تأثیر منفی الگوریتم پاندا گوگل بر سایت شما در واقع بسیار ساده است. بهترین راه برای بهبود قابل اعتماد و پایدار سئو این است که محتوای با کیفیت بالا و منحصر به فرد تولید کنید و در طول مسیر خود را کوتاه نکنید.

بازاریابان دیجیتال همیشه در تلاش هستند تا کمپینی بسازند که اولویت های الگوریتم گوگل را رعایت کند. از استراتژی های محتوا، تا ساخت وب سایت فنی، تعدادی از ملاحظات وجود دارد که باید در نظر داشت:

صفحه باید اطلاعات، راه حل یا خدمات وعده داده شده را در اختیار کاربر قرار دهد.

اگر اینطور نیست، محتوا، طراحی یا ویژگی های صفحه کاملاً مناسب نیستند. این باعث دور شدن افراد از سایت می شود و باعث افزایش نرخ پرش، تجربه کاربری ضعیف و در نهایت کاهش دید می شود.

یک دامنه باید دارای پیوندهای خارجی قوی به عنوان مرجع باشد.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید به موتورهای جستجو نشان دهید که اطلاعات قابل اعتماد را در یک منبع اطلاعاتی با کیفیت بالا جمع‌آوری کرده‌اید، ارجاع دادن به منابع است. اگر Google ببیند که شما در تلاش هستید تا اطلاعات دقیقی را در اختیار کاربر خود قرار دهید، متوجه می‌شود که شما یک متصدی محتوای مسئولیت‌پذیر هستید و با افزایش دید به شما پاداش می‌دهد. این پیوندها همچنین می توانند به موتورهای جستجو کمک کنند تا بین سایت شما و سایت های با کیفیت بالا و مرتبط با موضوع ارجاع شده ارتباط برقرار کنند.

الگوریتم پاندا
الگوریتم پاندا

حذف محتوایی که گوگل آن را خوب می داند

یکی از مسائل مهم این است که بسیاری از سئوکاران حذف گسترده محتوا را از وب سایت هایی که توسط الگوریتم پاندا گوگل ضربه خورده اند تبلیغ می کنند. با این حال، در واقع، چیزی که بسیاری از وب مسترها متوجه نمی شوند این است که با انجام این کار ممکن است به پای خود شلیک کنند.

هنگام انجام ممیزی محتوا، بسیاری از کارشناسان جریمه، سطح وسیعی از محتوای سایت را بریده و آن را حذف می کنند. چه ادعا شود که X٪ از محتوا باید حذف شود تا بازیابی شود یا اینکه محتوای قدیمی تر و کمتر تازه باید حذف شود، انجام این کار بدون تحقیق مناسب باعث کاهش بیشتر رتبه ها می شود. علیرغم آنچه برخی ممکن است بگویند، این هرگز یک “تاکتیک مطمئن بازیابی پاندا” نیست.

محتوای شما باید با عبارت جستجو مطابقت داشته باشد

همه ما وقتی به تجزیه و تحلیل جستجوی کنسول جستجوی گوگل خود نگاه می کنیم و کلمات کلیدی خنده دار را که مردم جستجو می کنند می بینیم، می خندیم. با این حال، بخشی از ارائه محتوای با کیفیت نیز ارائه آن انتظارات از محتوا است. به عبارت دیگر، اگر جستجو به طور مکرر بازدیدکنندگان را به یک صفحه خاص می آورد، باید مطمئن شوید که آن صفحه محتوای وعده داده شده را ارائه می ده

الگوریتم پاندا چیست؟ وچرا بک لینک ها حیاتی هستند.

ساختن یک نمونه کار بک لینک عالی (مجموعه ای از وب سایت های معتبر با لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند) بخشی ضروری از هر استراتژی SEO است. پاندا نقش مهمی در این امر ایفا می‌کند و از صفحاتی که تعداد زیادی منابع خارجی به آن لینک می‌دهند، از صفحاتی که محتوای مرتبط به آن را با دید مثبت ذکر می‌کنند، ترجیح می‌دهد. این بک لینک های مثبت و مرتبط ثابت می کند که شما یک منبع هستید و دیگران شما را چنین می دانند.

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟ وچرا نظرات شما را می خواند.

اگر خدمات یا محصولی دارید که می تواند توسط منابع تایید شده مستقل بررسی شود، مطمئن شوید که به کاربران فرصت ارزیابی آن را در سایت خود ارائه می دهید. رتبه‌بندی‌های 5 ستاره که در قالبی هستند که Google می‌تواند درک کند، به موتور جستجو کمک می‌کند کیفیت خدمات شما و در نتیجه تجربه کاربری شما را تشخیص دهد.

الگوریتم پانداچیست؟ وتاکید واهمیت دادن به تعداد کلمه

بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها بر این ایده تأکید می‌کنند که محتوا باید تعداد معینی از کلمات باشد تا «محافظ پاندا» تلقی شود. نمونه‌های زیادی از مقاله‌های هزار کلمه‌ای وجود دارند که کیفیت بسیار پایینی دارند، و نمونه‌های دیگری از محتوای آنقدر عالی وجود دارد که حتی داشتن تنها صدها کلمه باعث ایجاد یک قطعه برجسته می‌شود… چیزی که Google تمایل دارد فقط به سایت‌های با کیفیت بالاتر بدهد.

نتیجه گیری الگوریتم پانداچیست؟

به طور سنتی، گوگل تمایل داره در مورد الگوریتم های جستجوی خود نسبتاً ساکت باشه و با توجه به مطالبی که در این مقاله خوندیم فهمیدیم اصولی که الگوریتم پاندا در موتور جستجو به کپی و تکراری بودن محتوا و تبلیغات اضافی حساس هست، وقتی محتوا تولید میکنیم با رعایت اونا میتونیم در امتیازگیری وبالا آوردن سایتمون تلاش بهتری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *