طراحی سایت

آموزش کار با رسانه در وردپرس

ما در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه آموزش کار با رسانه در وردپرس آشنا کنیم که در پیشخوان وردپرس قرار دارد.

تصاویر و سایر فایل های رسانه ای بخش مهمی از هر وب سایت وردپرسی هستند. برای استفاده موثر از آنها، به درک دقیق نحوه عملکرد کتابخانه رسانه وردپرس کمک می کند.

آموزش کار با رسانه در وردپرس
آموزش کار با رسانه در وردپرس

این ویژگی مفید وردپرس به شما امکان می دهد تصاویر و سایر رسانه های  خود را در طول زمان ذخیره و مدیریت کنید. با دانش خودی و چند ترفند ساده، کارهای زیادی می توانید برای بهبود سایتتان از طریق کتابخانه رسانه خود انجام دهید.

رسانه شامل تصاویر، ویدئوها، ضبط‌ها و فایل‌هایی است که آپلود می‌کنید و در وبلاگ خود استفاده می‌کنید. معمولاً هنگام نوشتن یک پست یا نوشتن یک صفحه ، رسانه آپلود و در محتوا درج می شود که به سیستم مدیریت نوشته در وردپرس مربوط می شود . توجه داشته باشید که تنظیمات آپلود در صفحه تنظیمات رسانه، مکان و ساختار دایرکتوری آپلود (محل ذخیره فایل های رسانه ای شما) را توضیح می دهد. اگر نیاز به آپلود رسانه دارید، حتی اگر آن رسانه به یک پست یا صفحه مربوط نباشد، باید از رسانه افزودن صفحه جدید استفاده کنید .

ما در این مقاله شما را در نحوه آموزش کار با رسانه در وردپرس توضیح می دهیم که شامل موضوغات زیر می باشد:

 1. کتابخانه ی رسانه
 2. نمای شبکه ای کتابخانه رسانه
 3. نمای فهرست معمولی
 4. آموزش کار با رسانه در وردپرس وگزینه های فیلتر کردن
 5. حذف رسانه
 6. آموزش کار با رسانه در وردپرس و جزئیات پیوست
 7. جدول رسانه ها
 8. ستون های قابل مرتب سازی
 9. آیکون تنظیم صفحه

برای نصب رسانه جدید با کلیک روی پیوند افزودن جدید در بالای این صفحه یا انتخاب رسانه > افزودن جدید از منوی سمت چپ، از صفحه افزودن رسانه جدید دیدن کنید.

کتابخانه پرونده های چندرسانه ای در وردپرس
کتابخانه پرونده های چندرسانه ای در وردپرس

کتابخانه ی رسانه

آموزش کار با رسانه در وردپرس صفحه کتابخانه رسانه به شما امکان می دهد رسانه هایی را که قبلاً در وبلاگ خود آپلود شده اند ویرایش، مشاهده و حذف کنید. چندین نمونه کاررسانه ای را می توان برای حذف انتخاب کرد. قابلیت جستجو و فیلتر نیز ارائه شده است تا به شما امکان می دهد رسانه مورد نظر را پیدا کنید.

کتابخانه رسانه دو نوع نما را ارائه می دهد. یکی نمای شبکه ای بصری ساده و دیگری نمای فهرست معمولی است . با استفاده از نمادهای سمت چپ بالای صفحه،می توانید نوع چینش یا پیش‌نمایش صفحه را انتخاب کنید همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

نمای کتابخانه پرونده های چندرسانه ای در وردپرس
نمای کتابخانه پرونده های چندرسانه ای در وردپرس

نمای شبکه ای کتابخانه رسانه

در نمای شبکه ای کتابخانه رسانه، تصاویر کوچک، نمادهای صوتی و نمادهای فیلم در شبکه مرتب شده اند.

نمای شبکه ای در کتابخانه پرونده های چندرسانه ای در وردپرس
نمای شبکه ای در کتابخانه پرونده های چندرسانه ای در وردپرس

نمای فهرست معمولی

درآموزش کار با رسانه در وردپرس در این قسمت با کلیک بر روی آیکون مورد نظر می توانید نمای فهرست معمولی را انتخاب کنید که در آن نوع پرونده، نویسنده، دیدگاه، تاریخ نمایش داده می شوند.

نمای فهرست معمولی در کتابخانه پرونده های چندرسانه ای در وردپرس
نمای فهرست معمولی در کتابخانه پرونده های چندرسانه ای در وردپرس

آموزش کار با رسانه در وردپرس و گزینه های فیلتر کردن

در تصویر زیربالای نمای شبکه، می‌توانید رسانه را بر اساس نوع رسانه و تاریخ فیلتر کنیدهمان طوری که در تصویر زیر نمایش دادیم:

همه موارد رسانه ای

این منوی کرکره ای به شما امکان می دهد بر اساس انواع رسانه ها مانند تصاویر، صدا و ویدئو یا بدون پیوست به هر پست یا صفحه، رسانه ای را که در جدول رسانه نمایش داده می شود، انتخاب کنید. به‌طور پیش‌فرض، «همه موارد رسانه» انتخاب شده و همه رسانه‌های شما نمایش داده می‌شوند.

همه تاریخ ها

این منوی کشویی به شما امکان می دهد بر اساس تاریخ، رسانه هایی را که در نمای شبکه نمایش داده می شوند، انتخاب کنید. به طور پیش فرض، “نمایش همه تاریخ ها” انتخاب شده است و تمام رسانه های شما نمایش داده می شوند.

جستجو

درآموزش کار با رسانه در وردپرس درسمت راست، یک کادر جستجو وجود دارد که در آن می‌توانید یک کلمه یا یک سری از کلمات را وارد کنید تا تمام رسانه‌هایی که با کلمات جستجوی شما ملاقات می‌کنند را جستجو و نمایش دهید. نتایج جستجو با تایپ شما به روز می شود.

فیلترکردن در رسانه وردپرس
فیلترکردن در رسانه وردپرس

حذف رسانه

درآموزش کار با رسانه در وردپرس مانند تصویر زیربرای حذف موارد رسانه، روی دکمه انتخاب انبوه در بالای صفحه کلیک کنید. هر موردی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید، سپس روی دکمهok کلیک کنید. با کلیک بر روی دکمه Cancel شما را به مشاهده رسانه خود بازمی گرداند.

بخش حذف رسانه در کتابخانه وردپرس
بخش حذف رسانه در کتابخانه وردپرس

آموزش کار با رسانه در وردپرس و جزئیات پیوست

درآموزش کار با رسانه در وردپرس نمای شبکه کتابخانه رسانه، با کلیک بر روی تصویر، نماد صوتی یا نماد ویدیو، گفتگوی جزئیات پیوست نمایش داده می‌شود که به شما امکان پیش‌نمایش رسانه و انجام ویرایش‌های سریع را می‌دهد. هر تغییری که در جزئیات پیوست انجام دهید به طور خودکار ذخیره می شود. همچنین می‌توانید موارد تکی را حذف کنید و از کادر گفتگوی جزئیات به صفحه ویرایش گسترده دسترسی پیدا کنید.
برای پیمایش سریع بین آیتم‌های رسانه، از دکمه‌های پیکان در بالای کادر گفتگو یا کلیدهای جهت‌نمای چپ و راست روی صفحه‌کلید خود استفاده کنید.

جزئیات پیوست ظاهر و اطلاعات آن را بر اساس نوع رسانه تغییر می دهد. سمت چپ این گفتگو پخش کننده تصویر، پخش کننده صوتی یا ویدئو را نشان می دهد. سمت راست ویژگی های فایل رسانه ای زیر و داده های اختیاری را فهرست می کند. برخی از آنها از این گفتگو قابل ویرایش هستند.

در تصویر زیر ما این گزینه ها را برایتان نمایش داده ایم:

 1. تاریخ بارگذاری: تاریخی که فایل رسانه آپلود شده است
 2. بارگذاری شده توسط:  نویسنده ای که رسانه را آپلود کرده است.
 3. بارگذاری شده در: عنوان پست یا صفحه ای که حاوی این رسانه است. برای مشاهده آن پست یا صفحه در صفحه ویرایش روی عنوان کلیک کنید. اگر رسانه به هر پست یا صفحه ای متصل نباشد، این خط ظاهر نمی شود.
 4. نام پرونده: نام فایل رسانه ای
 5. نوع پرونده: نوع MIME فایل رسانه ای
 6. اندازه پرونده: اندازه فایل فایل رسانه ای
 7. ابعاد: (فقط فایل های تصویری) ابعاد رسانه تصویر
 8. متن جایگزین : (فقط فایل های تصویری) متن جایگزین برای تصویر، به عنوان مثال “مونالیزا” برای توصیف رسانه. برای دسترسی استفاده می شود.
 9. عنوان: نام رسانه. عنوانی اغلب در صفحات پیوست و گالری‌ها نشان داده می‌شود اگر مضامین یا افزونه‌هایی برای نمایش آن طراحی شده باشند.
 10. توضیح مختصر: توضیح مختصری از رسانه.
 11. توضیح: توضیحی در مورد این رسانه خاص.
 12. نشانی پرونده: نمایش فقط خواندنی پیوند مستقیم به فایل رسانه.
 13. کپی نشانی پرونده در کلیپ بورد: برای کپی کردن URL فایل در کلیپ بورد کلیک کنید.

درآموزش کار با رسانه در وردپرس مانند تص پایین 4 منوی پیوند وجود دارد:

 1. نمایش صفحه پیوست: رسانه را در یک نمای شبیه سازی شده نشان می دهد که تصویر هنگام نمایش در طرح زمینه شما چگونه به نظر می رسد.
 2. ویرایش جزئیات بیشتر: صفحه ویرایش رسانه را نمایش می دهد. برای جزئیات در مورد ویرایش اطلاعات رسانه به ویرایش رسانه مراجعه کنید.
 3. حذف برای همیشه: رسانه را حذف می کند.
 4. ویرایش تصویر: (فقط فایل های تصویری) به شما امکان می دهد ویرایش هایی مانند چرخش، مقیاس و برش را انجام دهید. صفحه ویرایش تصویر را ببینید .
جزئیات پیوست در رسانه وردپرس
جزئیات پیوست در رسانه وردپرس

جدول رسانه ها

جدول رسانه مانند تصویر زیرشامل ستون های زیر است:

 1. پرونده: نمایش داده شده در قالب یک پیوند، این عنوان، نام رسانه است. با کلیک کردن بر روی پیوند عنوان، Edit Media Screen باز می شود. برای جزئیات در مورد ویرایش اطلاعات رسانه به ویرایش رسانه مراجعه کنید. در زیر عنوان، نام واقعی فایلی که این رسانه خاص را در خود جای داده است، نمایش داده می شود.
 2. نویسنده: نمایش داده شده در قالب یک پیوند، این نویسنده ای است که رسانه را بارگذاری کرده است. کلیک کردن روی پیوند نویسنده باعث می‌شود که تمام رسانه‌های تالیف شده توسط آن کاربر در جدول رسانه نمایش داده شود (بنابراین اجازه می‌دهد تا یک اقدام انبوه برای همه رسانه‌ها برای یک نویسنده خاص اعمال شود).
 3. بارگذاری شده در: آپلود شده در عنوان پست یا صفحه ای را که حاوی این رسانه است و تاریخ آن پست یا صفحه را توصیف می کند. برای مشاهده آن پست یا صفحه در صفحه ویرایش روی عنوان کلیک کنید. اگر رسانه به هر پست یا صفحه ای پیوست نشده باشد، پیوند “پیوست” ظاهر می شود و با کلیک روی این رسانه می توان به پست ها یا صفحات انتخابی پیوست کرد. برای جزئیات بیشتر در مورد انتخاب، به یافتن پست ها یا صفحات مراجعه کنید. اگر رسانه به بیش از یک پست یا صفحه پیوست شده باشد، فقط جزئیات اولین پست یا صفحه نمایش داده می شود.
 4. دیدگاه: هر ردیف رسانه دارای یک دیدگاه با تعداد نظرات آن رسانه است. اگر یک رسانه هر نظری داشته باشد، تعداد نظرات در یک حباب نمایش داده می شود. با کلیک بر روی حباب نظرات آبی، صفحه نظرات نمایش داده می شود تا امکان تعدیل آن نظرات فراهم شود.
 5. تاریخ: تاریخی که رسانه آپلود شد.
آموزش کار با رسانه در وردپرس
آموزش کار با رسانه در وردپرس

ستون های قابل مرتب سازی

برای مرتب کردن جدول رسانه ها به ترتیب صعودی یا نزولی می توان روی برخی از عناوین ستون ها، مانند سرفصل های فایل ، نویسنده ، آپلود شده به و تاریخ کلیک کرد. نشانگر را روی عنوان ستون، به عنوان مثال فایل ، نگه دارید تا فلش رو به بالا یا پایین را ببینید. برای تغییر ترتیب مرتب سازی روی عنوان کلیک کنید.

آیکون تنظیم صفحه

همان طور که در تصویر زیر نمایش داده ایم این آیکون در سمت چپ بالای صفحه قرار دارد که با کلیک بر روی آن می توانید با لیست ستون ها مواجه شوید که باگذاشتن هر یک از این تیک ها می توانید انتخاب کنید که کدام گزینه در صفحه نمایش داده شود یا با برداشتن تیک کدام گزینه نمایش داده نشود.

تنظیم صفحه رسانه
تنظیم صفحه رسانه

منبع:www.wordpress.org

چرا شما باید با ما کار کنید

همچنین برای آگاهی بیشتر درمورد پیشخوان وردپرس میتوانید مطالب زیر را مطالعه فرمایید:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *