سئو سایت

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

الگوریتم کبوتر (Pigeon) گوگل در جولای سال 2014، گوگل به‌روزرسانی الگوریتم موتور جستجوی دیگری را منتشر کرد که به زودی به «االگوریتم کبوتر گوگل» معروف شد. هدف از این به‌روزرسانی ارائه نتایج جستجوی دقیق‌تر و بهینه‌تر بر اساس مکان است. هدف گوگل ارائه مرتبط ترین نتایج به کاربران خود است و به روز رسانی کبوتر نمونه دیگری از نحوه انجام آن است. این به‌روزرسانی الگوریتم همچنین فراخوانی برای کسب‌وکارها برای بهینه‌سازی جستجوی محلی از طریق تبلیغات، صفحات Google برای کسب‌وکار من و صفحات وب عمومی است.

الگوریتم کبوتر
الگوریتم کبوتر گوگل

آنچه در این مقاله الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ خواهید خواند:

الگوریتم کبوتر گوگل دقیقا چیست؟

به روز رسانی الگوریتم کبوتر در درجه اول بر جستجوهای محلی تمرکز دارد. این به طور خاص بر نتایجی تأثیر می‌گذارد که در SERPهای مرتبط با جست‌وجوهای خاص مکان، بهترین رتبه را خواهند داشت. با این به‌روزرسانی، Google Maps به‌طور عمده وارد بازی شد و بهترین نتایج را برای جستجوی مبتنی بر مکان با استفاده از دسک‌تاپ، تلفن یا رایانه لوحی دستگاه جستجوگر جفت کرد. گوگل همچنین اعلام کرد که پارامترهای رتبه بندی فاصله و مکان آنها با این به روز رسانی الگوریتم بهبود یافته است و شعاع جستجوی تعریف شده تری را برای جستجو فراهم می کند.

برای اینکه در جستجو ظاهر شوید، باید مطمئن شوید که برای کلمات کلیدی مبتنی بر مکان نیز بهینه سازی می کنید . باز هم، گوگل بر هدف و تجزیه و تحلیل جامع پرس و جوی جستجو تمرکز می کند. این از دیدگاه یک جستجوگر عالی است، اما بسیاری از کسب و کارهای کوچک می توانند عوارض جانبی بالقوه منفی را ببینند اگر صفحات آنها برای جستجوی محلی بهینه نشده باشند. اگر یک کسب و کار کوچک از هر نوعی هستید، نمی توانید برای جستجوی محلی بهینه سازی نکنید!

به‌روزرسانی گوگل کبوتر

به‌روزرسانی Google Pigeon یکی از مهم‌ترین تغییرات در الگوریتم جستجوی محلی است و نحوه رتبه‌بندی شرکت‌های محلی در جستجوی ارگانیک را تغییر داده است. آپدیت کبوتر برای اولین بار در سال 2013 منتشر شد و اولین بار بود که گوگل الگوریتم خود را به طور کامل برای افزایش تمرکز بر نتایج محلی دوباره طراحی کرد. این اولین به‌روزرسانی بود که الگوریتم‌های اصلی Google را کاملاً متحول کرد تا تمرکز بر نتایج محلی را بیشتر کند. گوگل قصد داشت نتایج جستجوی محلی و نتایج وب را با هم جمع کند، و این کار هم انجام شد.

الگوریتم کبوتر
Folded Abstract Navigation Map with Target Pin on a white background

برای افزایش رتبه گوگل و بهینه سازی سایت کلیک کنید

جستجوی محلی چیست؟

جستجوی محلی به این اشاره دارد که چگونه موتورهای جستجو، و ما در این مقاله به طور خاص به گوگل اشاره می کنیم، از الگوریتمی برای برگرداندن نتایج بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر استفاده می کنند. این نتایج با نتایجی که در سایر جستجوهای ارگانیک بازگردانده شده است متفاوت است.

هنگامی که یک جستجوی محلی انجام می‌دهید،گوگل نتایج را بر اساس موقعیت مکانی شما (با استفاده از آدرس IP شما از دسک‌تاپ و ردیابی موقعیت مکانی در دستگاه‌های تلفن همراه) و هدف پشت جستجوی شما برمی‌گرداند. برای مثال شما دریک هتل درتجریش تهران هستید،مکان یاب کل هتل های موجود در محل شما را به نمایش خواد گذاشت.

به روز رسانی الگوریتم کبوتر گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

گوگل الگوریتم کبوتر را با هدف افزایش رتبه لیست های محلی در نتایج جستجو ایجاد کرد. به‌روزرسانی الگوریتم کبوتر(Google Pigeon)بر جستجوهای محلی و جستجوهای مبتنی بر مکان تأثیر می‌گذارد. قبل از راه اندازی Pigeon، فاکتورهای SEO در رتبه بندی نتایج محلی ، مهم هستند. بنابراین، کسب‌وکارهای محلی اکنون باید انرژی و منابع بیشتری را در استراتژی‌های سئوی خود ، چه در سایت خود و چه در سایر سایت‌های اینترنتی، سرمایه‌گذاری کنند. با به روز رسانی، گوگل راه درازی را برای مشاهده غلط املایی های گذشته طی کرده است. بنابراین، جستجوی یک شرکت هیچ مشکلی با SERP برای غلط املایی نخواهد داشت.

الکوریتم کبوتر گوگل
الکوریتم کبوتر گوگل

عوامل رتبه بندی الگوریتم کبوتر

راهنمای مدیر عامل  وب  به خوبی فاکتورهای رتبه بندی محلی مورد استفاده توسط گوگل را به شرح زیر خلاصه می کند:

  • نزدیکی محل IP کاربر به آدرس فیزیکی یک کسب و کار.
  • نزدیکی آدرس کسب و کار به مرکز شهر.
  • اطلاعات HTML NAP (نام، آدرس، شماره تلفن) با اطلاعات NAP محلی Google Plus مطابقت دارد.
  • سازگاری، کیفیت و کمیت نقل‌قول‌ها (فهرست کردن اطلاعات در دایرکتوری‌های محلی)
  • Domain Authority.
  • تعداد و کیفیت لینک ها
  • تعداد بررسی ها
  • سیگنال های اجتماعی

اهمیت به‌روزرسانی الگوریتم کبوتر(Google Pigeon)

الگوریتم کبوتر گوگل با کاهش تکرار بین نتایج صفحه ارگانیک و ادغام شده کار می کند و به شما امکان می دهد دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستید بر اساس موقعیت مکانی خود پیدا کنید. هدف آن ارائه نتایج جستجوی مفید، مرتبط و دقیق تر برای جستجوهای محلی است. الگوریتم کبوتر گوگل مزایای زیادی را ارائه می دهد. نتایج جستجوی محلی Google می تواند هم در دستگاه های دسکتاپ و هم در دستگاه های تلفن همراه مرتبط تر و شفاف تر شود.

نتیجه گیری

مانند به روز رسانی های قبلی الگوریتم گوگل (پاندا، پنگوئن، مرغ مگس خوار، گورخر، دزد دریایی، رنک برین، تازگی محتوا، برت، موش‌کور …)، الگوریتم کبوتر با هدف بهبود تجربه کاربر با بهبود نتایج مربوطه که در SERP ظاهر میشه طراحی شدن. به‌روزرسانی الگوریتم کبوتر تنها در صورتی بر کسب‌وکار کوچک شما تأثیر منفی میزاره که صفحات شما به درستی بهینه نشده باشن. بهترین کار اینه که به استفاده از استراتژی‌های سئو سنتی ادامه بدید، محتوای منحصربفردی برای سایت خود ایجاد کنین و یک حضور تجاری قوی در فهرست راهنمای محلی پیشرو در صنعت خود ایجاد کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *