سئو سایت

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست

الگوریتم پنگوئن (Penguin ) گوگل یک به‌روزرسانی الگوریتم است که برای اولین بار در آوریل 2012 اعلام شد. هدف این به‌روزرسانی کاهش هرزنامه‌های وب ، جریمه کردن وب‌سایت هایی بود که با استفاده از تکنیک‌های کلاه سیاه برای به دست آوردن پیوندها و دستکاری رتبه‌بندی موتورهای جستجو ، دستورالعمل‌های وبمستر Google را نقض می‌کردند. همچنین به وب‌سایت‌ها با پروفایل‌های لینک با کیفیت بالا پاداش داد.جان مولر، کارمند گوگل، پنگوئن را یک الگوریتم گسترده سایت نامید، به این معنی که وجود تعداد زیادی لینک با کیفیت پایین که به یک صفحه از وب سایت شما اشاره می کنند، می تواند باعث کاهش اعتماد گوگل به کل وب سایت شما شود.

الگوریتم پنگوئن گوگل
الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن چیست؟

الگوریتم پنگوئن (Penguin ) چهارمین نسخه از الگوریتم گوگل و اولین نسخه ای است که به تمامی زبان ها اجرا می شود. گوگل این به روز رسانی را در 23 سپتامبر 2016 اعلام کرد و مدعی شد که “وب مسترها باید آزادانه روی ایجاد وب سایت های شگفت انگیز و متقاعد کننده تمرکز کنند.” همچنین مشخص شد که پنگوئن آخرین به روز رسانی در نوع خود خواهد بود.

در حالی که الگوریتم پنگوئن گوگل هنوز به مشکلات مربوط به هرزنامه های وب که در ابتدا قراربود با آن برخورد کند، رسیدگی می کند، در آخرین به روز رسانی خود مسئولیت بسیار بیشتری بر عهده آن گذاشته شده است. به عنوان مثال، به بخش اصلی الگوریتم اصلی گوگل تبدیل شده است. “هسته” از بیش از 200 الگوریتم مجزا تشکیل شده است مانند: پاندا، مرغ مگس خوار و… که ارزیابی می کند که یک وب سایت باید برای یک جست و جوی خاص رتبه بندی کند. این نشان می دهد که پنگوئن در حال حاضر مهم تر از قبل است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند؟

جریمه ها و بازیابی الگوریتم پنگوئن گوگل

برای سال‌های متمادی، وب‌سایت‌هایی که با جریمه پنگوئن گوگل مواجه می‌شوند، رتبه‌بندی خود را تحت تأثیر قرار می‌دهند. تنها راه بازیابی از جریمه و جلب مجدد اعتماد گوگل، حذف لینک های توهین آمیز خواهد بود. صاحب وب سایت یا آژانس SEO درخواست هایی را برای حذف این پیوندها ارسال می کند. اگر نمی‌توان آن‌ها را حذف کرد، لازم بود یک لیست رد کردن به کنسول جستجو ارسال شود. به عبارت ساده تر، از گوگل می خواهید هنگام خزیدن در سایت، برخی از لینک ها را نادیده بگیرد.

مشکل این بود که به‌روزرسانی‌های الگوریتم پنگوئن (Penguin ) به صورت دوره‌ای دوباره اجرا می‌شدند. سایت‌هایی که لینک‌های هرزنامه را حذف یا رد می‌کنند، هر بار که به‌روزرسانی پنگوئن منتشر می‌شود، دوباره ارزیابی می‌شوند، اما این ممکن است از 6 ماه تا یک سال طول بکشد. وب‌سایت‌ها ممکن است به اشتباه به‌عنوان هرزنامه طبقه‌بندی شوند، و سپس باید یک بازی انتظار انجام دهند تا توسط Google دوباره ارزیابی شوند.

با این حال، به‌روزرسانی جدید الگوریتم پنگوئن که در سپتامبر 2016 منتشر شد به این معنی است که دیگر اینطور نیست. پنگوئن در حال حاضر در زمان واقعی اجرا می شود و ارزش لینک های هرزنامه را به جای جریمه کردن آنها کاهش می دهد.

الگوریتم پنگوئن گوگل
الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن ارزش هرزنامه را کاهش می دهد

به جای مجازات برای پیوندهای هرزنامه، لینک های با کیفیت پایین اکنون نادیده گرفته می شوند و ارزش آنها کاهش می یابد. این خبر خوبی برای سایت هایی است که در گذشته به طور غیرمنصفانه با پنگوئن ضربه خورده اند. با این حال، اگر پنگوئن تعداد زیادی لینک با کیفیت پایین را تشخیص دهد، می‌تواند تصمیم بگیرد که تمام پیوندهایی را که به سایت شما اشاره می‌کنند تخفیف دهد که به شدت برای دید سایت شما مضر است.

ابزار Disavow هنوز در دسترس کاربران است و گوگل مدیران وب‌سایت‌ها را تشویق به استفاده از آن کرده است، اما این عملکرد به جای محافظت از سایت شما در برابر مجازات، بیشتر به راهی برای هشدار دادن به Google در مورد هرزنامه تبدیل می‌شود.

آخرین به روز رسانی الگوریتم پنگوئن گوگل سپتامر 2016 (0.4)

آخرین به روز رسانی الگوریتم پنگوئن گوگل سپتامر 2016 (0.4) با سرعتی بسیار سریعتر از همیشه کار می کند. دیگر مشمول به‌روزرسانی دوره‌ای داده نمی‌شود. در عوض، در زمان واقعی به روز می شود، به این معنی که پیوندها به طور مداوم در حین خزیدن گوگل در وب مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرند.

این بدان معناست که اگر مشخص شود که پیوندها را دستکاری می کنید، تقریباً بلافاصله جریمه می شوید. از سوی دیگر، این بدان معناست که هنگام کار برای حذف جریمه پنگوئن، بازیابی اعتماد گوگل بسیار آسان تر است، زیرا دیگر لازم نیست ماه ها منتظر بمانید تا دوباره ارزیابی شود.

 الگوریتم پنگوئن
الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ ومنظور ازاینکه دانه بندی بیشتری دارد چیست؟

گوگل قبلاً کل سایت‌ها را در صورتی که در زمینه ایجاد لینک‌های هرزنامه گناهکار شناخته شوند جریمه می‌کرد. به عنوان مثال، اگر یک صفحه در گوگل شهرت بدی داشته باشد، کل دامنه متحمل عواقب آن خواهد شد.

اکنون، الگوریتم پنگوئن بسیار خاص‌تر شده است. اگر یک صفحه تعداد زیادی لینک با کیفیت پایین داشته باشد، تنظیمات رتبه‌بندی به‌جای کل دامنه بر این صفحه تأثیر می‌گذارد.

پیوندهای غیر طبیعی بر عملکرد سایت تأثیر می گذارد

با اهمیت مداوم ارتباط و ارزش پیوند، گوگل به طور فزاینده ای پیوندهای غیرطبیعی را به طور استثنایی جدی می گیرد. و کسانی که به طور مداوم با دستورالعمل‌های مدیر وب‌سایت مخالفت می‌کنند، ممکن است مشمول جریمه‌های بیشتر توسط گوگل شوند. وب مسترهایی که اعلان اقدام دستی را بر اساس پیوند غیرطبیعی به سایت دیگری دریافت می کنند، باید لینک را nofollow کنند، درخواست بررسی مجدد ارسال کنند و پس از بررسی مجدد، nofollow آن لینک را حذف کنند. برای کسانی که به طور مداوم اعلان‌های اقدام دستی دریافت می‌کنند، اکنون دستیابی به بررسی مجدد دشوارتر می‌شود.

الگوریتم پنگوئن و تاثیر آن بر سئو سایت

ما امیدواریم که درگیر هیچ گونه روش ساخت لینک کلاه سیاه نباشید و اکیداً توصیه می کنیم از انجام این کار خودداری کنید، اما اگر دارید، باید بدانید که احتمالاً تقریباً بلافاصله با مجازات روبرو خواهید شد. با این حال، شما همچنین می توانید وضعیت را بسیار سریعتر از قبل حل کنید.

الگوریتم پنگوئن و نوسانات رتبه

از آنجایی که الگوریتم پنگوئن گوگل نمایه های پیوند را در زمان واقعی دوباره ارزیابی می کند، احتمال دارد نوسانات در رتبه بندی بیشتر اتفاق بیفتد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که پنگوئن تنها یکی از دلایل احتمالی برای تغییر در رتبه‌بندی است. آژانس سئوی شما می‌تواند به تعیین اینکه آیا رتبه‌بندی شما تحت تأثیر پنگوئن 4.0 است یا خیر کمک خواهد کرد.

الگوریتم پنگوئن گوگل و ارزیابی پیوند

هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه گوگل روش ارزیابی کیفیت لینک با پنگوئن 4.0 را تغییر داده است، وجود ندارد. با این وجود، این فرصت خوبی است تا پروفایل پیوند خود را ارزیابی کنید و اطمینان حاصل کنید که کاری انجام نمی دهید که بتواند سیگنال های هرزنامه را تحریک کند. اگر در این مورد نگران هستید، ایده خوبی است که از آژانس سئوی خود بخواهید یک ممیزی پیوند انجام دهد که به برجسته کردن هر پیوندی که ممکن است مشکل ساز باشد کمک می کند.

الگوریتم پنگوئن و توزیع محتوا با کیفیت بالا

بسیاری از صاحبان وب سایت قبلاً به صفحه یا منطقه خاصی از وب سایت اعتماد می کردند تا آنها را در رتبه بندی بالا نگه دارند. از آنجایی که Penguin بیشتر به صفحه اختصاص دارد، داشتن محتوای با کیفیت بالا و پیوندها که به طور مساوی در یک وب سایت توزیع شده اند اهمیت بیشتری پیدا می کنند. اطمینان حاصل کنید که هیچ بخش از وب سایت را نادیده نمی گیرید و این نباید مشکلی ایجاد کند.

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که مطالعه کردیم فهمیدیم که یه طراح سایت وکاربراش به بک لینک های خودشون باید خیلی توجه کنن و از بک لینک های اسپم و نامربوط و تبلیغاتی و…اجتناب کنه تا مورد جریمه توسط الگوریتم پنگوین نشه،امیدوارم شما رو در ارايه مفهوم الگوریتم پنگوئن یاری کرده باشم.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *