سئو سایت

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟ تلفظ انگلیسی آن (Google Hummingbird) است که یک الگوریتم جستجوی مورد استفاده گوگل است.این اولین بار درآگوست 2013 برای جایگزینی الگوریتم قبلی کافئین معرفی شد و حدود 90٪ از جستجوهای گوگل را تحت تاثیر قرار می دهد. مرغ مگس خوار گوگل یک موتور کاملاً جدید است، اما موتوری است که همچنان از همان قسمت های قدیمی مانند پاندا و پنگوئن استفاده می کند

الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم مرغ مگس خوار

آنچه درمورد الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل خواهید آموخت :

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟ چگونه کار می کند؟

الگوریتم ها انواع مختلفی دارند، برخلاف پنگوئن و پاندا، گورخر، موش کور،کبوترو… که مرغ مگس خوار یک به روز رسانی مبتنی بر جریمه نیست (با هدف حذف صفحات نتایج موتور جستجو از محتوای کم کیفیت)، بلکه تغییری در نحوه واکنش گوگل به انواع مختلف درخواست ها است. این یک روش جدید برای درک معنای واقعی پشت یک عبارت جستجو است، نه عبارات جداگانه درون آن. استفاده از مترادف کلمات کلیدی با مرغ مگس خوار بهینه شده است. به جای فهرست کردن نتایج با عبارات یا کلمات کلیدی دقیق، گوگل اکنون نتایج مرتبط با موضوع بیشتری را نشان می دهد.

همه چیز در مورد زمینه است.الگوریتم  گوگل همیشه از مترادف ها استفاده می کرده است، اما مرغ مگس خوار می تواند زمینه را قضاوت کند، در نتیجه هدف جستجو را درک می کند تا دقیقا مشخص کند که کاربر در تلاش است چه چیزی را بیابد. این همان چیزی است که ما از آن به عنوان جستجوی معنایی یاد می کنیم.

به آن فناوری «معنا» یا وسیله ای برای انسان تر کردن تعاملات لقب داده شده است. مرغ مگس خوار طراحی شده است تا از این فناوری «معنا» برای تقویت نمودار دانش Google استفاده کند ، که برای بازگرداندن نتایج به کاربران برای کاوش یک شبکه کامل از اتصالات مربوط به درخواست خود طراحی شده است. مرغ مگس خوار در موقعیت مناسبی برای تعیین مرتبط ترین و با کیفیت ترین صفحاتی که نیازهای جستجوگر را برآورده می کند، قرار دارد.

همچنین بهتر است استنباط کنید که در مورد چه چیزی صحبت می کنید، حتی اگر خودتان کاملاً از آن مطمئن نیستید. به عنوان مثال، اگر ما عبارت جستجو را وارد کنیم «غذای مشهور تبریز چیست؟»، گوگل موفق می‌شود متن را استنباط و تفسیر کند تا نتیجه‌ای معنی‌دار داشته باشد. علیرغم مبهم بودن کلمات کلیدی و لحن محاوره ای ما، می داند که منظور ما “کوفته تبریزی” است.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل برای نشان دادن میزان پیشرفت سیستمی که در حال تبدیل شدن به آن است، متن دقیقی را نشان نداده است، بلکه موجودیت های مربوطه را از پرس و جو گرفته است تا پاسخی دقیق ارائه دهد.

الگوریتم  مرغ مگس خوار گوگل
الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در جستجوی موبایل و جستجوی صوتی

در حال حاضر نباید راز باشد که گوگل در نظر دارد موبایل‌پسندتر شود. این شامل تلاش برای بهبود تجربه کاربر برای تلفن همراه، معرفی صفحات تسریع شده موبایل (AMP) ، تبدیل سرعت سایت به یک فاکتور رتبه‌بندی و معرفی یک شاخص «اصلی» فقط برای تلفن همراه است.

با جستجوی تلفن همراه، جستجوی صوتی ارائه می شود. جستجوی صوتی به طور طبیعی به این معنی است که افراد به جای جستجوی یک یا دو عبارت کلمه ای، از جملات کامل، سؤالات و سؤالات پیچیده تر هنگام صحبت استفاده می کنند. در واقع، گوگل تاکید کرد که الگوریتم مرغ مگس خوار دقیقاً به این دلیل مهم است که کاربران انتظار دارند تعاملات طبیعی و مکالمه ای بیشتری با موتور جستجو داشته باشند به عنوان مثال: استفاده از صدای خود برای بیان درخواست ها در تلفن های همراه، ساعت های هوشمند و سایر فناوری های پوشیدنی.

وب سایت هایی که به خوبی تحت تغییرات الگوریتم جدید قرار می گیرند احتمالاً در نتیجه ترافیک تلفن همراه خود را افزایش می دهند.

الگوریتم مرغ مگس خوار (Hummingbird) وتاثیر آن بر سئو سایت!

بهینه سازی موتورهای جستجو با معرفی مرغ مگس خوار تا حدودی تغییر کرد. با استفاده از مرغ مگس خوار گوگل، بازاریابان دیجیتال متوجه شده اند که مهمترین چیزی که باید به گوگل ارائه شود، زمینه موضوعاتی است که یک صفحه پیرامون آن ایجاد شده است.

گوگل مدت‌هاست که اعتبار صفحه را به عنوان یک عامل رتبه‌بندی مهم در نظر گرفته است. با تأکید بیشتر بر محتوای صفحه، اقتدار اهمیت بیشتری پیدا می کند و نتایج جستجو را مرتبط تر می کند. این به روز رسانی امیدوار است اطمینان حاصل کند که گوگل کاربران را به مناسب ترین صفحه یک وب سایت هدایت می کند، نه به صفحه اصلی یا صفحه سطح بالا. افزایش ترافیک جستجو به این صفحات احتمالا به بهبود نرخ تبدیل در سایت شما کمک می کند.

رتبه صفحه ، که به اهمیت تلقی لینک ها به یک صفحه می پردازد، یکی از اجزای اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار است. به همین دلیل مهم است که معیارهای پیوند را در نظر بگیرید و برای همخوانی تلاش کنید. ترویج رابطه بین سایت شما و دیگران به Google اجازه می دهد تا شناسایی کند که وب سایت یا کسب و کار شما در یا با چه چیزی معامله می کند. ما این را با پنگوئن یاد گرفتیم، اما مرغ مگس خوار مجدداً تأیید می کند که چگونه پیوندهای ورودی از زمینه های بی ربط به عنوان پیوندهای بد در نظر گرفته می شوند.

بنابراین، آنچه در حال حاضر برای رویکرد آژانس‌ها و کسب‌وکارها اهمیت بیشتری دارد ، زمینه‌ای است که پیوند در آن وجود دارد . این باعث می شود که از مترادف ها و اصطلاحات همزمان استفاده کنید.

در حالی که کلمات کلیدی هنوز مهم هستند، مرغ مگس خوار قدرت بیشتری به پرس و جوهای مبتنی بر عبارت می افزاید، که به طور موثر به بهینه سازی محتوا و سوالاتی که به طور طبیعی پرسیده می شوند، پاسخ می دهد. با افزایش تعداد پرس و جوهای مکالمه، یعنی آنهایی که با استفاده از جستجوی صوتی انجام می شوند، مهم است که محتوای صفحه شما پرس و جوهای اطلاعاتی، جستجوهای ناوبری و پرس و جوهای تراکنشی را پوشش دهد. عباراتی که می‌پرسند «چه کسی»، «چه»، «کجا» و «چگونه» برای سئو مفید است و ممکن است به شما کمک کند نتایج غنی‌تری داشته باشید . بنابراین، راهنمایی یکسان است: سایت خود را با محتوای اصلی، مرتبط و با کیفیت بارگیری کنید .

در نهایت، یکی از افسانه‌هایی که در زمان معرفی مرغ مگس خوار به سرعت منتشر شد، این بود که از داده‌های ساخت‌یافته به‌عنوان عامل اصلی رتبه‌بندی استفاده می‌کرد. استفاده از نشانه‌گذاری طرح‌واره داده‌های ساخت‌یافته برای نشان دادن اینکه صفحه شما دقیقاً درباره چه چیزی است، ضروری است. همانطور که در بالا در رابطه با محتوای صفحه ذکر کردیم، شما می خواهید گوگل بداند که شما پاسخ سوال جستجوگر را دارید. اجازه دهید آژانس سئوی شما مطمئن شود که این اتفاق می افتد.

نتیجه گیری

با خوندن مطالب بالا درک بهتری ازین مقاله دریافت کردیم، فهمیدیم الگوریتم مرغ مگس خوار، کاراییش اینه که وقتی ما در گوگل میخوایم در مورد هرچیزی جستجو کنیم چه صوتی،چه تصویری وهر چیز دیگه ای که نتونیم معنای اونو درست به گوگل تحویل بدیم، الگوریتم مرغ مگس خوار میتونه نتیجه جستجوی ما رو تشخیص بده ودرست همون موضوعی رو ارائه بده که ما می خواستیم در واقع برای بهینه‌سازی محتوا و سوالاتی که به طور طبیعی پرسیده میشن، پاسخ میده.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *