سئو سایت

الگوریتم گوگل برای سئو سایت

امروزه کلمه الگوریتم گوگل بین طرفداران سایت و سئوکاران با تجربه زیاد شنیده میشه . ما باید اول معنی واژه الگوریتم را بدونیم .

اگر قصد دارین سایت شما در صفحه اول گوگل دیده بشه لطفا این مطالب رو تا آخرمطالعه بفرمایید.

الگوریتم گوگل تا حدی از کلمات کلیدی برای تعیین رتبه بندی صفحات استفاده می کند. بهترین راه برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص، انجام سئو است. سئو در اصل راهی است برای اینکه به گوگل بگوییم یک وب سایت یا صفحه وب در مورد یک موضوع خاص است.

سال‌ها پیش، برای بسیاری از سایت‌ها عادی بود که محتوای خود را «کلمه کلیدی» کنند. در اصل، آنها فرض کردند که الگوریتم گوگل فکر می کند که هر چه تعداد کلمات کلیدی بیشتری نوشته شود، صفحه باید اهمیت بیشتری داشته باشد.

هنگامی که گوگل متوجه این موضوع شد، الگوریتم خود را تغییر داد تا سایت هایی را که صفحات خود را با کلمات کلیدی پر می کنند و همچنین بسیاری از روش های سئوی کلاه سیاه دیگر را جریمه کند. به همین دلیل، باید از هر گونه تاکتیکی که با هدف پیشی گرفتن از موتورهای جستجو انجام می شود، اجتناب کنید. اگرچه ممکن است فورا متوجه نشوند، اما گوگل در نهایت آنچه را که می‌خواهید انجام دهید را انتخاب می‌کند و رتبه‌بندی شما آسیب خواهد دید.

الگوریتم گوگل

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل مجموعه قوانینی هستند که گوگل از آنها برای رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو استفاده می کند. سیستم پیچیده گوگل داده ها را از صفحات بازیابی می کند و به دنبال درک آنچه جستجوگران به دنبال آن هستند و رتبه بندی صفحات بر اساس ارتباط و کیفیت است.

البته، اینها تنها برخی از ویژگی هایی است که الگوریتم گوگل هنگام تعیین نحوه ارائه و رتبه بندی صفحات بررسی می کند. احتمالاً ده ها، اگر نه صدها مورد دیگر وجود دارد.

گوگل چگونه تعیین می کند که کدام عناصر بیشتر اهمیت دارند؟

همانطور که الگوریتم گوگل یک صفحه وب را می خواند، یک مقدار عددی از پیش تعیین شده را برای هر صفتی که در صفحه جستجو می کند تجویز می کند. سپس آن مقدار عددی به نتیجه نهایی اضافه می شود. بنابراین، صفحه وب که دارای مطلوب ترین صفات است به بالای رتبه بندی صفحه ارتقا می یابد زیرا الگوریتم به آن اهمیت بیشتری می دهد.

این محاسبات توسط پلتفرم گوگل بسیار سریع انجام می شود و رتبه بندی ممکن است در نوسان باشد زیرا توسعه دهندگان وب ویژگی هایی را که در رتبه بندی صفحات در یک وب سایت یا در یک صفحه نقش دارند، دستکاری می کنند.

بنابراین، رتبه‌بندی‌هایی که توسط الگوریتم‌های گوگل تخصیص داده می‌شوند سیال هستند. صفحه ای که برای یک کلمه کلیدی در رتبه سوم قرار می گیرد، ممکن است با تغییر محتوای آن و سایر صفحات در نتایج، به رتبه اول یا دهم سقوط کند. معمولاً مشاغلی که بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO را در سایت خود انجام می دهند، رتبه های برتر را  در اختیار دارند.

الگوریتم گوگل برای جستجو چیست؟

الگوریتم اصلی گوگل برای هر جستجوی انجام شده در سایت استفاده می شود، اما توسط جستجوگر شخصی سازی می شود. به عنوان مثال، فردی که “خرید کفش دویدن” را وارد می کند، نتایج بسیار متفاوتی از کسی که “ویدیوهای گربه” را تایپ می کند، می خواهد.

الگوریتم برای هر جستجو تنظیم می شود و حتی با کوچکترین تغییرات در املا و ترتیب کلمات می توان آن را تغییر داد. سپس نتایج به کاربر داده می شود و او می تواند تصمیم بگیرد از کدام سایت بازدید کند.

باز هم، این به سرعت اتفاق می افتد. علاوه بر این، نشان می دهد که الگوریتم گوگل برای ارائه طیف گسترده ای از شخصی سازی طراحی شده است. در سال‌های اخیر، جستجوی گوگل به اندازه‌ای پاسخ‌گو شده است که وقتی یک عبارت توسط کاربر تایپ می‌شود، پیشنهاداتی ارائه می‌دهد. این نشانه ای از نوع متفاوتی از الگوریتم است که برای ایجاد یک منوی کشویی فردی از پیشنهادات جستجو بر اساس سابقه مرورگر و همچنین سایر عوامل استفاده می شود.

.

اهداف الگوریتم های گوگل

هر یک از الگوریتم های گوگل دارای اهداف  مختلفی هستند ولی بطورکلی،  هدف همه ی آنها انتخاب بهترین وب سایت ها جهت نمایش در صفحه نتایج جستجو برای کاربران است.

سایت  گوگل به عنوان یکی از برترین سایت های  جستجو که تمام تمرکز آن بر روی جستجوی مشتریانش است باید شرایطی را ایجاد می کند که کاربرانی که از این موتور جستجو استفاده می کنند در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خودشان  برسند. به تمامی  روشهایی که در داخل و خارج از وب سایت انجام می شود تا اینکه وب سایت از نظر گوگل دارای رتیه ی بهتری باشد ودر صفحات اول جستجو دیده شود سئو می گویند.

همواره وب سایت های بسیاری هستند که برای بدست آوردن رتیه بالا در موتورجستجوی گوگل و بهینه سازی سایت و همچنین آوردن کلمات کلیدن خود به صفحه اول گوگل از روش های نادرست استفاده می کنند . ولی الگوریتم های گوگل  که توسط تیم برنامه نویسی شرکت گوگل به روز رسانی می شوند این وظیفه را بر عهده دارند که جلوی این کارهای غیر اخلاقی را بگیرند.

مهمترین الگوریتم های گوگل :

نتیجه گیری

برای اینکه سایت شما درصفحات اول گوگل دیده شود و رتبه سایت شما بالا باشد باید وب سایت را طبق الگوریتم‌های گوگل سئو کنید تا ازهرگونه آسیب احتمالی درامان بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *