طراحی سایت

ثبت دامنه چیست

ثبت دامنهDomain Name نام‌ میزبانی هست که سیستم نام دامنه (DNS) برای شناسایی بهترین دامنه و نقشه‌برداری به وب‌سایت‌ها و سایر منابع پروتکل اینترنت (IP) استفاده می‌کند. یک مورد درنام و خرید این است که نام را به عنوان نام خیابان در نظر بگیریم. نام خیابان‌ها مهم هستند زیرا به مردم کمک می‌کنند تا مسیریابی کنند. از طرف دیگر آدرس های IP موقعیت جغرافیایی خود خیابان ها هستند.

انتخاب نام  مناسب برای وب سایت شما برای موفقیت شما بسیار مهم است. اگر نام اشتباهی را انتخاب کنید، تغییر آن بعداً بدون آسیب رساندن به برند و رتبه بندی جستجو، مشکل ساز خواهد بود.

به همین دلیل بسیار مهم است که از ابتدا بهترین را انتخاب کنید.

وقتی برای اولین بار شروع به کار کردید، پیدا کردن ایده های جذاب برای نام تجاری با یک نام عالی می تواند دشوار باشد .

در این مقاله، تمام ابزارها و نکاتی را که برای دریافت ایده های انتخاب بهترین نام دامنه نیاز دارید، به اشتراک می گذاریم.

ثبت دامنه و انتخاب بهترین نام برای سایت

سیستم نام دامنه (DNS) یک سیستم نامگذاری سلسله مراتبی است که به کاربران کمک می کند راه خود را در اینترنت پیدا کنند. هر منبع متصل به اینترنت، مانند رایانه، یک آدرس منحصر به فرد دارد – درست مانند یک شماره تلفن – که یک رشته پیچیده از اعداد به نام “آدرس IP” است (IP مخفف ” پروتکل اینترنت ” است). از آنجایی که به خاطر سپردن آدرس های IP دشوار است، DNS با اختصاص رشته ای از حروف (“نام دامنه”) برای استفاده به جای آدرس IP پیچیده، استفاده از اینترنت را آسان تر می کند. بنابراین به جای تایپ 304.252.198.1، می توانید www.domain.com را تایپ کنید. این یک یاری رساندن است که به خاطر سپردن آدرس ها آسان تر می شود.

نام‌ها از طریق زیر دامنه‌هایی سازماندهی می‌شوند که سطوح زیرمجموعه دامنه ریشه سیستم نام دامنه هستند . دامنه‌های سطح بالا (TLD) مجموعه سطح اول نام‌های دامنه هستند و شامل دامنه‌های سطح بالای عمومی (gTLD) مانند .com، .net و .org و همچنین دامنه‌های سطح بالای کد کشور (ccTLD) می‌شوند.. ccTLD ها در سمت راست نقطه ذکر شده اند، مانند fr. یا au. در مثال های google.fr و google.com.au. 

در زیر دامنه های سطح بالا، نامهای سطح دوم و سوم در سلسله مراتب DNS وجود دارد، مانند DomainTools یا Google. این ها معمولاً برای رزرو کاربران نهایی در دسترس هستند تا بتوانند وب‌سایت‌ها را اجرا کنند، منابع اینترنتی در دسترس عموم ایجاد کنند و اینترنت را به شبکه‌های محلی متصل کنند. دامنه‌های سطح دوم معمولاً نام سازمان را ارائه می‌دهند ویا توصیفی از خدمات ارائه‌شده هستند، در حالی که دامنه‌های سطح سوم معمولاً برای اشاره به یک سرور خاص در یک سازمان استفاده می‌شوند.نام‌های دامنه برای اهداف مختلف، از جمله نام‌گذاری خاص برنامه، آدرس‌دهی، و در زمینه‌های مختلف شبکه برای ایجاد موارد زیر استفاده می‌شوند:

10 نکته کلیدی برای خرید دامنه چیست؟


هنگام راه اندازی یک سایت، انتخاب بهترین (نام) می تواند استرس زا باشد زیرا نمی خواهید اشتباه کنید.

برای آسان‌تر کردن فرآیند، ما یک چارچوب ساده 10 مرحله‌ای داریم که می‌توانید از آن برای انتخاب نام وب‌سایت خود استفاده کنید.

  1. به پسوند com. بچسبید.
  2. چگونه از کلمات کلیدی استفاده کنید.
  3. نام خود را کوتاه نگه دارید.
  4. 4. در خرید دامنه تلفظ و املای نام دامنه خود را آسان کنید.
  5. 5. در خرید دامنه، آن را منحصر به فرد و قابل برند نگه دارید.
  6. چگونه ثبت می شود؟ وچگونه از خط تیره در نام دامنه خودداری کنید.
  7. از حروف دوتایی خودداری کنید.
  8. چگونه جا را برای گسترش بگذارید.
  9. چگونه ثبت می شود؟ وچگونه در مورد نام دامنه خود تحقیق کنید.
  10. قبل از اینکه شخص دیگری آن را بگیرد، سریع عمل کنید.

1. به پسوند com. بچسبید

امروزه تعداد زیادی پسوند نام جدید ، از com ،.net. و org. اصلی گرفته تا پسوندهای خاص مانند pizza، .photography. و حتی blog. در دسترس هستند.

ما همیشه انتخاب یک نام دامنه .com را توصیه می کنیم.

در حالی که پیدا کردن نام های هوشمندانه سایت با استفاده از پسوندهای جدید می تواند وسوسه انگیز باشد، com هنوز هم معتبرترین و معتبرترین پسوند نام است.

2. از کلمات کلیدی استفاده کنید.

کلمات کلیدی نقش مهمی در یک دامنه دارند. با استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه خود، به موتورهای جستجو می گویید که وب سایت شما در مورد چیست. در کنار محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب، کلمات کلیدی در دامنه شما می توانند به شما کمک کنند تا در گوگل رتبه بالاتری کسب کنید.

پیدا کردن یک دامنه خوب با کلمات کلیدی هدف بسیار دشوار است، که قبلاً گرفته نشده است.

شما باید خلاق باشید و کلمات کلیدی خود را با کلمات دیگر ترکیب کنید تا دامنه خود را متمایز کنید.

3. درخرید خود را کوتاه نگه دارید.

در حالی که کلمات کلیدی مهم هستند، در مورد طول دامنه زیاده روی نکنید. بهتر است یک نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی داشته باشید.

توصیه می کنیم نام دامنه خود را کمتر از 15 کاراکتر نگه دارید. به خاطر سپردن دامنه های طولانی تر برای کاربران سخت تر است.

ناگفته نماند، کاربران همچنین مستعد وارد کردن اشتباهات تایپی با نام دامنه طولانی تر هستند که می تواند منجر به از دست دادن ترافیک شود.

به همین دلیل ایده خوبی است که طول دامنه خود را کوتاه نگه دارید.

4. در خرید دامنه تلفظ و املای نام دامنه خود را آسان کنید.

شما باید بتوانید به راحتی نام خود را هنگام صحبت کردن و همچنین نوشتن به اشتراک بگذارید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی از شما خواسته می شود نام دامنه خود را شخصاً به اشتراک بگذارید.

اگر قصد دارید از نام خود برای ایجاد یک آدرس ایمیل کسب و کار حرفه ای استفاده کنید ، قطعاً درک و املای آن برای هر شنونده ای آسان است.

ثبت دامنه
ثبت دامنه

5. چه چیزی آن را منحصر به فرد و قابل برند نگه دارید.

نام شما باید منحصر به فرد باشد تا بتوانید در ذهن خوانندگان خود متمایز شوید. این هوشمندانه است که در سایتهای دیگر در جایگاه خود تحقیق کنید و متوجه شوید که از چه نام هایی استفاده می کنند.

شما نمی خواهید به طور تصادفی از نام علامت تجاری استفاده کنید یا متهم به کپی برداری از وب سایت دیگری شوید.

همچنین می توانید نامی را انتخاب کنید که قابل برندتر باشد.

نام های قابل برند منحصر به فرد، جذاب و به یاد ماندنی هستند. به عنوان مثال، “Amazon.com” نام تجاری بسیار بیشتری نسبت به “BuyBooksOnline.com” است.

6. چگونه از خط تیره در ثبت دامنه اجتناب کنید.

هرگز یک نام دامنه با خط تیره ایجاد نکنید. خط فاصله می تواند نشانه دامنه های هرزنامه ای باشد که نمی خواهید با آنها مرتبط شوید.

دامنه های خط دار نیز مستعد اشتباهات تایپی هستند. اگر نام دامنه ای را با خط تیره انتخاب کنید زیرا دامنه مورد نظر شما قبلاً گرفته شده است، کاربران شما اگر فراموش کنند خط فاصله را تایپ کنند احتمالاً در سایت رقیب شما قرار می گیرند.

7. از حروف دوتایی اجتناب کنید.

بهتر است از دامنه هایی با حروف دو برابر شده خودداری کنید، زیرا احتمال از دست دادن ترافیک به دلیل اشتباهات تایپی را افزایش می دهد. به عنوان مثال، مانند Presssetup.com بیشتر مستعد اشتباهات تایپی است و منجر به از دست رفتن ترافیک می شود.

پرهیز از حروف مضاعف، دامنه شما را برای تایپ آسان و قابل برندتر می کند.

8. اتاق را برای گسترش بگذارید.

انتخاب یک نام مرتبط با صنعت، جایگاه شما هوشمندانه است، زیرا به کاربران ایده ای از موضوع وب سایت شما می دهد. اما شما همچنین نمی خواهید گزینه های بلند مدت خود را خیلی محدود کنید.

به عنوان مثال، یک گلفروش ممکن است نام دامنه ای مانند: orchidblog.com را انتخاب کند، اما ممکن است بخواهد در کنار گل ارکیده درباره گل های دیگر وبلاگ نویسی کند. در این صورت، نام ممکن است از جذب خوانندگان علاقه مند به گل های دیگر جلوگیری کند.

انتقال صحیح سایت خود به یک دامنه جدید می تواند یک فرآیند خسته کننده باشد و اگر این کار را به درستی انجام ندهید می تواند رتبه بندی جستجو را از دست بدهید. به همین دلیل مهم است که از ابتدا یک نام انعطاف پذیر انتخاب کنید.

9. چگونه در مورد نام خود تحقیق کنید.

قبل از انتخاب سعی کنید دریابید که آیا قبلاً یک تجارت ثبت شده با همین نام وجود دارد یا خیر.

می توانید یک جستجوی علامت تجاری انجام دهید تا ببینید آیا قبلاً یک نام مشابه یا دقیق وجود دارد یا خیر.

نحوه ثبت دامنه خود
ثبت دامنه

10. قبل از اینکه شخص دیگری آن را بگیرد، سریع عمل کنید.

هر روز هزاران نام دامنه جدید از تمام نقاط جهان ثبت می شود. اگر نامی را پیدا کرده اید که دوست دارید، پس زیاد منتظر نمانید.

نام ها مانند املاک و مستغلات هستند. هزاران نفر به طور فعال به دنبال نام های دامنه قابل برند خوب هستند که بتوانند برای نرخ های بهتر در آینده ثبت کنند.

بهترین جستجو برای انتخاب بهترین domain name

برای اینکه بدانیم نامی را که درنظر گرفته‌ایم قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است یانه به سایت register.com ویا به سایت های ایرانی ثبت دامنه مراجعه فرمایید.

نتیجه گیری

اگر برای اولین بار است که یک سایت راه اندازی می کنید، ممکن است راهنمای نهایی ما در مورد نحوه راه اندازی یک سایت وردپرس برای شما مفید باشد زیرا شما را در همه چیز گام به گام راهنمایی می کند و انتظار می رود تا با مطالعه این مقاله، پاسخ مناسبی را دریافت کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *