2022

منظور از دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ به استفاده از کانال ها و ابزارهای دیجیتال برای بازاریابی محصولات و خدمات به منظور دستیابی به مشتریان اشاره دارد. این نوع بازاریابی شامل استفاده از وب سایت ها، دستگاه های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی ، موتورهای جستجو و سایر کانال های مشابه است. دیجیتال مارکتینگ با ظهور اینترنت در دهه 1990 رایج شد.

بازاریابی دیجیتال شامل برخی از اصول مشابه بازاریابی سنتی است و اغلب به عنوان روشی جدید برای شرکت‌ها برای نزدیک شدن به مشتریان و درک رفتار آنها در نظر گرفته می‌شود. شرکت ها اغلب تکنیک های بازاریابی سنتی و دیجیتال را در استراتژی های خود ترکیب می کنند.

 
 

هدف از دیجیتال مارکتینگ :

اکثر مجموعه ها سعی در ارتقای کسب و کار خود دارند و روش های مختلفی برای این کار در نظر می گیرند. 

ما به شما این پیشنهاد را ارائه می کنیم : شما مشتری های قبلی خودتان را داشته باشید و ما از طریق دنیای اینترنت مشتریان جدیدی برای کسب و کار شما جذب خواهیم کرد. این مشتریان جدید جدا از مشتریان قبلی شما خواهند بود و در صورت نیاز میتوانیم نحوه دسترسی مشتریان جدید را با شماره تماس های متفاوت از سیستم سنتی تعیین کنیم تا بتوانید میزان اثرگذاری رو بسنجید!

corp-window-img-opt-1
چرا نیاز به دیجیتال مارکتینگ داریم؟

آیا تا بحال از خودتان در مورد کسب و کار خودتان سوال پرسیده اید؟

  • چرا سایت و یا پیج اینستاگرام من، مخاطب یا بازدید مناسبی ندارد؟!
  • با این که هزینه زیادی برای طراحی سایت خود پرداخت کرده‌ام ولی بازهم بازخورد مناسبی از سایت ندارم!
  • بعضی وقتا مطالب و یا محصول جدیدی در سایت می‌گذارم، ولی بازهم تماس یا فروش خاصی ندارم!
  • فعالیت زیادی روی اینستاگرام انجام میدهم ولی متاسفانه فروش و بازدهی مناسبی ندارم!
  • به تازگی رقیب هایم را در اینترنت دیده ام که فعالیت می‌کنند. آیا واقعا این فعالیت ها نتیجه ای برای رقیبانم دارد؟
  • قصد شروع فعالیت دارم و میخواهم سایت و پیج اینستاگرام بزنم از کجا باید شروع کنم؟

اگر شما هم سوالاتی از این قبیل دارید، حتما به خواندن این مطلب ادامه دهید.

corp-laptop-img-opt

💡 قانون شماره 1 در بازاریابی این است که پیشنهاد مناسب را در زمان مناسب و در مکان مناسب ارائه دهید. 

امروزه، مشتریان شما آنلاین هستند، در رسانه های اجتماعی معاشرت می کنند، در سایت های خبری و وبلاگ ها به روز می مانند و در صورت نیاز به جستجوی آنلاین می پردازند. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی شما را در همان کانال‌ها قرار می‌دهد، بنابراین بهترین مشتریان بالقوه می‌توانند شما را ببینند، درباره شما بیشتر بدانند و حتی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شما و محصولات یا خدماتتان سؤال بپرسند.

بازاریابی دیجیتال چگونه کار می کند؟

چه کسانی نیازمند حضور در اینترنت هستند؟

از بسیاری جهات، بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی تفاوتی ندارد. در هر دو، سازمان‌های هوشمند به دنبال ایجاد روابط سودمند متقابل با مشتریان بالقوه، سرنخ‌ها و مشتریان هستند.

اما بازاریابی دیجیتال جایگزین اکثر تاکتیک های بازاریابی سنتی شده است، زیرا برای دسترسی به مصرف کنندگان امروزی طراحی شده است.

به عنوان مثال...

به آخرین خرید مهمی که انجام دادید فکر کنید. شاید شما خانه ای خریده اید، شخصی را برای تعمیر سقف خانه خود استخدام کرده اید، یا کارمند خود را در شرکت خود عوض کرده اید.

صرف نظر از اینکه چه چیزی بود، احتمالاً با جستجو در اینترنت شروع کرده اید تا درباره راه حل های موجود، چه کسی آنها را ارائه کرده، بهترین گزینه  را انتخاب کنید. تصمیم نهایی شما برای خرید بر اساس نظراتی بود که خواندید، دوستان و خانواده ای که با آنها مشورت کردید، و راه حل ها، ویژگی ها و قیمتی که در مورد آنها تحقیق کردید.

اکثر تصمیمات خرید بصورت آنلاین شروع می شوند.

در این صورت، حضور آنلاین کاملاً ضروری است - صرف نظر از اینکه چه چیزی می فروشید.

همه و همه نیازمند حضور و فعالیت در اینترنت هستند. بسیاری از شرکت ها و مجموعه هایی که نیازمند بازاریابی، مذاکره، فروش و معرفی خود در فضای اینترنتی هستند. کارگاهها و کارخانجاتی که نیازمند فروش عمده محصولات خودشان به مردم و نمانیدگان خود هستند. مجموعه هایی که نیازمند فرهنگ سازی در مورد محصول و یا خدمات شان هستند. مجموعه های فروش دورره و آموزش از راه دور و همچنین کسب و کارهای خرد که برای مغازه شان پیج و یا سایت دارند و یا نفراتی که در خانه مشغول ایجاد کسب و کار کوچک و خانگی خودشان هستند.

💡 جالب هست بدانید : بسیاری از مردم فکر می‌کنند که با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی و وصل کردن آن به سایت ترب، ... و کم گذاشتن قیمت، می‌توانند به رقابت با سایرین بپردازند ولی متاسفانه باید بگوییم همه این تفکرات منجر به شکست می‌شوند.

۹۵ درصد کسب و کارهایی که بدون پایه و اساس و بدون استراتژی خاصی صرفاً با در نظر گرفتن بعضی معلومات عامیانه شروع و ورود به این کسب و کار می‌کنند با شکست مواجه می شوند. خیلی از دامنه‌ها که برای سایت ها خریداری می‌شوند فقط مختص سال اول هستند و برای سال دوم تمدید نمی شوند چون نتوانستند با وجود هزینه هایی که انجام داده‌اند ، سوددهی مناسبی داشته باشند و نمیتوانند نتیجه خاصی کسب کنند برای همین برای سال دوم تمدید نمی‌کنند.

بسیاری از مجموعه ها توانایی رقابت را ندارند و از چرخه رقابت حذف میشوند. 

مجموعه آلسن وب چه کمکی میتواند در شروع دیجیتال مارکتنیگ برای شما داشته باشد ؟

ما در تعامل با شما سعی میکنیم که کلیه زیرساخت‌های مربوط به دیجیتال مارکتینگ را فراهم کنیم تا بتوانیم حضور فعال و مستمر و ایده آل شما را تضمین کنیم. زیرساخت هایی که اکثرا برای طیف وسیعی از مشتریان خودمان ارائه میدهیم شامل طراحی سایت، ترافیک، تولید محتوا و بارگذاری مناسب و اصولی مطالب و محصولات در سایت، سرعت و سئو، تبلیغات اینترنتی، ایمیل مارکتینگ می باشد. دومین مورد حضور در سوشیال های عمومی مانند اینستاگرام، یوتیوب، توئیتر و آپارات و … است و سومین قدم، حضور در مابین پنجاه سایت دایرکتوری های آگهی و مرجع می باشد.

نیازسنجی و تعیین استراتژی هدف

روند شروع دیجیتال مارکتینگ :

اولین کار برای ورود، تعیین استراتژی کلی از حضور در دنیای اینترنت میباشد. ما باید با شرکت شما کاملاً  آشنا شویم و در مورد کسب و کار شما اطلاعات دقیق و بروزی داشته باشیم. در مورد نقاط قوت شما، خلاهایی که دارید، محصولات و خدماتی که تولید می‌کنید یا ارائه می دهید، رقیبان قدرتمند شما، مشکلات و کشمکش‌های موجود در کسب و کار شما، تحقیقات اولیه یا همان تحقیقات بازار برای حوزه کاری شما، جایگاه یابی شرکت و مجموعه شما در میان رقیبانی که بصورت آنلاین و آفلاین (سنتی) مشغول فعالیت هستند و همه مواردی که در راستای یک کسب و کار نیاز است را باید بررسی کنیم.

نیازسنجی : قبل از شروع کار و فعالیت گسترده در اینترنت نیاز به تحقیق و توسعه ( R&D ) داریم تا در موردکسب و کار شما اطلاعات جامعی بدست بیاوریم.

بررسی سیستم‌ها و مسیرهای عرضه

شما محصولات و خدماتتان را از طریق چه کانال هایی به مشتریان عرضه می کنید؟ خرید باید حضوری باشد یا آنلاین هم میتواند باشد؟ مستقیم میفروشید یا نیاز به واسطه هم هست؟ نوع بازاریابی مناسب برای کسب و کار شما چیست؟ از چه طریقی محصول برای آنها ارسال میشود؟ کمک کننده هایی برای کسب و کار شما وجود دارد؟ و کلی اطلاعات جامع در مورد مسیرهای عرضه کسب و کار شما بدست بیاوریم.

بررسی و شناخت رقیبان

بعد از شناخت دقیق مجموعه شما وارد تحقیقات جدیدتر می شویم. مواردی که رقیبان رعایت کرده و جزء مزیت های رقابتی آنها هست را شناسایی میکنیم. خلاهای رقبا را هم به منظور اضافه کردن به مزیت‌های  مجموعه خودمان بررسی می‌کنیم. 

برنامه ریزی و اجرای هدفمند

در مرحله آخر بعد از تعیین استراتژی کلی و تحقیقات انجام شده در مورد نحوه ارائه محصولات و خدمات و عملکرد رقیبان در دنیای مجازی، با استفاده از یک برنامه‌ریزی دقیق و مدون وارد عمل شده و در دنیای اینترنت شروع به فعالیت هدفمند می‌کنیم.

قیمت تولید محتوا

زیرساخت های دیجیتال مارکتینگ

طراحی سایت و بهینه سازی سئو سایت برای موتورهای جستجو :

اولین آیتم با توجه به اهدافی که برای پروژه تعیین کرده ایم طراحی سایت مرتبط می‌باشد. این سایت براساس استاندارد های روز دنیا و گوگل طراحی خواهد شد. با توجه به فضای رقابتی موجود وب سایت باید از سرعت و کیفیت و پایداری ایده آلی برخوردار باشد تا بتواند در بین رقبا ایجاد نقش کند. بعد از طراحی و ایجاد سایت نیازمند فعالیت گسترده هستیم تا در کلمات کلیدی که برای پروژه تعیین کرده ایم در گوگل جایگاه مناسبی پیدا کنیم.

سایت نقش ستون اصلی مجموعه ما را دارد. سایت باید در واقع نقش و وظیفه مدیر فروش یک مجموعه را به عهده بگیرد. سعی میکنیم نقشی به سایت بدهیم ( مثلا مراجعه کننده را از لحاظ قیمت، کیفیت محصولات یا خدمات، مزایای رقابتی، ارزش افزوده، مزایای مجموعه ما، سودی که از این معامله خواهند برد، گارانتی و خدمات پس از فروش و بسیاری از مسائل دیگر صحبت نماید) تا کلیه ورودی هایی که از طریق گوگل، شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات وارد سایت ما می‌شوند را مدیریت کرده  و بیشترین نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری را داشته باشد.

فعالیت هدفمند در شبکه‌های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بسیاری در ایران فعال هستند که بسته به نوع کسب و کار و مخاطب می‌توان از آنها استفاده کرد.

کلیه فعالیت های انجام گرفته در شبکه‌های اجتماعی براساس تحقیقات اولیه خواهد بود. کلیه تصاویر ویدیو ها، پست ها و استوری هایی که برای این کار در نظر می‌گیریم هماهنگ با هدف اصلی کارفرما و استراتژی تعیین شده باشد تا بتوانیم جذب مخاطب کرده و تعامل ایجاد کنیم. نقش اصلی شبکه‌های اجتماعی فعالیت به عنوان بازاریاب مجموعه هست و شبکه سازی که انجام می‌دهیم تلاش می‌کنیم مخاطبان از سوشیال به سایت انتقال داده شوند.

تبلیغات اینترنتی

سومین زیرساخت تبلیغات اینترنتی است. در این مرحله سعی می‌کنیم ابزارهایی را که کمک کننده هستند را شناسایی کنیم و در جهت استراتژی تعیین شده استفاده کنیم. همچنین از متن ها و تصاویر و ویدیو های مختص مخاطبان هدفمان باید استفاده کنیم تا بیشترین نرخ تبدیل را داشته باشیم. ورودی این سایت های تبلیغی هم به تماس مستیم و سایت انتقال داده میشوند.

تعیین قیمت برای دیجیتال مارکتینگ

برای تعیین قیمت دیجیتال مارکتینگ یک شرکت عوامل تاثیرگذار زیادی وجود دارد. قبل از شروع فعالیت باید زمینه کاری شما را کاملاً بسنجیم.

مثال : زمینه فروش موبایل و دستگاه های دیجیتال بازار فشرده و رقابت سنگین تری نسبت به فروش دستگاه های صنعتی دارد. بسیاری از غول های دیجیتالی ایران مانند دیجی کالا و … هستند که شدیداً فعال در فروش دستگاه های دیجیتالی هستند. ولی برخی از کسب و کارها مانند فروش دستگاههای صنعتی و… شاید فعالیت رقبایمان را شاهد باشیم ولی هزینه های میلیاردی مانند دیجی کالا نمیکنند.در این حوزه ها ما با رقیبان متوسط دست و پنجه نرم می‌کنیم.

تیم دیجیتال مارکتینگ آلسن وب با توجه به پروژه و شرایط پروژه پیشنهاد و قیمت ارائه می‌کند.

مشاهده بازخورد

فعالیت مستمر و هدفمند

نیروی متخصص

آژانس دیجیتال مارکتینگ آلسن وب

آژانس بازاریابی دیجیتالی آلسن وب دارای نیروی فعال و پرانژی می باشد که در حوزه بازاریابی دیجیتالی و IT دارای تجربه و سابقه می باشند. ما سعی داریم نقش و وظایف واحد انفورماتیک دیجیتالی مجموعه ها را برعهده گرفته و در این راستا برنامه ریزی کرده و نقشه راه مناسبی را طراحی و اجراء نمائیم.

اطلاع داریم که راه سخت و پیچیده ای را پیش رو داریم ولی اطمینان خاطر داریم با کمک و راهنمائی های شرکت های مراجعه کننده، قادر خواهیم بود بر روی کسب و کار انها تاثیرات محسوسی را گذاشته و بیشتر از قبل بر این حوزه تمرکز نمائیم.

درخواست مشاوره رایگان برای دیجیتال مارکتینگ

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .