طراحی سایت

انواع مختلف محصول ووکامرس

انواع مختلف محصول ووکامرس

اول اینکه، همه انواع مختلف محصول ووکامرس دارای ویژگی های مشترک هستند. همه محصولات دارای نام و توضیحات خواهند بود. آنها همچنین می توانند قیمت، SKU، سطوح سهام و دسته بندی داشته باشند.

ووکامرس چیست، ووکامرس با ارائه تعدادی از انواع محصول به شما در مدیریت محصول کمک می کند.

فهرست مطالب

پس از پیکربندی تنظیمات محصول فروشگاه خود، می توانید شروع به افزودن محصولات به فروشگاه کنید. یک راه خوب برای مدیریت محصولات در فروشگاه شما، طبقه بندی آنها در انواع مختلف محصول است. بیایید انواع مختلف محصولات ووکامرس را مرور کنیم  تا آنها را بهتر درک کنیم.

انواع محصولات پیش فرض ووکامرس

به طور پیش فرض، ووکامرس مجموعه ای از انواع محصول را ارائه می دهد که می توانید در فروشگاه خود ایجاد کنید. هنگام ایجاد یک محصول جدید، می توانید گزینه ای را برای نوع محصول انتخاب کنید و بر این اساس تنظیمات تغییر می کند. در اینجا نگاهی گذرا به انواع محصولات پیش‌فرض ووکامرس که می‌توانید ایجاد کنید، آورده شده است.

انواع مختلف محصول ووکامرس و محصول ساده

محصول ساده در ووکامرس یکی از ساده ترین ها برای پیکربندی است. می توانید قیمت، SKU و جزئیات سهام را اضافه کنید و یک محصول ساده را منتشر کنید. هنگام ایجاد یک محصول جدید، می توانید “محصول ساده” را از منوی کشویی انتخاب کنید.

انواع مختلف محصول ووکامرس: ایجاد یک محصول ساده ووکامرس واقعا آسان است.
انواع مختلف محصول ووکامرس: ایجاد یک محصول ساده ووکامرس واقعا آسان است.

برای درک دقیق فرآیند راه اندازی یک محصول ساده ووکامرس، به مقاله ما، ایجاد محصول در ووکامرس را مطالعه فرمایید.

انواع مختلف محصول ووکامرس و محصول گروه بندی شده

یک محصول گروه بندی شده، مجموعه ای از محصولات ساده است که در کنار هم قرار گرفته اند تا یک موجودیت واحد را تشکیل دهند. محصول گروه بندی شده قیمت یا ویژگی های دیگر نخواهد داشت. هویت محصول گروه بندی شده توسط تعدادی از محصولات کودک ایجاد می شود که ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. 

به محض ایجاد یک محصول گروه بندی شده، می توانید حداقل یک محصول کودک را به محصول گروه بندی شده اضافه کنید. مشتریان شما می توانند هر یک از محصولات فرزند را از محصول گروه بندی شده به صورت جداگانه نیز خریداری کنند. به عنوان مثال: مجموعه ای از شش لیوان.

می‌توانید از منوی کشویی گزینه «محصول گروه‌بندی شده» را انتخاب کنید و محصولاتی را که به هم پیوند می‌دهید مشخص کنید. نیازی به تعیین قیمت برای محصول گروه بندی نیست زیرا به محصولات فرزند بستگی دارد.

انواع مختلف محصول ووکامرس
انواع مختلف محصول ووکامرس

انواع مختلف محصول ووکامرس و محصول مجازی

محصول مجازی به سادگی به عنوان محصولی تعریف می شود که یک موجودیت فیزیکی نیست. به همین دلیل نیازی به ارسال چنین محصولی نیست. بنابراین تعریف و پیکربندی یک محصول مجازی یک فرآیند ساده است. لازم نیست در مورد جزئیاتی مانند ابعاد و وزن محصول که عموماً بخشی از سایر تنظیمات محصول هستند، زحمت بکشید. به عنوان مثال: شما یک سرویس (ارائه شده به صورت حضوری) را به عنوان محصول در فروشگاه خود فهرست می کنید.

برای مجازی سازی یک محصول، می توانید در حین ایجاد محصول، چک باکس آن را انتخاب کنید.

محصولات مجازی عموما خدماتی هستند که به صورت حضوری یا یک محصول قابل دانلود ارائه می شوند.
محصولات مجازی عموما خدماتی هستند که به صورت حضوری یا یک محصول قابل دانلود ارائه می شوند.

انواع مختلف محصول ووکامرس و محصول قابل دانلود

مشابه محصولات مجازی، محصولات قابل دانلود نیز نیازی به ارسال ندارند. آنها به عنوان یک فایل قابل دانلود با یک مسیر یا URL مشخص در دسترس هستند. در بیشتر موارد، محدودیتی در تعداد دانلود چنین محصولاتی وجود خواهد داشت. ووکامرس به روشی به ظاهر طعنه آمیز اجازه می دهد تا گزینه های حمل و نقل را برای محصولات قابل دانلود تنظیم کنید. این در واقع شامل سناریویی است که می خواهید نسخه بسته بندی شده (مانند سی دی) محصول را برای مشتری ارسال کنید. اگر محصول شما فقط قابل دانلود است و نسخه فیزیکی ندارد، می توانید آن را به عنوان یک محصول مجازی علامت گذاری کنید.

مشابه محصولات مجازی، می‌توانید در حین ایجاد محصولات قابل دانلود، چک باکس خاص را علامت بزنید. یک مرحله اضافی در هنگام ایجاد محصولات قابل دانلود، تعیین مسیر فایل و سایر جزئیات مانند محدودیت های دسترسی کاربر خواهد بود.

وجه تمایز یک محصول قابل دانلود این است که باید مسیر فایل را مشخص کنید.
وجه تمایز یک محصول قابل دانلود این است که باید مسیر فایل را مشخص کنید.

انواع مختلف محصول ووکامرس و محصول خارجی / وابسته

مواردی وجود دارد که شما یک محصول را در فروشگاه خود لیست می کنید، اما فروشنده واقعی آن محصول نیستید. مشتریان شما که مایل به خرید چنین محصولاتی هستند به آدرس اینترنتی که در تنظیمات محصول مشخص کرده اید هدایت می شوند. نیازی به اضافه کردن اطلاعات مربوط به محصول در فروشگاه خود نیست.

هنگام ایجاد محصول، می‌توانید گزینه «محصول خارجی/ وابسته» را از منوی کشویی انتخاب کنید. در اینجا باید آدرس اینترنتی محصول و همچنین متنی که روی دکمه افزودن به سبد خرید نمایش داده می شود را مشخص کنید.

با محصولات وابسته، باید مشتریان را به یک سایت خارجی هدایت کنید که از آنجا می توانند محصول را خریداری کنند.
با محصولات وابسته، باید مشتریان را به یک سایت خارجی هدایت کنید که از آنجا می توانند محصول را خریداری کنند.

انواع مختلف محصول ووکامرس و محصول متغیر

این نوع محصول به شما امکان می دهد تغییراتی را به همان محصول اضافه کنید تا یک محصول پیچیده و متغیر ایجاد کنید. هر نوع محصول دارای قیمت، SKU، موجودی موجود و غیره است.

هنگام ایجاد محصول، می‌توانید گزینه «محصول متغیر» را از منوی کشویی انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید تغییرات مختلف ایجاد کنید، باید ویژگی ها را تنظیم کنید و برای هر یک از آنها مقادیر تعریف کنید. برای ایجاد تغییرات می توانید از ویژگی ها و مقادیر مختلف استفاده کنید. پس از آن، می توانید به صورت دستی تغییرات موجود را ایجاد کنید یا همه تغییرات ممکن را در یک حرکت ایجاد کنید. پس از ایجاد همه تغییرات مورد نیاز، می توانید جزئیات فردی را برای هر تغییر به روز کنید.

بر اساس ویژگی ها و مقادیر تعریف شده آنها، می توانید تغییرات مختلفی از یک محصول ایجاد کنید.
بر اساس ویژگی ها و مقادیر تعریف شده آنها، می توانید تغییرات مختلفی از یک محصول ایجاد کنید.

رای درک دقیق فرآیند راه اندازی یک محصول ساده ووکامرس، به مقاله ما، ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس مراجعه فرمایید.

نتیجه گیری


راه اندازی یک فروشگاه آنلاین در طول سال ها به طور فزاینده ای سودآور شده است و ووکامرس یکی از ساده ترین راه ها را برای انجام آن ارائه می دهد. 

مطالبی که شاید بپسندید:

پلاگین یا افزونه وردپرس

آموزش بخش تنظیمات وردپرس

 مدیریت نوشته ها در وردپرس

قالب وردپرس چیست

طراحی وب سایت

منبع

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *