2022

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا سنگ بنای یک استراتژی بازاریابی آنلاین قوی است. بدون محتوای جذاب و ارزشمند، بازدیدکنندگان جدید به سایتی مفیدتر انتقال داده می شوند. بنابراین، تیم شما چگونه می‌تواند فرآیند تولید محتوای سایت و شبکه های اجتماعی خود را ساده‌سازی کند؟ مسئله ای است که باید مدیر سایت برای بیشتر دیده شدن و کسب نتایج بهتر از ایجاد سایت حتما در فکر آن باشد.

تفاوت بین تولید محتوا و استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا اهداف شما و نحوه برنامه ریزی شما برای استفاده از محتوا برای رسیدن به آن اهداف را مشخص می کند. استراتژی محتوا همیشه حرف اول را می زند، در غیر این صورت هیچ راهی برای سنجش اثربخشی سیستم تولید محتوای شما وجود ندارد. تفاوت بین تولید محتوا و استراتژی محتوا را می توان به صورت زیر تعریف کرد:

استراتژی محتوا = طرحی که اطلاع می‌دهد چه چیزی منتشر می‌کنید، چگونه منتشر می‌کنید و چرا منتشر می‌کنید (یعنی ارزش تجاری)

تولید محتوا = مجموعه ای از مراحل تعریف شده، مستند، که هر قطعه از محتوا را از ایده به انتشار می برد و اثربخشی آن را در پیشبرد استراتژی محتوای شما تحلیل می کند.

به عنوان یک مجموعه تخصصی دیجیتال، گاهی اوقات بلافاصله برای مشتری مشخص نیست که چرا به یک استراتژی محتوا نیاز دارد. برخی از مشتریان ممکن است استراتژی محتوا را به عنوان یک مرحله بی ربط یا دور انداخته ببینند، اما در واقع این مهم ترین مرحله است. 

corp-window-img-opt-1
تعیین قیمت تولید محتوا به عوامل مختلفی بستگی دارد :

6 مورد مهم در تعیین قیمت تولید محتوا

1.

کیفیت محتوا

اگر قصد این را دارید سایت شما دارای محتوای باکیفیت باشد، حتما به شرکت های تولید محتوایی رجوع کنید که به اندازه کافی تخصص و تجربه در این زمینه داشته باشند و ممکن است حتی هزینه بیشتری هم پرداخت کنید که البته این هزینه در واقع نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.

2.

رعایت اصول سئو در محتوا

در تعیین هزینه تولید محتوا اصلی ترین عامل محسوب می شود؛ زیرا هدف از تولید محتوا، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و اینکه هر محتوانویسی بر اصول سئو تسلط ندارد، بنابراین بهتر است برای تولید محتوا از شرکت هایی که در این زمینه سابقه مثبت دارند استفاده کنید.

3.

تخصصی بودن محتوا

یک محتوا هر چه تخصصی تر باشد، به دانش و تجربه بیشتری برای نگارش نیاز دارد، به همین دلیل تولید محتوای تخصصی به نسبت محتوای عمومی دشوارتر و پرهزینه تر است.

4.

زمان تحویل محتوا

در صورت نیاز به محتوای فوری برای سایت  و یا شبکه های اجتماعی خود، تولید آن می تواند روی قیمت تولید محتوا تأثیر بگذارد.

5.

تعداد کلمات محتوا

هزینه تولید محتوا براساس تعداد کلمات محاسبه می شود، بنابراین هر چه تعداد کلمات بیشتر باشد، قیمت تولید محتوا نیز بیشتر می شود.

6.

نوع محتوا

در نظر داشته باشید که یک محتوای تخصصی تألیفی با یک محتوای ترجمه شده یا تلفیقی قیمت یکسانی ندارند.

محاسبه آنلاین هزینه تولید محتوا بر اساس تعداد محتوا و واژه

  • قیمت: 0 تومان
  • 0 تومان
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
corp-laptop-img-opt
تولید محتوا

3 ویژگی مهم در تولید محتوا

هر قسمت از محتوا باید با هدف پیشبرد یکی از این سه هدف نوشته شود:

اطلاع رسانی
جلب توجه
نرخ تبدیل

وقتی سایتی را راه اندازی می کنیم، باید به فکر بهینه سازی آن نیز باشیم.

یکی از اولین موارد برای بهینه سازی سایت و یا شبکه های اجتماعی، چگونگی تولید محتوا و هزینه تولید محتواست. هزینه تولید محتوا که از سوی شرکت ها یا فریلنسرهای تولید کننده محتوا پیشنهاد می شود، صددرصد متفاوت است که این تفاوت ناشی از فاکتورهایی مانند کیفیت نهایی کار، تعداد کلمات استفاده شده در محتوا، تخصصی بودن محتوا، مهارت و تخصص نویسنده محتوا در زمینه مورد نظر و زمان تحویل سفارش است؛ هم چنین نرخ محتوای تألیفی، ترجمه ای و تلفیقی متفاوت است.

از سوی دیگر رعایت یکسری استانداردها و اصول مانند استفاده از قواعد سئو، ویرایش ادبی و فنی محتوا، تهیه و استفاده از عکس، فیلم یا تصاویر گرافیکی و… بر هزینه تولید محتوا می افزاید ولی از سوی دیگر بازدهی سایت و بازگشت سرمایه را تسریع می کنند. 

« در کنار شما هستیم »

بهره‌وری بالا برای تجارت شما با تیم متخصص تولید محتوای آلسن وب

دیده شدن در دنیای مجازی

امروز مهمترین عامل اتصال و تعامل کاربران با دنیای مجازی، محتوا می‌باشد. به همین دلیل است که توجه به تولید محتوا و رعایت اصول آن از جمله ملزومات برای دیده شدن توسط کاربران هدف در دنیای اینترنت محسوب می‌شود

تبلیغات در اینترنت

تولید محتوای هدفمند کلید تجارت موفق در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است. به همین دلیل است که سرمایه گذاری روی تولید محتوا یک روش تبلیغاتی موثر و دائمی برای کسب و کارهایی است که می‌خواهند بروز باشند و در دنیای مجازی فعالیت کنند.

تغییر الگوریتم‌های سئو

قوانین مرتبط با تولید محتوای سئو شده و تأثیرگذار دائما در حال تغییر است و رعایت آن کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود که تولید محتوا به صورت کاملا حرفه‌ای و استاندارد انجام گیرد تا تأثیرگذاری مناسب را داشته باشد. بهتر است برای برخورداری از محتوای مناسب، از افراد متخصص استفاده شود.


هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوای سایت و مدیریت شبکه های اجتماعی با توجه به نوع محتوا (متنی، تصویری یا صوتی) تخصصی یا عمومی بودن محتوا، پیدا کردن کلمات کلیدی، تحلیل رقبا مشخص می‌شود. به همین منظور به نسبت پکیج خدماتی که در نظر می‌گیرید تعرفه تولید محتوای مورد نظر شما محاسبه می‌شود.

a476c043ef595b4942d42d7af34eb8bf

مشاهده بازخورد

کلمات کلیدی مناسب

نیروی متخصص

هزینه‌های برون‌سپاری

همانطور که پیش از این گفتیم با توجه به نوع هر محتوا، میزان تخصصی بودن آن، کیفیت آن، رعایت اصول سئو، میزان تخصص نویسنده و بسیاری از موارد دیگر می‌تواند روی هزینه و تعرفه تولید محتوا تاثیرگذار باشد. همچنین در این مورد هم‌نظر شدیم که اگر تولید محتوای خود را به یک شرکت توانمند و متخصص در این حوزه بسپارید، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، مطالب باکیفیت و بهینه‌ای تحویل می‌گیرید که با گذشت زمان و به مرور می‌تواند به طرز قابل توجهی رتبه سایت شما را بهبود ببخشد. علاوه بر افزایش رتبه سایت، تولید محتوای هدفمند، اعتبار کسب و کارتان را بیشتر کرده و شما را بر سر زبان‌ها می‌اندازد.

استراتژی محتوا

تدوین یک استراتژی محتوای حرفه ای مبتنی بر آنالیز دقیق کسب و کار شما و شناسایی نیازهای مخاطبان و تجزیه و تحلیل رقبا

تقویم محتوا

تدوین عناوین محتوایی مورد نیاز برای تولید محتوا، همراه با زمان‌بندی انتشار و توزیع محتوا بر اساس استراتژی محتوا

استراتژی محتوا، هزینه تولید محتوا را کاهش می دهد

تدوین یک استراتژی محتوای حرفه ای مبتنی بر آنالیز دقیق کسب و کار شما، شناسایی نیازهای مخاطبان و تجزیه و تحلیل رقبا، باعث می شود تک تک محتواهایی که شما تولید می کنید، هدف مشخصی را دنبال کنند تا تمامی تلاش‌‌ها و هزینه‌ها جهت‌دار شده و به یک هدف سوق داده شوند. به این ترتیب، از تولید محتواهای بی هدف و کم اثر جلوگیری خواهد شد و با تولید هر محتوای با کیفیت و هدفمند، بازدهی خوبی را به دست خواهید آورد.

قیمت تولید محتوا

مزایای همکاری با تیم تولید محتوای آلسن وب

یک محتوای ارزشمند، به محتوایی گفته می شود که می تواند رتبه سایت شما را در سرچ گوگل ارتقا دهد و ترافیک طبیعی سایت را بالا ببرد. با این حال یک محتوای خوب باید برای برطرف سازی نیاز مخاطبان نوشته شود نه برای موتورهای جستجو؛ زیرا تنها در این صورت است که مخاطبان شما به مشتریان خدمات و کالای شما تبدیل می شوند.

تولید محتوای کیفی هزینه بر است ولی هزینه تولید محتوای بهینه سازی شده نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود، تیم ما تمام سعی خود را بر این هدف معطوف داشته است تا مشتریان مخاطب خود را به مشتری خدمات و کالاهای آنان تبدیل کند.

انواع پلن های قیمتی برای خدمات تولید محتوای سایت

پلن های مختلف قیمت تولید محتوای سایت

هزینه تولید محتوا متنی؛ قیمت و تعرفه تولید محتوا سئو شده برای سایت
پلن پایه
1300000 تومان
-----
ویراستار سئو
15 محتوا
700 کلمه
برنامه انتشار 1 ماهه
-----
پلن اقتصادی
پیشنهادی
2800000 تومان
-----
ویراستار سئو
35 محتوا
700 کلمه
برنامه انتشار 2 ماهه
-----
پلن نقره‌ای
6800000 تومان
تقویم محتوایی
ویراستار سئو
50 محتوا
1000 کلمه
برنامه انتشار 2 ماهه
استراتژی محتوا
پلن طلایی
13800000 تومان
تقویم محتوایی
ویراستار سئو
100 محتوا
1200 کلمه
برنامه انتشار 3 ماهه
استراتژی محتوا
انواع پلن های قیمتی برای خدمات تولید محتوای اینستاگرام

پلن های مختلف قیمت تولید محتوای اینستاگرام

هزینه تولید محتوا متنی و تصویری، قیمت و تعرفه تولید محتوا سئو شده برای اینستاگرام

پلن پایه
1100000 تومان
-----
-----
طراحی 15 پست
طراحی 5 استوری
برنامه انتشار 1 ماهه
-----
پلن اقتصادی
پیشنهادی
1700000 تومان
-----
-----
طراحی 20 پست
طراحی 8 استوری
برنامه انتشار 1 ماهه
-----
پلن نقره‌ای
2100000 تومان
آنالیز یک هفته‌ای بازار رقبا
تدوین تقویم محتوایی
طراحی 25 پست
طراحی 12 استوری
برنامه انتشار 2 ماهه
تدوین استراتژی محتوا
پلن طلایی
4200000 تومان
آنالیز یک هفته‌ای بازار رقبا
تدوین تقویم محتوایی
طراحی 50 پست
طراحی 20 استوری
برنامه انتشار 2 ماهه
تدوین استراتژی محتوا

یک اشتباه رایج برای کاهش هزینه تولید محتوا

ساده ترین راه برای مدیریت هزینه بازاریابی محتوایی این است که تعرفه های پیشنهادی توسط شرکت ها و فریلنسرهای تولید کننده محتوا را بررسی کنیم و ارزان ترین گزینه ها را انتخاب کنیم. در این عمل، هیچ توجهی به ارزش آفرینی هر محتوا در چهارچوب برنامه ریزی های هدفمند نمی شود و تعداد زیادی محتوای بی هدف تولید و منتشر می شود.

این اقدام نه تنها هزینه های شما را کاهش نمی دهد، بلکه اولاً با کاهش کیفیت هر محتوا، اثربخشی آن را کاهش و شما را به نتیجه مطلوب نمی رساند، ثانیاً به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح، باعث می شود که آسیب جدی در دیده شدن شما در نتایج جستجوی گوگل، وارد کند.