سئو سایت

الگوریتم برت BERT چیست؟

الگوریتم برت (BERT) چیست؟ گوگل گفته است که جدیدترین به‌روزرسانی اصلی جستجوی آن، گنجاندن الگوریتم برت است، به آن کمک می‌کند تا اهداف جستجوی کاربران را بهتر درک کند، که باید به معنای نتایج مرتبط‌تر باشد. این شرکت گفت 10٪ از جستجوها را تحت تأثیر قرار می دهد، به این معنی که احتمالاً تأثیری بر روی دید ارگانیک و ترافیک برند شما خواهد داشت، شاید متوجه نشوید .این نگاه سطح بالای ما به چیزهایی است که تاکنون درباره آنچه گوگل به عنوان «یکی از بزرگترین جهش‌های رو به جلو در تاریخ جستجو» تبلیغ می‌کند، می‌دانیم.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

الگوریتم برت گوگل چیست؟

الگوریتم برت (BERT) ازهفته 21 اکتبر 2019 در سیستم جستجوی Google برای پرس و جوهای انگلیسی زبان، از جمله تکه های برجسته شروع به کار کرد. دنی سالیوان از گوگل گفت: الگوریتم به همه زبان‌هایی که گوگل جستجو را در آن‌ها ارائه می‌کند گسترش می‌یابد، اما هنوز جدول زمانی مشخصی وجود ندارد .

الگوریتم برت گوگل
الگوریتم برت گوگل

الگوریتم BERT گوگل چیست؟

BERT که مخفف Representations Encoder Bidirectional from Transformers است، یک تکنیک مبتنی بر شبکه عصبی برای پیش‌آموزش پردازش زبان طبیعی است. به زبان انگلیسی ساده، می‌توان از آن برای کمک به Google برای تشخیص بهتر بافت کلمات در جست‌وجوها استفاده کرد.

به عنوان مثال، در عبارات «نه به پنج» و «یک چهارم به پنج»، کلمه «به» دو معنای متفاوت دارد که ممکن است برای انسان ها واضح باشد اما برای موتورهای جستجو کمترقابل درک باشد.این الگوریتم برای تمایز بین چنین تفاوت‌هایی طراحی شده است تا نتایج مرتبط‌تر را تسهیل کند.

برای افزایش رتبه گوگل و بهینه سازی سایت لطفا کلیک کنید

شبکه عصبی درالگوریتم (BERT) گوگل چیست؟

به بیان ساده، شبکه های عصبی الگوریتم ها برای تشخیص الگو طراحی شده اند. دسته‌بندی محتوای تصویر، تشخیص دست خط و حتی پیش‌بینی روندها در بازارهای مالی، برنامه‌های رایج دنیای واقعی برای شبکه‌های عصبی هستند، به غیر از برنامه‌های کاربردی برای جستجو مانند مدل‌های کلیکی .

آنها بر روی مجموعه داده ها برای تشخیص الگوها آموزش می بینند. گوگل توضیح داد که الگوریتم برت با استفاده از مجموعه متن ساده ویکی‌پدیا از قبل آموزش داده است.

پردازش زبان طبیعی در الگوریتم برت گوگل چیست؟

پردازش زبان طبیعی (NLP) به شاخه‌ای از هوش مصنوعی اطلاق می‌شود که با زبان‌شناسی سر و کار دارد و هدف آن این است که رایانه‌ها نحوه ارتباط طبیعی انسان‌ها را درک کنند.

نمونه‌هایی از پیشرفت‌هایی که توسط NLP ممکن شده‌اند شامل ابزارهای شنیداری اجتماعی ، ربات‌های چت و پیشنهادات کلمه در تلفن هوشمند شما هستند.

NLP به خودی خود یک ویژگی جدید برای موتورهای جستجو نیست. با این حال الگوریتم برت نشان دهنده پیشرفت در NLP از طریق آموزش دو جهته است (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم).

الگوریتم برت گوگل چگونه کار می کند؟

پیشرفت الگوریتم bert در توانایی آن برای آموزش مدل های زبانی بر اساس کل مجموعه کلمات در یک جمله یا پرس و جو (آموزش دو جهته) به جای روش سنتی آموزش بر روی ترتیب مرتب کلمات (از چپ به راست یا ترکیبی از چپ به راست و راست به چپ). همچنین به مدل زبان این امکان را می دهد که بافت کلمه را بر اساس کلمات اطراف یاد بگیرد نه فقط کلمه ای که بلافاصله قبل یا بعد از آن قرار می گیرد.

الگوریتم برت گوگل
الگوریتم برت گوگل

گوگل این الگوریتم را “عمیقا دو جهته ” می نامد زیرا بازنمایی متنی کلمات “از ته یک شبکه عصبی عمیق” شروع می شود.

آیا گوگل ازالگوریتم bert برای معنا بخشیدن به همه جستجوها استفاده می کند؟

گوگل در پست وبلاگ خود نوشت: «به خصوص برای جست و جوهای مکالمه ای طولانی تر، یا جستجوهایی که در آن حروف اضافه مانند «برای» و «به» اهمیت زیادی برای معنا دارند، «جستجو» قادر به درک متن کلمات در جستار شما خواهد بود. .

با این حال، همه پرس و جوها محاوره ای نیستند یا شامل حروف اضافه نیستند. جستجوهای مارک دار و عبارات کوتاه تر فقط دو نمونه از انواع پرس و جو هستند که ممکن است به پردازش زبان طبیعی الگوریتم برت نیاز نداشته باشند.

تفاوت بین الگوریتم برت گوگل والگوریتم رنک برین(RankBrain) چیست؟

برخی از قابلیت های الگوریتم برت ممکن است شبیه به اولین روش هوش مصنوعی گوگل برای درک پرس و جوها، الگوریتم رنک برین (RankBrain) باشد. اما، آنها دو الگوریتم جداگانه هستند که ممکن است برای اطلاع رسانی نتایج جستجو مورد استفاده قرار گیرند.

Eric Enge، مدیر کل Perfect Digital گفت: «اولین چیزی که در مورد الگوریتم رنک برین باید فهمید این است که به موازات الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک معمولی اجرا می‌شود، و از آن برای انجام تنظیماتی در نتایج محاسبه‌شده توسط آن الگوریتم‌ها استفاده می‌شود.

الگوریتم رنک برین نتایج را با مشاهده پرس و جو فعلی و یافتن پرس و جوهای مشابه قبلی تنظیم می کند. سپس، عملکرد نتایج جستجو را برای آن جستارهای تاریخی بررسی می کند. Enge گفت: “بر اساس آنچه می بیند، این الگوریتم ممکن است خروجی نتایج الگوریتم های رتبه بندی جستجوی ارگانیک معمولی را تنظیم کند.”همچنین به گوگل کمک می‌کند تا عبارات جستجو را تفسیر کند تا بتواند نتایجی را که ممکن است حاوی کلمات دقیق در جست‌وجو نباشد، نشان دهد. در مثال زیر، گوگل توانست بفهمد که کاربر به‌دنبال اطلاعاتی درباره برج ایفل است، علی‌رغم اینکه نام برج در جستار «ارتفاع نقطه عطف در پاریس» ظاهر نمی‌شود.

الگوریتم برت چه چیزی را تحت تأثیر قرار دهد؟

اعلامیه گوگل برای این الگوریتم فقط مربوط به جستجو است، با این حال، تأثیری روی دستیار نیز خواهد داشت. هنگامی که جستارهای انجام شده در دستیار Google باعث می‌شود که قطعه‌های برجسته یا نتایج وب از جستجو ارائه شود، ممکن است این نتایج تحت تأثیراین الگوریتم باشد.

الگوریتم برت گوگل چیست؟ و”چگونه می توانم برای الگوریتم برت بهینه سازی کنم؟” 

آقای دنی سالیوان یکی ار چهره های شاخص گوگل در شبکه اجتماعی توئیترگفت: “هیچ چیزی برای بهینه سازی با وجود ندارد، و هیچ چیز دیگری برای تجدید نظر وجود ندارد.” “اصول ما که به دنبال پاداش دادن به محتوای عالی هستیم، بدون تغییر باقی می مانند.”

نتیجه این است هرکسی که میخواهد با درک این الگوریتم جایگاه خوبی در گوگل بدست بیاورد، میتواند با رعایت سه اصل دررتبه گیری سایت خود بهترین نتیجه را دریافت کند، که اون سه اصل عبارتند از:

  • درک هدف جستجوی کاربر.
  • با درک این هدف محتوای موردتایید ومناسبی تولیدکنید.
  • با رعایت اینکه کاربرتان ازچه ادبیات وزبان نوشتاری استفاده میکنند در تولید محتوا دقت کافی را بکنید.
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *