طراحی سایت

بخش نمایش در وردپرس

بخش نمایش در وردپرس
مقدمه ای بر گزینه های ظاهر وردپرس
آموزش منو نمایش در وردپرس

همانطور که از نام آن پیداست، بخش نمایش در وردپرس شامل همه چیزهایی است که به ظاهر وکارکرد وب سایت وردپرس شما مربوط می شود.

در این راهنما، بینش انحصاری در مورد گزینه های مختلف زیر برگه ظاهر، هدف آنها و نحوه استفاده از آنها در هنگام مدیریت وبلاگ یا وب سایت خود خواهید داشت.

با این حال، بسته به قالب سایت، افزونه‌ها یا سفارشی‌سازی‌هایی که در سایت خود استفاده کرده‌اید، اطلاعات ارائه شده ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، می‌توانید از بخش نمایش و افزونه‌ها برای سفارشی‌سازی بیشتر کمک بگیرید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 1. تم یا پوسته ها در بخش نمایش در وردپرس
 2. سفارشی کردن در بخش نمایش در وردپرس
 3. ابزارک ها در بخش نمایش در وردپرس
 4. منوها در بخش نمایش در وردپرس
 5. ویرایشگر تم در بخش نمایش در وردپرس
 6. نتیجه گیری

تم یا پوسته ها در بخش نمایش در وردپرس

با شروع اولین زیر بخش از تب Appearance یا نمایش در وردپرس، زیر منوی Themes شامل تمام قالب هایی است که در وب سایت شما نصب شده اند: تم های پیش فرض وردپرس یا تم های رایگان یا پولی. از طریق این بخش می توانید تم های جدید را فعال، غیرفعال، حذف یا نصب کنید.

صفحه زیر منوی تم ها
صفحه زیر منوی تم ها

بخش نمایش در وردپرس موضوعی که برای اولین بار در لیست در صفحه زیربخش موضوع مشاهده می کنید، موضوع فعال در وب سایت وردپرس شما است.

تم فعال در وردپرس
تم فعال در وردپرس

اگر می خواهید در بخش نمایش در وردپرس ظاهر وب سایت خود را تغییر دهید، می توانید یک قالب جدید را تغییر دهید یا آپلود کنید. می‌توانید با افزودن نام طرح زمینه به کادر جستجو که درست بعد از دکمه افزودن جدید در صفحه زیربخش موضوع قرار داده شده است، تم‌های نصب شده قبلی را جستجو کنید. 

تم های از قبل نصب شده در وردپرس را جستجو کنید
تم های از قبل نصب شده در وردپرس را جستجو کنید

همچنین می توانید پوسته های جدید را مستقیماً از مخزن قالب وردپرس نصب کنید. برای این کار، روی دکمه « افزودن جدید » در بالای صفحه زیربخش تم کلیک کنید. 

گزینه تم جدید را در صفحه زیربخش تم اضافه کنید
گزینه تم جدید را در صفحه زیربخش تم اضافه کنید

هنگامی که روی افزودن جدید کلیک کردید، می‌توانید با کلیک بر روی هر یک از آن پیوندها، پوسته های برجسته، محبوب، جدیدترین و مورد علاقه را مرور کنید.

نوع تم را انتخاب کنید
نوع تم را انتخاب کنید

اگر تم ها را به عنوان موارد دلخواه در WordPress.org علامت گذاری کرده اید، می توانید با کلیک بر روی برگه مورد علاقه آنها را مرور/جستجو کنید.

تم های مورد علاقه را از WordPress.org جستجو کنید
تم های مورد علاقه را از WordPress.org جستجو کنید

یک گزینه دیگر به نام « فیلتر ویژگی » برای اعمال فیلترها روی « موضوع »، « ویژگی‌ها » و « طرح‌بندی » مشاهده خواهید کرد. پس از انتخاب، روی ” اعمال فیلترها ” کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

گزینه ای برای فیلتر کردن تم ها
گزینه ای برای فیلتر کردن تم ها

همچنین می‌توانید با تایپ نام قالب وردپرس یا یک کلمه کلیدی در کادر جستجوی واقع در سمت راست بالای صفحه، موضوعی را جستجو کنید. 

موضوع جدید را با نام یا کلمه کلیدی جستجو کنید
موضوع جدید را با نام یا کلمه کلیدی جستجو کنید

اگر می‌خواهید یک طرح زمینه جدید آپلود کنید و از قبل یک پوشه .zip در رایانه خود دارید، می‌توانید آن را با کلیک کردن روی دکمه « آپلود تم » که درست بعد از دکمه « افزودن تم‌ها » در بالای این صفحه قرار دارد، آپلود کنید.

تم جدید را از طریق گزینه آپلود تم نصب کنید
تم جدید را از طریق گزینه آپلود تم نصب کنید

پس از کلیک بر روی گزینه ” آپلود تم “، کادر محاوره ای را مشاهده خواهید کرد که در آن می توانید موضوع را با فرمت zip. آپلود کنید. نشانگر خود را روی دکمه « مرور » نگه دارید و پوشه zip. را در رایانه خود پیدا کنید. فراموش نکنید که پس از نصب قالب وردپرس، آن را فعال کنید. اکنون برای استفاده از یک تم جدید آماده اید.

سفارشی کردن در بخش نمایش در وردپرس

این سفارشی سازی قالب وردپرس گزینه منوی فرعی در تب Appearance پیش نمایشی از موضوع فعال در سایت شما به همراه گزینه های دیگری که می توانند بر ظاهر وب سایت شما تأثیر بگذارند را نشان می دهد.

سفارشی کردن صفحه منوی فرعی
سفارشی کردن صفحه منوی فرعی

گزینه‌های این بخش سفارشی‌ساز می‌توانند از یک موضوع به موضوع دیگر متفاوت باشند. به عنوان مثال، تم های پرمیوم یا پولی ممکن است در مقایسه با تم های رایگان یا تم های پیش فرض وردپرس، گزینه های بیشتری برای پیکربندی داشته باشند.

رایج ترین گزینه هایی که در این بخش پیدا می کنید به شما امکان می دهد بخش های مختلف سایت خود را مانند اضافه کردن عنوان ولوگو، تنظیم رنگ پیش فرض برای وب سایت خود، سفارشی کردن منوها و ویجت ها، پیکربندی برخی تنظیمات صفحه اصلی و همچنین افزودن CSS سفارشی برای استایلی که در وب سایت شما اعمال می شود.

گزینه های رایج در بخش سفارشی سازی
گزینه های رایج در بخش سفارشی سازی

به طور پیش فرض، WordPress Customizer صفحه اصلی را در پنجره پیش نمایش نمایش می دهد. با این حال، همه گزینه های Customizer فقط بر صفحه اصلی تأثیر نمی گذارند. برخی از تنظیمات Customizer سفارشی سازی همچنین می توانند بر وبلاگ یا صفحات ثابت شما تأثیر بگذارند. می‌توانید در پنجره پیش‌نمایش زنده، اطراف سایت خود را مرور کنید تا این صفحات دیگر را قبل از انتشار تغییرات مشاهده کنید تا بعداً ناراحتی ایجاد نکنید. 

مگر اینکه روی دکمه ” انتشار ” کلیک کنید، فقط پیش نمایش تم به روز می شود. با کلیک بر روی دکمه انتشار، تغییرات در موضوع سایت زنده شما اعمال می شود و این تغییرات بلافاصله پس از کلیک بر روی دکمه ” انتشار” اعمال می شود.

دکمه انتشار در بخش سفارشی سازی
دکمه انتشار در بخش سفارشی سازی

ابزارک ها در بخش نمایش در وردپرس

زیر منوی ابزارک ها به کاربران امکان می دهد ویجت ها و محتوای آنها را مدیریت کنند. این موضوع زمینه های مختلفی را برای نشان دادن ویجت ها در قسمت جلویی وب سایت شما فراهم می کند، مانند ناحیه ابزارک نوار کناری یا ناحیه ویجت پاورقی. این بدان معنی است که مناطق یا موقعیت هایی که می توانید ویجت ها را نشان دهید به موضوع وابسته هستند.

صفحه منوی فرعی ابزارک ها
صفحه منوی فرعی ابزارک ها

ویجت ها را از سمت چپ بکشید و آنها را در هر قسمت ویجت در سمت راست رها کنید تا ویجت را در آن منطقه ویجت خاص در وب سایت خود نشان دهید.

پس از اتمام هر گونه تغییر، فراموش نکنید که روی دکمه ” ذخیره ” در پایین پانل گزینه های ویجت کلیک کنید. 

ویجت ها را بکشید و رها کنید
ویجت ها را بکشید و رها کنید

یک کاربر وردپرس همچنین می‌تواند با تغییر فایل functions.php موضوع یا با نصب یک افزونه جدید برای افزودن مناطق ویجت، نوارهای جانبی بیشتری اضافه کند.

وردپرس همچنین برخی از ابزارک های استاندارد وردپرس مانند آرشیو، تقویم، دسته بندی ها، منوی سفارشی، نظرات اخیر و پست های اخیر را ارائه می دهد. همچنین با نصب افزونه های جدید وردپرس می توان ویجت های بیشتری را اضافه کرد .

منوها در بخش نمایش در وردپرس

صفحه تنظیمات منوها به کاربر اجازه می دهد تا منوهایی را برای نمایش تم وردپرس خود ایجاد و مدیریت کند. پس از ایجاد یک منو، می‌توانید صفحات ، پست‌ها ، دسته‌ها، برچسب‌ها و انواع محتوای دیگر را اضافه کنید. همانند ویجت‌ها، افزونه‌ها می‌توانند انواع پست سفارشی جدیدی را اضافه کنند که به شما امکان می‌دهد در صورت پیکربندی برای انجام این کار، آنها را به یک منو اضافه کنید. از طریق قابلیت کشیدن و رها کردن وردپرس به راحتی می توانید منوها را ایجاد کنید.

صفحه منوی فرعی منوها]
صفحه منوی فرعی منوها]

مانند مناطق ویجت، مکان های منو نیز وابسته به موضوع هستند. تم ها می توانند مکان های مختلفی را برای نمایش منو ارائه دهند. اگر چندین مکان برای نمایش منوها وجود دارد، در صورت تمایل می توانید برای هر مکان یک منوی جداگانه ایجاد کنید.

صفحه منوی فرعی منوها]
صفحه منوی فرعی منوها]

عملیات اصلی در صفحه تنظیمات منوها در بخش نمایش در وردپرس

 • افزودن موارد به منو در بخش نمایش در وردپرس
 • حذف یک مورد از منو در بخش نمایش در وردپرس
 • ایجاد منوهای چند سطحی در بخش نمایش در وردپرس
 • اضافه کردن منو به سایت شما در بخش نمایش در وردپرس
 • تنظیم مجدد و پیکربندی آیتم های منو در بخش نمایش در وردپرس

ویرایشگر تم در بخش نمایش در وردپرس

زیر منوی ویرایشگر تم در زیر تب نمایش در وردپرس یا Appearance به کاربران وردپرس یا صاحبان سایت اجازه می‌دهد فایل‌های تم خود را مستقیماً از داشبورد وردپرس ویرایش کنند . با این حال، این توصیه نمی شود، به خصوص اگر دانش فنی کافی ندارید.

صفحه منوی فرعی ویرایشگر تم
صفحه منوی فرعی ویرایشگر تم

اگر می‌خواهید فایل style.css قالب وردپرس را برای اضافه کردن، حذف یا تغییر قوانین موجود CSS ویرایش کنید، بخش ویرایشگر تم می‌تواند مفید باشد. با این حال، تنها به فایل های CSS محدود نمی شود. شما می توانید هر نوع فایل موجود در موضوع خود را ویرایش کنید، مانند فایل های PHP یا فایل های جاوا اسکریپت.

برای استفاده از ویرایشگر، موضوع را از منوی کشویی سمت راست بالا انتخاب کنید. به‌طور پیش‌فرض، موضوع فعال در حال حاضر انتخاب شده است، اما همیشه لازم است قبل از انجام هر گونه ویرایش، آن را بررسی کنید.

موضوع را برای ویرایش فایل ها انتخاب کنید
موضوع را برای ویرایش فایل ها انتخاب کنید

پس از انتخاب موضوع، فایلی را که قصد ویرایش آن را دارید در لیست سمت راست پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. محتویات فایل ها برای تغییرات در ویرایشگر بارگذاری می شود. پس از انجام تغییرات، روی دکمه ” به روز رسانی فایل ” در پایین صفحه کلیک کنید.

یکی از مسائلی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که اگر در هر یک از فایل‌های قالب وردپرس تغییراتی ایجاد کرده‌اید، ممکن است این تغییرات در صورت به‌روزرسانی برای تم از بین بروند. به همین دلیل، توصیه می شود هر زمان که می خواهید در فایل های قالب وردپرس خود تغییراتی ایجاد کنید، یک تم فرزند ایجاد کنید.

نتیجه گیری

یادگیری در مورد تب نمایش در وردپرس برای ایجاد منوها، زیر منوها، سفارشی کردن تم ها، ویرایش تم ها و بسیاری از تغییرات دیگر حیاتی است. در این مقاله نحوه سفارشی سازی سایت وردپرس با استفاده از تب Appearance یا نمایش در منوی داشبورد مورد بحث قرار گرفت.

امیدواریم این راهنمای وردپرس بتواند به شما در یادگیری نحوه استفاده موثر از تب نمایش در وردپرس کمک کند. اگر چنانچه سؤالی در رابطه با بخش های فرعی تب نمایش داشبورد دارید؟ با استفاده از قسمت نظرات زیر با ما در ارتباط باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *